Německo zvyšuje dotace pašeráckým neziskovkám

Německo zvyšuje dotace pašeráckým neziskovkám

Většina pašeráckých neziskovek, jejichž lodě krouží ve vodách Středozemního moře mezi Itálií a Libyí, je německých. Některé sice neplují přímo pod německou vlajkou, ale třeba pod norskou, nicméně loď jako takovou vlastní německá neziskovka a personál je také téměř výhradně německý.

To jasně ukazuje, kdo je hlavním podporovatelem výměny evropských obyvatel, neboť německými pašeráky dodávané obohacení nekončí jen v Německu, ale v různých zemích Evropy.

Zatímco pašeráci, kteří pracují „načerno“ a nespadají pod oficiální vysoce ziskovou neziskovku jsou považováni za ilegální, přičemž tato činnost pro ně může být trestná, tak pašeráci, kteří plují na oficiálních lodích pašeráckých neziskovek, jsou zcela legální a dostávají tak dotace ze všech možných míst.

Konkrétně například německé pašerácké neziskovky jsou štědře dotovány německou vládou, tedy německými daňovými poplatníky, ale také EU, což znamená, že nějaké to euro přidávají i daňoví poplatníci zemí EU a v neposlední řadě je velmi štědrým donátorem těchto pašeráků také německá církev.

K těmto štědrým finančním injekcím je však třeba připočítat i nemalé částky peněz od ilegálních pašeráků. Tedy konkrétně od pašeráků libyjských, s nimiž lodi neziskovek aktivně spolupracují, což ostatně není žádným tajemstvím.

Německá vláda nyní hlásí, že i pro rok 2023 hodlá tyto pašeráky štědře dotovat:

Od roku 2023 bude federální vláda ještě více podporovat sdružení United4Rescue, které provozuje soukromé „záchranné“ lodě ve Středomoří. Podle údajů  rozpočtového výboru obdrží United4Rescue dva miliony eur. Platba bude pokračovat i v následujících letech.

Rozpočtová politička Jamila Schäfer (Zelení) řekla tiskové agentuře AFP: „Nemůžeme přehlížet umírající ve Středozemním moři, ale také zdůrazňujeme důležitost dodržování evropského práva a humanitární pomoci.“

Expertka SPD (sociální demokracie) na lidská práva Derya Türk-Nachbaurová uvedla, že je to důležitý signál v době, kdy je záchrana životů na vnějších hranicích EU neustále kriminalizována. Záchrana životů není zločin, ale humanitární povinnost.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo zvyšuje dotace pašeráckým neziskovkám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout