Švédsko přijímá zpět džihádistky z ISIS, některé hned putují do vazby

Švédsko přijímá zpět džihádistky z ISIS, některé hned putují do vazby

Mnohokrát jsem upozorňovala na fakt, že nejen muži ale i ženy a dokonce i děti Islámského státu jsou nebezpečné. Přesto mnohé země, které jinak vlastní džihádisty odmítají přijmout zpět, právě ženy a děti přijímají. Nejinak je tomu v případě Švédska, kdy už zřejmě samy džihádistky předem dobře ví, že poputují do vazby.

ISIS 'to send female terrorists as tourists to attack EU Christian holy  sites' | Daily Mail Online
ženy v ISIS se naučily zacházet se zbraněmi stejně, jako muži a děti

Nicméně po dlouhé době, prožité na území Islámského státu a posléze v kurdských táborech, určených pro nevěsty ISIS a jejich děti, pro ně musí být švédská vazba jakýmsi sanatoriem s plnou penzí, teplem, vodou, soukromím, modlitebnou a dalšími vymoženostmi, o nichž se jim na území ISIS ani v kurdských táborech ani nesnilo. Přitom mnohé z nich si svojí brutalitou a fanatismem nezadaly s jejich mužskými protějšky.

Osmačtyřicetiletá žena, která se v pondělí vrátila do Švédska poté, co se svými dětmi pobývala v řadách muslimských teroristických milicí IS v Sýrii, byla ve čtvrtek vzata do vazby. Podezření se týkají nátlaku, který byl údajně spáchán v roce 2018.

Why Western Women Join ISIS - Business Insider
v řadách ISIS se našly i konvertitky, jako například tato britská punková zpěvačka

Několik z pěti dětí, které žena přivedla do IS, údajně zemřelo v Sýrii. Poté porodila na území Islámského státu ještě další děti. Po návratu do Švédska měla s sebou dvě děti, z nichž jedno s ní odešlo v roce 2011 do Sýrie a jako jediné z pěti přežilo, druhé dítě porodila přímo v Sýrii.

Marriage to ISIS Fighters: A Ghost That Haunts Women in Eastern — Syria  Deeply
nevěsty ISIS

Není jasné, zda se nátlak, z nějž je podezřelá a za který je držena ve vazbě, týká některého z jejích dětí. Nejsou také k dispozici žádné informace o tom, zda by žena měla být vyšetřována pro jakýkoli trestný čin související s dětmi, které zemřely v Sýrii. V jejich případech nebyly hlášeny žádné příčiny úmrtí. Velmi pravděpodobně však ženu žaluje přeživší dítě, které se jako jediné dožilo návratu (je zřejmé, že toto dítě je dnes již dospělé).

Žena prostřednictvím svého právníka Mikaela Westerlunda oznámila, že jakékoliv provinění popírá. Předběžné slyšení je naplánováno na pátek.

Desperate Pleas to Free Women and Children From ISIS Camps in Syria - The  New York Times
kurdský tábor pro džihádistky a jejich děti

O týden dříve byla na letišti Arlanda zatčena další vracející se teroristka IS. Další žena je ve vazbě pro podezření z únosu dítěte poté, co v roce 2014 přivedla do IS v Sýrii společné dítě proti vůli jejího manžela. Je také podezřelá z válečných zločinů.

Nejméně dvě další teroristky IS se po zhroucení muslimského teokratického chalífátu IS vrátily do Švédska, přičemž další jsou na cestě.

Islamic State Men and Women Must be Treated the Same
ženy ISIS byly stejně zfanatizované jako muži

Podotýkám, že většina dalších západoevropských zemí přijímá své džihádistky stejně, jako Švédsko. A to přes mnohé nesporné důkazy, že se tyto ženy dopouštěly stejného zvěrstva, jako jejich mužské protějšky. Stejně zfanatizované jsou zpravidla i děti, obzvlášť pak, ty, které byly na území ISIS vychovány.

Swedish Women's Prison – OurWarwick
švédská ženská věznice jistě skýtá větší komfort, než stany v kurdských táborech

Ty ženy, které jejich rodné země odmítají, se pak pokouší dostat domů, či do jiné evropské země podobně, jako další vetřelci – bez dokladů a s falešnou identitou. Nicméně ženy, které jejich země odmítají jsou spíš výjimkami.

Právě proto zastávám názor, že není možné přijímat žádné muslimy, tedy ani ženy a děti. Muslimové mají možnost odejít do islámských zemí, kde se bez problémů integrují. Muslimové v Evropě se ovšem integrovat nehodlají. Oni hodlají integrovat nás do islámu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.