Mali je jedna z téměř plně islamizovaných afrických zemí, v některých oblastech plně ovládaných islámskými bojůvkami. Plně či lokálně je tak prosazováno právo šaría nejen v Mali, ale třeba i v Nigérii, Somálsku či Burkině Faso.
V oblasti je stále aktivnější ISIS, k němuž se ovšem často začínají hlásit jiné místní islámské bojůvky. Právo šaría mnohde není oficiálním právem v dané zemi, nicméně lokálně se uplatňuje dokonce i v těch zemích, které zatím nejsou plně islamizovány (např. Nigérie).
Na videu níže připravují členové ISIS popravu několika zlodějů přesně podle práva šaría. Video končí těsně předtím, než byli zloději popraveni. Připomínám, že i z těchto zemí proudí do Evropy invazisté a to každý den. Pak je jen otázka času, než se lokálně začne právo šaría uplatňovat i v Evropě, zatím k tomu dochází jen v rámci jejich menších uzavřených komunit…
#Mali Vidéo sauvage de l’arrestation des « coupeurs de routes » le 28 avril vers #Assore ~15km au Nord d’#Ansongo sur la route de #Menaka. L’opération de l’#EI visait 5 braqueurs 1 tué, 2 en fuite et 2 arrêtés & amputés aujourd’hui en public à la foire de #TinHama pic.twitter.com/bWsF16cIuP
— Wassim Nasr (@SimNasr) May 2, 2021

Též v SA a dalších plně is láamských státech jsou veřejné popravy, často stětím hlavy. V EU si přeje právo šarja 70 – 90 % mlslumů, a to jistě všichni neřekli v průzkumu skutečné cíle, jež jim předepisuje jejich učení.