„Petrorubl“ se stává novou energetickou měnou – Indie kupuje ruskou ropu za směšnou cenu

„Petrorubl“ se stává novou energetickou měnou – Indie kupuje ruskou ropu za směšnou cenu

Od samého začátku uvalení protiruských sankcí je zcela jasné, že nejsou ve skutečnosti namířeny proti Rusku, kterému nijak zásadně ve finále neublíží, ale mají především zapříčinit kolaps evropských zemí, zejména států EU, které jsou pod plným vlivem nadnárodních korporací, tedy globalistů. Nebo – chcete-li – USA, odkud chodí „notičky.“

EU je pokusná laboratoř Velkého resetu a mnohé vlády pilně pracují na likvidaci střední třídy, z níž se má stát chudina a z nižší třídy lidé likvidovaní exekucemi. Zde je třeba zdůraznit, že ve snaze o likvidaci střední třídy vyniká zejména Fialova vláda, která pomáhá jen cizincům nebo nepřizpůsobivým, drtivou většinu lidí nechává „padnout na hubu.“

Kurz rublu se již dostal na úroveň před válkou a zdá se, že ještě poroste. Navíc petrodolaru může brzy konkurovat petrorubl a petrojüan.

Zatímco Západ přivádí své občany do chudoby svou sankční hysterií proti Rusku, Indie se zásobuje velmi levnou ropou z ruského Uralu. Nové Dillí se nepodílí na sankcích proti Moskvě. Indický ministr financí prohlásil, že indické národní zájmy a tím i energetická bezpečnost jsou vždy na prvním místě. Pokud existuje ropa za zvýhodněnou cenu, proč ji nekoupit.

V jednom ze svých bizarních vystoupení nedávno americký prezident Joe Biden řekl, že reakce Nového Dillí Rusku byla „nejasná“ na rozdíl od jiných „spojenců“. Ocenil například Japonsko, Austrálii nebo Velkou Británii.   Zřejmě se mu nelíbilo, že Indie předtím nakoupila milion barelů ruské ropy za výhodnou cenu. Jde o uralskou ropu, odkud šel barel na trh se slevami až 30 procent. Je to proto, že mnoho kupujících odstoupilo ze strachu z amerických sankcí za „obcházení obchodů“. Západ se také vůbec neradoval z přátelské návštěvy ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova v Indii.

Indie vřele přivítala ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova:

 

Lavrov slíbil indickému premiérovi Narendrovi Modimu, že zemi poskytne vše, co si bude chtít koupit. Podle zpráv agentury Reuters Indie od 24. února nakoupila 14 milionů barelů ruské ropy, což je již téměř stejně jako 16 milionů barelů, které nakoupila za celý rok 2021. 

Sankční alianci také zvláště vadí, že Indie pokračuje ve svých obchodních vztazích s Ruskem v „petrorublech“.  Vladimir Putin svým mechanismem „plynu za rubl“ vytvořil pro svět novou rezervní měnu založenou na zdrojích. 

A nejen to: Putin také zajišťuje, aby peníze za ruský plyn už nekončily na účtech v EU a nemohly být zmrazeny, tedy „ukradeny“, jak se právě stalo. Od května si „nepřátelští“ odběratelé plynu budou muset otevřít účet přímo u Gazprom Bank v Rusku. Platí tam ruské právo. Platby lze stále provádět v amerických dolarech nebo eurech. 

Putin tak spolu s mnoha dalšími mechanismy vytvořil první stavební kámen pro alternativní finanční/měnový systém: obchod mezi rublem a rupií (Indie).  A aby toho nebylo málo , brzy bude odhalen nový mocenský blok: Čínsko-euroasijská hospodářská unie (EAEU). Kdo má suroviny, ten nakonec určuje pravidla. A surovin ekonomicky zdevastované země EU rozhodně nemají dostatek.

Přesto mainstream blábolí, že Rusko nemůže existovat bez jeho exportu do Evropy. A zatímco státy EU (vyjma Maďarska) tuto realitu v šílenství sankcí ignorují, globální Jih se na to již připravuje.
Od této chvíle mají země EU jen dvě možnosti: oddělit se od USA a konečně zastupovat evropské zájmy. Nebo se dál podřizovat Washingtonu, plnit Bidenovy příkazy (tzn. příkazy Deep state) a dostat Evropu a její občany do takové bídy, jakou již několik generací Evropanů nezažilo.

Myslím, že i vám je jasné, jakou cestu si globalisté nadále zvolí…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “„Petrorubl“ se stává novou energetickou měnou – Indie kupuje ruskou ropu za směšnou cenu

  1. A jé je, to zas budou Yankees chytrolíni strašit Indii, mají ale smůlu ta si s nimi, ostatně jako už brzy většina světa jen vytře ono místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout