USA: Syrský džihádista, který vloni postřílel v obchodě 10 lidí, byl seznán psychicky nemocným

USA: Syrský džihádista, který vloni postřílel v obchodě 10 lidí, byl seznán psychicky nemocným

Jistě si i vy vybavíte teroristický útok, k němuž došlo v loňském roce v Coloradu, také zde jste si o něm v několika článcích mohli přečíst. Celkem 10 mrtvých, náhodně vybraných obětí, či spíše jejich příbuzní, se zřejmě nedočkají spravedlnosti. Jak se ukazuje, tak to není již jen Evropa, kde se muslimům, kteří útočí na káfiry, přisuzuje diagnóza – „psychicky nemocný.“

Odborníci z Colorado Mental Health Institute v Pueblu uvedli, že existuje značná pravděpodobnost, že Ahmad Al Aliwi Alissa, 22, může být znovu při smyslech v rámci „rozumné budoucnosti“ a zůstat kompetentní užíváním léků, jak řekla soudkyně Ingrid Bakkeová během krátkého slyšení. Je to prognóza, kterou poprvé zmínila v plánovacím příkazu z 11. března.

Stíhání Alyssy je pozastaveno od prosince, kdy Bakkeová poprvé rozhodla, že je duševně nemocný – neschopný porozumět soudnímu řízení a spolupracovat se svými právníky, aby se bránil. Rozhodnutí Bakkeové  přišlo téměř měsíc poté, co si Boulder, domov Coloradské univerzity, připomněl první výročí útoku, při němž byli zabiti dělníci, zákazníci a policista, který vběhl do obchodu.

O Stavu Alissy bylo zveřejněno jen málo podrobností. Zprávy o jeho hodnoceních nejsou k dispozici veřejnosti, ale soudní podání zmiňující se o jednom z hodnocení v loňském roce uvedlo, že byl předběžně diagnostikován s nespecifikovaným duševním onemocněním, které omezuje jeho schopnost smysluplně konverzovat s ostatními.

Kompetence je jiná právní otázka než přiznání neviny z důvodu šílenství. Je třeba posoudit, zda jeho duševní zdraví mu zabránilo pochopit správné od špatného v době, kdy byl spáchán trestný čin. Po slyšení okresní prokurátor Michael Dougherty řekl, že průměrná doba na obnovení kompetence je šest měsíců. Odmítl spekulovat o tom, kdy může být Alissa, který byl ve státní nemocnici čtyři měsíce, považován za kompetentního.

Vyšetřovatelé nezveřejnili žádné informace o tom, proč  Alissa zahájil útok nebo proč se  zaměřil právě na supermarket. Žil na nedalekém předměstí Arvady, kde podle úřadů prošel prověrkou, aby si mohl legálně koupit pistoli Ruger AR-556, kterou údajně použil i šest dní před střelbou.

Zde je třeba upozornit na fakt, že povolení na nošení zbraně získal s tím, že je k jejímu používání plně kompetentní, ovšem nést zodpovědnost za své činy, spáchané stejnou zbraní, kterou si na základě povolení koupil, nemůže, protože je údajně psychicky nemocný.

Robert Olds, strýc jednoho z 10 zabitých lidí,  manažera obchodu Rikki Oldse, řekl, že Alissa má více práv než oběti.
Policista z Boulderu, Eric Talley, 51letý otec sedmi dětí, byl zastřelen, když spěchal do obchodu s týmem policistů. Kromě Rikki Oldse byli v supermarketu  zabiti i Denny Stong, Neven Stanisic, Tralona Bartkowiak, Teri Leiker, Suzanne Fountain, Kevin Mahoney, Lynn Murray a Jody Waters.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “USA: Syrský džihádista, který vloni postřílel v obchodě 10 lidí, byl seznán psychicky nemocným

  1. Odkedy bol prezidentom USA moslim z Kene, môžu si tam privilegované menšiny /aj moslimovia/ robiť, čo sa im zachce – a prakticky beztrestne. To isté Kanada na čele so synom Fidela Castra a malajskej moslimky.

  2. Papež ve vánočním poselství vyzval k dialogu jako jedinému způsobu řešení krizí. tenhle nebezpečný blázen zase vede svoje závislé ovečky do neštěstí. je jasné, že když si zlomíte nohu, tak to musíte řešit na fyzické rovině, nikoli nějakým vyjednáváním, navíc s někým, který má v programu měkký džihád, před tím vražedným. dozorové orgány musí pochytat policie, protože stále nezahajují řízení k odebrání registrací kriminálních náboženských skupin. všechny církve světa zdegenerovaly s náboženstvím už to nemá nic společné. ztratily v sobě sebeočistný mechanizmus a odvádí své ovečky od skutečného duchovního růstu. vypadá to, že lidé budou zase vytahovat horké kaštany z ohně za darebácké fundamentalistické hry imámů, frátrů, samozvaných konspirátorů všude po světě. Papeženci a farizejové žehnali zbraním, pivovarům a nyní se chystají žehnat i mešitám a halekalům. Přitom je to jedna banda fanatiků a zbloudilců, co přijali svoji falešnou identitu a modlu nadřazenosti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout