Mali má důkazy, že francouzské síly, jimž pomáhá i naše armáda, cvičí na jejich území džihádisty

Na úvod připomínám, že Francouzům dělají po celou dobu podržtašky i naši vojáci, které do Mali vyslala naše loutková vláda, samozřejmě s nadšeným souhlasem zbytku jednotné aspeňácké Národní fronty. Tedy výcvik džihádistů platíte i vy ze svých daní, stejně jako v Mali používané zbraně a bojovou techniku. Tak jako naše vláda oddaně pomohla okupovat Afghánistán, aby nám nyní mohla do země přivážet tamní džihádisty, další přiveze zřejmě i z Mali.

„Militantní skupiny v severomalijském regionu Kidal byly vycvičeny francouzskými důstojníky,“ prohlásil premiér Choguel Kokalla Maiga s tím, že dvě třetiny jeho země jsou „okupovány teroristy“.

„Mali má důkazy o tom, že francouzské síly přítomné na jeho území s úkolem bojovat proti teroristickým skupinám místo toho cvičí ozbrojence,“ řekl v pátek premiér přechodné vlády. Podle malijského úředníka nyní Francie ovládá enklávu v Kidalu, kam Mali nemá přístup.

„Mají tam militantní skupiny, které byly vycvičeny francouzskými důstojníky. Máme o tom důkazy. V našem jazyce je přísloví, které říká, že když hledáte jehlu ve svém pokoji, tak někdo, kdo tvrdí, že vám pomáhá při hledání, stojí na této jehle tak, že ji nikdy nenajdete. Takže taková je situace, která se nyní děje v Mali, a my už to nechceme snášet,“ řekl Maiga.

Politik vysvětlil, že teroristé, kteří nyní působí v Mali, přišli z Libye, přičemž Francie a její spojenci zničili severoafrický stát při nešťastné vojenské intervenci vedené NATO v roce 2011. Původně chtělo Bamako spolupracovat s Paříží v boji proti teroristům a požádalo proto o pomoc se zpravodajskými údaji a leteckou podporou. „Nikdo nežádal přítomnost jejich vojáků,“ řekl premiér. Tedy to opět potvrzuje, že naši vojáci jsou podobně, jako v Afghánistánu, pouhými nezvanými okupanty.

„Zatímco před osmi lety byli teroristé přítomni pouze v severní části Mali, v Kidalu, jsou nyní dvě třetiny země okupovány teroristy,“ dodal.

V roce 2014 zahájila Francie v regionu operaci Barkhane, jejímž cílem bylo bojovat proti teroristickým skupinám, včetně ozbrojenců napojených na Al-Káidu, a potlačit je a stabilizovat situaci v zemích skupiny G5 Sahel (Burkina Faso, Mali, Niger, Čad a Mauritánie – to vše dříve francouzské kolonie). Začátkem tohoto roku francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil, že jeho země obnoví svou vojenskou přítomnost v africké oblasti Sahelu a uzavře své základny v severním Mali, přičemž tento krok by měl být dokončen do začátku roku 2022.

„Proti Mali byla vedena rozsáhlá diplomatická a mediální kampaň,“ řekl ministr. Jeho stát však chce pouze spolehlivé partnery, kteří jednají v zájmu země, řekl a dodal, že Mali, které je suverénním státem, na to má právo.

K uvedenému jen dodávám, že pokud by byly důkazy skutečně neprůstřelné, pak se potvrdí, že NATO samo vytváří džihádisty, kteří se později vydají do Evropy. Evropští vojáci, účastní na okupačních misích,  tak v podstatě bojují proti vlastním národům, neboť svými intervencemi podporují džihád Evropy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.3]

2 thoughts on “Mali má důkazy, že francouzské síly, jimž pomáhá i naše armáda, cvičí na jejich území džihádisty

 1. Jde o tzv. vyhánění čerta ďáblem. Chceš zničit “ čerta” ? Vycvič ďábla a pošli ho na něj.
  Kluci co spolu choděj tohle provozují běžně, většinou to skončí špatně.
  Kdo si ještě dneska vzpomene, ze kdysi Amíci horlivě podporovali Hamás.
  Sice lotři, ale jako kladivo na OOP docela dobrý.
  Dneska je zase pro změnu “ hodný” Fatah , ale zítra možná zase ne, až jak se pánům ve Spojených státech urodí v hlavě.
  Vůbec bych se nedivila, kdyby za útokem IS v afghánském Kunduzu měla pracky CIA.
  Aby předvedla obyčejným Afgháncům, že Tálibové jsou neumětelové a přijali “ výpomoc” strýčka Sama.
  ?

  1. Ale tak samozřejmě, všichni dobře víme, kdo zrodil ISIS…? I to mělo svůj účel, podobně, jako vyzbrojení džihádistů tzv. „umírněné opozice“ proti Asadovi v Sýrii. Stejné to bude s těmi africkými bojůvkami…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout