V europarlamentu hlasovala většina europoslanců proti zájmům Evropanů

V europarlamentu hlasovala většina europoslanců proti zájmům Evropanů

Většina europoslanců je velmi štědře placena. A ještě lépe jsou na tom eurokomisaři a úředníci EU. Pro ně je jakékoli zdražování tím nejmenším problémem. Prakticky se jich nedotkne. Pokud přijdeme o zdroj plynu, takže mnoho lidí nebude mít nejen čím topit, ale ani jak ohřívat vodu a čím vařit, pak jim to bude celkem jedno. Oni – pokud snad mají zatím plynový kotel –  si ze svých platů bez nejmenších problémů zakoupí k uvedeným účelům třeba tepelné čerpadlo řádově za několik set tisíc.

Už několikrát jsem zde v různých článcích upozornila na fakt, že tím, kdo doplatí na protiruské sankce, nebude Rusko, které již  nachází spoustu nových odbytišť coby náhradu za státy EU.  Výhodným trhem se nyní jeví být například Indie, která má sama o sobě početnější populaci než celá EU dohromady. Přidávají se i další asijské země  – a samozřejmě nelze opomenout ve výčtu zemí, které se orientují na spolupráci s Ruskem, také Čínu.

Tedy Rusko EU nepotřebuje. Co se týká nerostného bohatství, tak dovážet z EU takřka nic nepotřebuje a pokud nemá čehokoli dostatek, pak je zde například i zmíněná Indie, Čína a mnohé další země. Nelze nepřipomenout i překotné nákupy ruské ropy ze strany USA.

Ovšem zatímco Rusko EU nepotřebuje, EU potřebuje přinejmenším ruský plyn i ropu. A nejde o jediné suroviny, kterých se po nejtvrdších sankcích bude muset EU zříct a hledat nové trhy. EU prozatím nemá adekvátní náhradu ani pro další komodity. Patří k nim například  železo, hliník, titan, neon, palladium, molybden, pšenice, železná ruda, uranový koncentrát, umělá hnojiva.

Výpadek dodávek plynu a dalších důležitých komodit však může mít fatální dopady i na průmysl. Je třeba počítat s krachem mnoha firem a potažmo i velmi rychle rostoucí nezaměstnaností.

A nyní zpět k hlasování. V EU se hlasovalo o usnesení Evropského parlamentu, jež vyzývá k okamžitému embargu na dovoz fosilních paliv z Ruska a ke zrušení plynovodů Nord-Stream 1 a 2. Drtivá většina europoslanců tentokrát hlasovala pro ropné a plynové embargo Ruska a tedy i proti občanům EU. Odnesou to totiž nejen ti, kdo plynem topí, vaří na něm a ohřívají vodu, ale – jak jsem uvedla výše – odnese to i celé národní hospodářství, neboť na plynu je vysoce závislý i průmysl.

Většina europoslanců jednoduše dala najevo, že nemají problém s tím, že jejich země bude bez dodávek plynu (ruský plyn totiž nelze jen tak nahradit a EU ani nepřišla s nápadem jak ho nahradit) a ropa bude extrémně drahá.

A to připomínám, že EU už výhledově zakazuje pod pokutou i vytápění uhlím nebo dřevem. To samozřejmě v rámci politiky zeleného údělu. Pokud vše náhle přejde na elektřinu, tak celá energetická síť zkolabuje.

K uvedenému ještě dodávám, že USA vyvolávají po celém světě jednu válku za druhou, Turecko okupuje již několik let Sýrii a Saúdská Arábie již 7 let bombarduje Jemen. Ani jedna z těchto zemí nebyla ze strany EU odsouzena a nebyly proti ní vzneseny sankce. Naopak, těmto zemím se prodávají zbraně a jsou považovány za spojence.

Státy EU se však dokonce některých konfliktů samy účastní – naposledy okupovalo hned několik evropských zemí pod vedením Francie Mali. V zemi byli proti vůli vlády, tedy jednalo se o regulérní okupaci. Vojska odešla ze země až po mnoha mohutných protestech místních obyvatel. Mimo jiné se provalilo, že Francouzi a jejich „podržtašky“ trénovali islámské radikály z afrického ISIS. Tato bojůvka za doby působení okupantů v Mali obsadila nejen o něco větší část území, než před jejich příchodem, ale dokonce se jí podařilo výrazně expandovat i do okolních zemí.

To byla jen malá odbočka, abych ukázala na čistě selektivní chování politiků – jednu agresi odsuzujeme, jinou podporujeme a  další se dokonce aktivně účastníme. Odsoudit jen jedinou agresi je více než pokrytecké. Odsoudit je třeba každou agresi a také je třeba ukončit jakoukoli účast na okupaci zemí, kde o naše vojáky nikdo nestojí.

A nejhorší na tom je, že celé sankce odnesou zdaleka nejvíc právě státy EU – viz výše. Rusko z nás má už i v tento moment tak akorát legraci…

A nakonec opět jak kdo za ČR hlasoval o odtržení EU od ruského plynu a ropy?

PRO: Niedermeyer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Zdechovský (KDU), Šojdrová (KDU), Maxová (zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti), Tošenovský (ODS), Vrecionová (ODS), Vondra, (ODS), Zahradil (ODS), Pospíšil (TOP09), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Kovařík (ANO), Hlaváček (ANO)

PROTI: Blaško (SPD), David (SPD), Konečná (KSČM)

ZDRŽEL SE: Knotek (ANO)

Aktualizace: Výše uvedené hlasování zahrnuje komplexně všechny sankce, tedy nejen plyn, ale i ropu a další komodity. Hlasovalo se i k jednotlivým komoditám, celkově proběhlo jednotlivých hlasování k tématu asi 50. O hlasování čistě k zákazu dovozu plynu do EU píše velmi podrobně europoslanec Ivan David na svých stránkách. Také tam hlasovala drtivá většina europoslanců (celkem 413) pro.

A na úplný závěr připomínám slova Aleny Vitáskové, která rozumí plynárenství a energetice mnohem lépe než všichni europoslanci dohromady. O důsledcích výpadku dodávek ruského plynu prohlásila:

Pokud by byly skutečně zastaveny dodávky plynu z Ruska do Evropy, tak dopad nelze ani predikovat. Plyn nemáme nyní čím nahradit. Pro ČR by to znamenalo: pro část obyvatelstva ztráta dodávek tepla, teplé vody, možnost vaření. Zastavení části průmyslu, řada firem by již provoz neobnovila, bankroty firem, ztráta pracovních míst bez náhrady, kolapsy chemického průmyslu (výroba hnojiv), dopad do zemědělství, potravinářství. Inflace 30 %, nezaměstnanost.

Doporučuji shlédnout i toto video, které vše výše uvedené jen potvrzuje:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V europarlamentu hlasovala většina europoslanců proti zájmům Evropanů

  1. Pretože v článku sa spomínajú aj zverstvá páchané spojencami Bruselu, prosím Slovanku o nasledovné: pripravte čo najskôr článok o tom,že Orbánov najbližší kamarát, okupant Sýrie aj Cypru a nedotknuteľný kandidát na vstup do EÚ Erdogan sa zrejme nechal podplatiť ropnými šejkami a odovdzal celý proces s vrahmi Džamála Chášukdžího saudskoarabským úradom /Orbánov režim má blízke vzťahy aj k Rijádu/. Je už teraz prakticky isté, že tamojšie súdy všetkých takmer 30 zločincov oslobodia a rodina Chášukdžíovcov /pochádza z nej aj známy magnát Adnan Chášukdží, o ktorom naspievala pieseň skupina Queen/ sa nikdy nedočká spravodlivosti. Mimochodom, eurofašisti a bábkové vlády majú plné h….ústa o tom,že Putin „prenasleduje a vraždí svojich kritikov“ /napr. Navaľnyj/ , ale o likvidácii saudskoarabského proreformného vlastenca a nemilosrdného kritika tamojších pomerov sa nikdy nezmienili ani slovom…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout