EU chce zakázat dřevěné obaly, ve kterých zrají některé sýry typu „hermelín“ či „camembert“

EU chce zakázat dřevěné obaly, ve kterých zrají některé sýry typu „hermelín“ či „camembert“

Nová regulace, která se podle všeho zdaleka netýká jen sýrů, ale i jiných potravin, pro které se tyto obaly používají, je samozřejmě – jako většina nesmyslů – z ranku „Green deal.“

Protože jsou tyto sýry nejpopulárnější ve Francii, tak právě tam se proti chystanému nařízení strhla obrovská vlna nevole. Sýry již nebude možné vyrábět a uchovávat způsobem, jakým se tak konalo po staletí.

Ve Francii to považují za likvidaci další z mnoha tradic, které musely na základě regulací EU zaniknout, neboť neodpovídaly nařízením.

Výroba camembertu je ve Francii považována za součást staletých normandských tradic…

Slavný dřevěný obal by mohl být zakázán evropskou regulací, která se v současné době připravuje.

Ta si klade za cíl zakázat do roku 2030 nerecyklovatelné obaly, včetně dřevěných obalů, které by zahrnovaly krabice tohoto ikonického normandského sýra.

Skupina Lacroix, která ročně vyrobí 200 milionů kusů dřevěných obalů, varuje před možnými vážnými následky. „Výroba obalů z lehkého dřeva ve Francii zahrnuje 2 000 pracovních míst a 45 společností, kterých by se to týkalo,“ říká generální ředitel společnosti.

Ekonomický aspekt není jediný, který je třeba vzít v úvahu, ujišťují výrobci camembertu, kteří nám připomínají, že nic nemůže nahradit tradiční dřevěné obaly, které jsou nezbytné pro zachování chuti a dobré vlastnosti sýra.

„Dřevo je součástí zrání mnoha sýrů s bílou plísní, nejen camembertu,“ vysvětlil David Aubrée, manažer sýrárny.

Tolik další chystaná regulace, která by se dotkla i u nás vyráběných sýrů, neboť tyto typy sýrů se nevyrábějí zdaleka jen ve Francii.

Jakmile by regulace vešla v platnost, pak by zřejmě výroba těchto sýrů byla převedena mimo EU, aby bylo možné zachovat původní kvalitu a chuť těchto sýrů.

Nakonec však zřejmě budou omezeny – a postupně i úplně  zakázány –  jakékoli sýry.

Tento zákaz přijde v rámci boje proti masu, mléku, mléčným výrobkům, vejcím a dalším živočišným produktům, místo nichž se má v budoucnu konzumovat hmyz a umělé náhražky…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

6 thoughts on “EU chce zakázat dřevěné obaly, ve kterých zrají některé sýry typu „hermelín“ či „camembert“

  1. Co k tomu ty parazity vede? Je to fakt jenom nekonečná hloupost, nebo jsou za to placení? Co nahradí ty dřevěné obaly? Nebo jenom odvádí pozornost blbostma a blbostí, tak jako profesor Nutella u nás, a zatím okrádají občany a chystají skutečné zrůdnosti?

  2. Zaťať mačetou Šefčovičovi do krku! Verím,že už v tomto desaťročí EÚ pod tlakom islamizácie totálne skolabuje /a zmení sa na obrovské Somálsko či Libanon, neskôr Saudskú Arábiu č. 2/ a NWO podľa predstáv Švába a jemu podobných nebude nikdy zavedený. Ani v Rusku, ale najprv treba zvrhnúť otroka Židov a globalistov Putina a dosadiť do Kremľa skutočného ruského vlastenca.

    1. Ty jsi ale dobrej magor, co to kurva meleš za hovna??? Ty jsi asi vychodil základní školu mentální úrovně dědka Bidena, nebo ne??? Ty vole Ty jsi materiál, z Tvojí vypatlaností mohli pohánět novej generátor pro Temelín Ty vole…

  3. posledna veta nesúvisí s temou a je pola mna vyvolavajuca nenávisť…. Prosim ten vytvor vymazať

    ucastnik druhej svetovej vojny- teraz prestarnuty invalid.

  4. Chraňte naše lesy, ale dřevo je dřevo. Dřevěné bedýnky jsou přece recyklovatelné. Plastem nebo papírem, nebo kovem dřevo nelze nahradit. V Rusku by se to nemohlo stát. Mají konceptuálního vlastence Putina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout