Také Finsko si dováží džihádistky z ISIS

Poslední dobou se doslova roztrhl pytel s dováženými džihádistkami z ISIS. Nedávno, jako první, vypravilo pro „své“ ženy a děti speciální letadlo do Sýrie Švédsko. Záhy po něm následovalo Německo, jehož kroky zároveň následovalo Finsko. Připomínám, že většina džihádistek byla v kurdských táborech zhruba 2 roky, ale najednou až teď o ně jejich země projevily neskonalý zájem a na náklady daňových poplatníků je vlády nechaly dopravit „domů“.

To vše se děje prakticky ve stejnou dobu, kdy Španělsko vypravuje jedno letadlo z Kanárských ostrovů za druhým. V těchto letadlech převáží muslimské invazisty na evropskou pevninu, kde je pak nechá zcela volně pobíhat.

A aby to nebylo všechno, tak samozřejmě nadále probíhá invaze z Afriky na Kanárské ostrovy, do Itálie, ale s pomocí Turecka i do Řecka. Posléze se islámské vojsko rozmístí po celé Evropě. To vše se děje v době, kdy loutkové vlády uzavírají své občany doma. Náhoda???

Finská ministryně zahraničí Pekka Haavistová přiznala, že země za pomoci Německa repatriovala členky Islámského státu z vězeňského tábora v Sýrii.

Finsko usnadnilo návrat dvou žen Islámského státu a šesti dětí ze zajateckého tábora al-Hol v severní Sýrii, kde kurdské síly držely členky teroristické organizace ve vazbě.

Zatímco tento severský národ už v minulosti repatrioval děti, nyní je to poprvé, kdy jsou do země převáženi dospělí islamisté.

„Chtěla bych poděkovat jak úředníkům ministerstva zahraničních věcí, tak dalším složkám vlády. Spolupráce s finskou bezpečnostní zpravodajskou službou a orgány pro péči o děti fungovala. Vřelé díky také německému ministerstvu zahraničí,“ řekla v pondělí Haavistová, ministryně za Zelené.

Ministryně zahraničí připustila, že jednání o získání členů Islámského státu probíhala již několik měsíců, ale proces se zpomalil kvůli koronaviru.

„Pandemie koronaviru plány zpomalila. Kurdská vláda má své vlastní plány, ale Finsko má také obavy z používání trestu smrti,“ řekla Haavistová a dodala, že operace byla provedena především z obavy o děti.

Středopravý poslanec Ben Zyskowicz akci vlády kritizoval slovy: „Je správné zachraňovat děti, ale není správné zachraňovat dospělé, kteří se pustili do teroristických aktivit z vlastní iniciativy, z peněz daňových poplatníků.“

Německo také přivedlo zpět pět žen Islámského státu, spolu s 18 dětmi, z nichž sedm jsou sirotci, kteří byli drženi v kurdských táborech al-Hol a Roj. Tři z německých žen budou čelit obvinění z terorismu. Jedna žena také přiznala, že držela jezídskou ženu a dvě děti jako otroky.

Podle německých médií zůstává v Sýrii nejméně 70 německých členů Islámského státu spolu s odhadovaným 150 dětmi narozenými rodičům s německým občanstvím.

Mnoho evropských zemí do značné míry odmítlo pomoci státním příslušníkům žijícím v táboře al-Hol, ačkoli někteří džihádisté se vrátili sami, jako tomu bylo v případě švédského člena Islámského státu počátkem tohoto měsíce.

Švédský expert na terorismus Magnus Ranstorp poukázal na to, jak obtížné je  stíhat navracené džihádisty, a to kvůli nedostatku dostupných důkazů. Kritizoval švédské zákony za to, že nepostačují k tomu, aby bylo možné navrátilce stíhat..

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout