Německo si přiváží zpět džihádistky ze Sýrie

Německo si přiváží zpět džihádistky ze Sýrie

A to vše samozřejmě na náklady německých daňových poplatníků, z jejichž peněz je let džihádistek hrazen. Vlastně bych se nad tím ani příliš nepozastavovala, kdyby totéž nehlásili minulý týden ze Švédska, odkud si také pro několik vlastních džihádistek vyslali do Sýrie speciál.

K tomu si přičtěte poněkud zvýšený dovoz vetřelců z Afriky, na němž se podílí jednak Turecko (ze západní části), ale především Španělsko, které už nějakou dobu tajně přemisťuje letadly muslimské vetřelce z Kanárských ostrovů na evropskou pevninu, kde se nadále už o jejich osud nikterak nestarají. Nikdo tedy neví, kde se tito islámští bojovníci ve skutečnosti rozptýlili. Není tento překotný dovoz džihádistů do Evropy poněkud nápadný??

Svobodnou volbou se na základě ideologie a pohrdání místním systémem připojily k chalífátu IS, tolerovaly zločiny nebo je přehlížely. Nyní byly tři ženy IS spolu se svými dětmi a několika sirotky ze Sýrie převezeny zpět do Německa na náklady daňových poplatníků, samozřejmě z humanitárních důvodů. Je velmi překvapivé, že tito stoupenci IS se chtějí vrátit do společnosti, kterou hluboce pohrdají pro své náboženské přesvědčení.

Ve skutečnosti by tyto ženy z IS měly být na místě činu hnány k zodpovědnosti a měly by nést důsledky svých činů, jak je na mezinárodní úrovni zvykem. Ale federální vláda si jen tak přiveze zpět stoupence chalífátu a nechá je na svobodě v Německu. Tam se pak mohou dále utvrzovat ve svém ideologickém přesvědčení.

Poprvé tak podnikla kroky sama německá vláda a ze severní Sýrie přivedla do Německa zajaté německé členky ISIS. Pro dlouhodobý plánovaný návrat tří žen a jejich dětí, stejně jako několika sirotků z kurdských táborů, si ministerstvo zahraničí pronajalo letadlo, let doprovází federální policie.

Kdo jsou ženy ISIS, které se vrací do Německa, kde si mohou žít v klidu a pohodě, případně časem využít “zkušeností”, nasbíraných v řadách teroristů?

Podle informací deníku BILD jsou třemi dospělými Leonora M. (21- viz titul. obr.) ze Sangerhausenu, Merve A. (24) z Hamburku a Yasmin A. z Bonnu.

Leonora M. (viz titul. obr.) zmizela v roce 2015 ze svého rodného města Sangerhausen (Sasko-Anhaltsko). V té době jí bylo teprve 15 let. Leonora se stala třetí manželkou německého džihádisty Martina Lemkeho ze Zeitzu. Lemke pracoval v bezpečnostním aparátu teroristické milice, dlouhou dobu žil v Rakce, kde kontroloval a vyslýchal další Němce. Na začátku roku 2019 byl Lemke zajat milicemi YPG a Leonora byla umístěna do tábora al-Hol i se svými dvěma dcerami. Tam byla údajně vystavena značnému nepřátelství ze strany jiných německých žen.

Merve A. Přestěhovala se do Islámského státu v roce 2014 a provdala se za Bilala Z., kterého už znala z Hamburku. V roce 2017 její manžel zemřel v boji, Merve uprchla se svými dvěma dětmi, byla zatčena YPG a od té doby žije v táboře Roj. Zdraví obou dětí se v poslední době masivně zhoršilo, proto se ministerstvo zahraničí rozhodlo je repatriovat.

Yasmin A. emigrovala do Sýrie v roce 2015 – její bratr Yamin byl v té době již nechvalně známý hrdlořez. Krátce předtím zveřejnilo mediální oddělení ISIS jediné oficiální propagandistické video v německém jazyce: několik německých džihádistů se shromáždilo ve starobylém zničeném městě Palmyra, rakouský džihádista Mohamed Mahmúd vyzval k džihádu a urazil Angelu Merkelovou. Nakonec Mahmúd a Yamin A. zastřelili dva bezbranné vězně. O dva roky později byl Yamin A. zabit v boji, Yasmin uprchla se svými dětmi, byla zatčena milicemi YPG a převezena do tábora Roj. Její zdravotní stav se masivně zhoršil, proto byla také na seznamu repatriací.

Ein Screenshot aus dem einzigen offiziellen deutschsprachigen Propagandavideo von ISIS mit dem Bruder von Yasmin A. (rechts, mit Waffe)
Bratr Yasmin A. (vpravo, se zbraní)

Co se stane s džihádistkami?

Generální prokurátor vyšetřuje všechny tři, včetně jejich členství v teroristické organizaci v zahraničí. Jelikož však nehrozí nebezpečí útěku a neexistují žádné jiné důvody pro zadržení (např. zničení důkazů), nebudou vykonány žádné zatýkací rozkazy, takže prozatím tyto tři zůstávají na svobodě. Ale jakmile bude vyšetřování ukončeno, budou muset vypovídat u soudu.

Z uvedeného tedy vyplývá, že budou na svobodě, kde si mohou dělat co libo. Němci je ani nepovažují za nebezpečí a to přesto, že roky v řadách ISIS podstupovaly až brutální ideologické vymývání mozků. Aby se pak Němci nedivili, až se jim jedna z nich odpálí někde v davu, s výbušnou vestičkou pod burkou.

[Celkem: 1   Průměr: 5/5]
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.