Budou němečtí pašeráci, kteří brázdí Středozemní moře, brzy uvězněni?

Budou němečtí pašeráci, kteří brázdí Středozemní moře, brzy uvězněni?

Pašeráci, kteří již roky operují ve vodách Středozemního moře, čímž aktivně podporují evropský džihád a rostoucí kriminalitu, měli být již dávno klasifikováni jako zločinecké organizace – a podle toho s nimi mělo být také zacházeno.

Většina těchto pašeráků pochází z Německa (někteří plují pod norskou vlajkou), několik lodí pak patří neziskovkám z Itálie, Francie či Španělska.

V posledních letech se stala tato činnost natolik lukrativní, že výrazně narostl i počet lodí, které brázdí vody v blízkosti Libye či Tuniska, odkud jsou invazní vojáci přiváženi do Itálie.

Všechny tyto pašerácké neziskovky jsou velmi štědře dotovány jak z rozpočtu národních států, tak z EU či z darů jednotlivců a různých Sorosových neziskovek.

Pašování se však aktivně účastní například i Lékaři bez hranic.

Co se týká německých pašeráků, tak k jejich hlavním sponzorům patří německé církve – a to jak evangelická, tak katolická.

Mimo štědrých dotací a příspěvků ze všech možných stran je známo, že se evropští „legální“ pašeráci dělí o výdělky také s pašeráky africkými, jinak považovanými za ilegální.

V Německu jsou pašeráci velmi oceňováni, vláda je dlouhodobě prezentuje jako „záchrance tonoucích na moři“ a jejich podpora je dokonce natolik vysoká, že nechvalně známá pašeračka Racketeová bude jednou z čelních kandidátek do EP za stranu Die Linke.

A počítá se dokonce s tím, že bude také zvolena.

Nicméně po raketově rostoucích preferencích AfD, která je jedinou stranou, vymezující se proti pašeráckým neziskovkám, začaly i některé vládní strany projevovat podobnou rétoriku – a to ve snaze snížit preference právě AfD a vrátit hlasy systémovým stranám.

Většina Němců již totiž podle průzkumů invazi nepodporuje – a s tím zřejmě klesá i podpora pašeráků.

Na první pohled nový návrh zákona vypadá, jako by německá vláda chtěla zasáhnout pouze klasické pašeráky. Ale když se podíváte blíže, uvidíte, že i samozvaní námořní záchranáři by se brzy mohli ocitnout v hledáčku justice.

Německá vláda schválila návrh zákona, který umožňuje trestat samozvané námořní záchranáře za jejich práci až deseti lety vězení.

„Pašerácká kriminalita se vyvinula ve výnosné odvětví organizovaného zločinu,“ uvádí se v příručce k nedávno zveřejněnému „Návrhu zákona o zlepšení navracení.“

Předchozí tresty za trestné činy převaděčství byly příliš nízké a v mnoha případech neumožňovaly trest úměrný zavinění. Tresty pro převaděče by proto měly být výrazně zvýšeny.

Jak však ve čtvrtek informoval deník Süddeutsche Zeitung, zpřísnění zákona se netýká pouze pašeráků v klasickém slova smyslu, ale také samozvaných námořních záchranářů z iniciativ jako „Mise Lifeline“ nebo „SOS Méditerranée.“

Podle návrhu by měli mít možnost jít za svoji podvratnou činnost do vězení až na deset let, ale nejméně na jeden rok. Změny zákona o pobytu, které plánuje spolková vláda, jsou v písemném podání zmiňovány pouze zastřeně.

Poslanec Spolkového sněmu Julian Pahlke (Zelení), který sám v letech 2016 až 2017 pracoval jako pašerák na moři, byl projektem, na kterém se prostřednictvím koalice podílí i jeho vlastní strana, zděšen.

„Se změnou názoru federálního ministerstva vnitra na námořní záchranu bych pravděpodobně musel jít do vězení až na 10 let,“ napsal Pahlke ve středu na X.

Pahlkeho stranická kolegyně Jamila Schäferová zase upozornila na to, že plánovaná změna zákona porušuje koaliční dohodu semaforu.

Píše se v ní: „Je civilizační a zákonnou povinností nenechat lidi utopit. Civilní záchraně na moři nesmí být bráněno.“

„Jako poslankyně v této koalici se tím cítím vázána,“ zdůraznila Schäferová ve čtvrtek v televizi.

Mezitím samozvaní námořní záchranáři z iniciativy „Sea-Watch“ oznámili, že budou pokračovat v práci ve Středozemním moři.

„Nenecháme se zastrašit,“ dali pašeráci jasně najevo ve videovzkazu prostřednictvím X.

Takzvaná záchrana na moři není trestným činem, ale je v souladu s německým a mezinárodním právem, upozornili…

Tolik zpráva z Německa, která napovídá, že zde v rámci koalice tzv. „semaforu“ nepanuje rozhodně jednoznačná shoda.

Je tedy pravděpodobné, že tento zákon bude nakonec namířen jen na pašeráky, kteří budou přistiženi až na německých hranicích  a ne na ty, kteří se aktivně účastní pašování na lodích ve Středozemním moři.

Asi jen málokdo věří tomu, že proklamovaná protimigrační politika bude praktikována i reálně, ve skutečnosti jde jen o snahu pozastavit razantní vzestup AfD…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Budou němečtí pašeráci, kteří brázdí Středozemní moře, brzy uvězněni?

  1. Ke katarzi může dojít až na holých zříceninách ? Pravda asi nevítězí. Zůstává až na konec, když se ostatní příležitosti prošustrují. Goethe správně řekl, že jen 2 % lidí jsou rozumní, 3% si myslí že jsou rozumní a zbytek nebude rozumný, i kdyby mu hrozila smrt.

  2. Slovanka nedávno informovala o majiteľovi reštaurácie, ktorý napísal na tabuľu politicky nekorektnú vetu o moslimoch. Výsledok je taký, ako sa dal očakávať – po zdrvujúcom tlaku „verejnosti“ , moslimov aj mimovládok bol vlastenec nútený sa ospravedlniť za „nenávistný prejav“. Jednoducho – liberálny fašizmus v jeho najstrašnejšej podobe. Kto núti vlastencov, aby sa v podobných prípadoch ospravedlňovali a sypali si popol na hlavu, zaslúži si smrť. Násilnú smrť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout