V holandské obci se zřítila větrná turbína, elektrárna je vyřazena z provozu (video)

V holandské obci se zřítila větrná turbína, elektrárna je vyřazena z provozu (video)

Pokud tyto stránky sledujete dlouhodobě, jistě vám neuniklo, že se ve svých článcích často zabývám škodlivostí a absolutní neekologičností větrných elektráren.

Ovšem „větrná lobby“ má zřejmě velmi slušně uplacené politiky na všech úrovních, takže dostat informace o tom, jak moc větrníky škodí životnímu prostředí, mezi širší veřejnost, je prakticky nemožné.

Mainstream je samozřejmě v souladu se systémem, takže  o podobných problémech nikdy informovat nebude. Právě proto je však nutné na nebezpečí větrných elektráren upozorňovat jak je to jen možné.

Připomínám, že větrníky škodí životnímu prostředí již od jejich výroby, přes výstavbu, provoz až po likvidaci. Větrná monstra škodí především ptákům, v tomto kontextu bych tedy očekávala velmi silné apely především ze strany ornitologů, což se ovšem až na výjimky, ke kterým patří švédští ornitologové, neděje.

Větrníky škodí i vodním živočichům a v zájmu výstavby větrných monster již byly vykáceny stamiliony stromů. Jen v samotném Skotsku se jednalo o asi 14 milionů stromů.

Neekologičnost větrných  elektráren potvrzuje i fakt, že při svém provozu produkují velmi nebezpečný plyn, který škodí lidem i zvířatům.

Větrné elektrárny však nejsou pouze neekologické, ale i neekonomické, To je další z mnoha důvodů proč si jimi nezaplavovat vlastní krajinu.

Zásadní problém pak nastává v momentě, kdy dojde ke zřícení větrné turbíny. O jednom takovém nedávném případu ze Švédska jste si mohli přečíst zde, zde a zde.

Po havárii zůstává v okolí větrníku kontaminovaná půda a to na poměrně dlouhou dobu, což jen dokazuje, že tyto elektrárny jsou vysoce neekologické.

O tom, že podobné havárie nejsou nijak ojedinělé, nás může přesvědčit fakt, že nedlouho po havárii ve Švédsku nyní došlo ke stejné havárii v Holandsku. Podobně jako ve Švédsku i zde se mělo jednat o vliv silného větru.

Pokud však turbíny nejsou schopny vydržet silný vítr, pak je to jen další důkaz o nesmyslnosti jejich instalace po celé Evropě, jak se nyní plánuje.

V holandském Zeewolde byla zničena horní část větrníku včetně rotoru . Mluvčí bezpečnostní oblasti Flevoland and Gooi en Vechtstreek řekl, že se zdá, že havárii způsobil vítr.

Trosky kolosu jsou rozptýleny stovky metrů po okolí a rotor zanechal na povrchu vozovky velký kráter. Silnice je uzavřena pro průjezdní provoz. Majitel Vattenfall oznámil, že ostatní větrné turbíny větrné farmy byly preventivně odstaveny.

Turbíny jsou poněkud starší, neboť byly instalovány v roce 1989. Dotyčný větrník od úterního večera stál kvůli chybovému hlášení.

„Nejde jen o mlýnky na ptačí maso, tyto nechutné zrůdnosti ohrožují i ​​život lidí,“ reaguje poslanec FVD Pepijn van Houwelingen. Frontmanka BBB Caroline van der Plas dodává: „Větrný mlýn, který nemůže odolat větru…“

Bývalý poslanec Henk Krol poznamenává: „Od chvíle, kdy jsem žil v Zeewolde, se dějí ty nejpodivnější věci. To co se stalo dnes se tu děje opakovaně. Horní část větrného mlýna na Eemmeerdijku byla právě zbořena. A to ani nebouří!“

Člen parlamentu BVNL Wybren van Haga položil parlamentní otázky týkající se incidentu. „Nyní leží kusy rozbitého větrného mlýna mezi růžičkovou kapustou a kapustou, ale pokud se to stane podél dálnice nebo v obytných čtvrtích, je to životu nebezpečné,“ řekl Wybren van Haga, který poukazuje na to, že podél cesty mohlo dojít k vážným nehodám. 

Image

„Kolik starých větrníků se zhroutí při malém větru? A co to udělá s bezpečností našich občanů?“ ptá se Van Haga.

Harry Wijnschenk, vůdce strany BVNL pro provinční radu, dodává: „Flevoland je nyní posetý větrnými mlýny. Nyní vidíme, jak nebezpečné ty věci mohou být. Až se dostaneme do vlády, přestaneme stavět nové větrné mlýny a zlikvidujeme stávající mlýnky na ptačí maso.“

Van Haga chce od ministra energetiky mimo jiné vědět, kolik větrných turbín o něco staršího typu je v Nizozemsku a co s tímto životu nebezpečným vývojem udělá.

Tolik zpráva z Holandska. Podle všeho nejde o ojedinělé incidenty, přičemž jen díky náhodě nebyl v době zřícení větrníku poblíž žádný člověk. Je však skutečně jen otázkou času, než  další  poškozené větrné monstrum někoho zabije.

Zde se sice hovoří o starší turbíně, nicméně například ta švédská byla teprve asi rok stará, takže bezpečné nejsou zřejmě ani ty novější.

Každopádně se hodlám tomuto tématu více věnovat i v budoucnu. A to především proto, že větrná lobby má velmi silné slovo i v EU, takže je jen otázkou času, než bude i u nás krajina poseta těmito neekologickými monstry.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

7 thoughts on “V holandské obci se zřítila větrná turbína, elektrárna je vyřazena z provozu (video)

  1. Kazdy toho pred volbama naslibuje hory, doly a kdyz doleze ke korytu na vsechno zapomene. Protoze je Basta z lihne nosatych, neverim mu ani slovo.

   1. nosaty nikdy nepomoze tzv gojimom, vzdy budu zdrojom celosvetoveho utrpenia
    mali by sme kopirovat rusky pristup, kto nemal lokalne obcianstvo xx rokov, ma dvojite obcianstvo atd… tak by nesmel vstupovat do statnych zloziek, a taktiez by mal byt vyluzeny s akychkolvek zmluv/tendrov so statom (vratane rodinnych prislusnikov)

    len na objasnenie ich dobroty:
    https://www.bitchute.com/video/ZM0bzBWovQLI/

 1. Aj keď nie som odborník ,nepochybujem o tom,že slnečné elektrárne /resp. kolektory/ nie sú o nič ekologickejšie ani ekonomickejšie než veterné… Mimochodom, EÚ, ekofašistom ani iným zločinným svetovládnym mafiám nijako nevadí spaľovanie ropy v elektrárňach na Arabskom polostrove.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout