USA: Muslim, kterého zastřelili policisté poté, co je ohrožoval s nožem za pokřiku „Allahu akbar“, byl afghánský tlumočník

USA: Muslim, kterého zastřelili policisté poté, co je ohrožoval s nožem za pokřiku „Allahu akbar“, byl afghánský tlumočník

Nedávno jste se zde mohli podívat na video útočníka, křičícího „Allahu akbar!“, který byl záhy zastřelen zasahujícími policisty. Připomínám, že se jedná o toto video:

Zprvu nebylo zcela jasné, o koho se jedná. Nyní jsou již známy podrobnější informace k muslimovi, který útočil na chodbě domu v San Francisku.

Ajmal Amani, 41 let, byl zastřelen v pátek ráno v úzké chodbě hotelu poté, co vyhrožoval několika lidem velkým kuchyňským nožem. Byl střelen do břicha a nohy a zemřel v nemocnici.

Amani byl bývalý afghánský tlumočník pro americké speciální jednotky. Během pěti let služby byl několikrát postřelen a údajně trpěl posttraumatickou stresovou poruchou, jak řekl jeho bývalý právník.

Amani byl v roce 2019 obviněn z útoku se zbraní za to, že pořezal městského rangera.

Jde tedy o jednoho z mnoha tlumočníků, kteří dělali tuto práci jen a pouze pro peníze. To, co si vydělal jeden tlumočník za měsíc, si nevydělá průměrný Afghánec ani za dva roky. Jednalo se tedy o čistě zištné pohnutky, což ovšem neznamená, že nejde o fanatické muslimy.

Připomínám, že 99% Afghánců vyznává jen právo šaría a 85% Afghánců schvaluje kamenování neposlušných žen. Logicky tak minimálně mezi vyznavače práva šaría patří i většina z těch, kdo byli coby „tlumočníci a spolupracovníci“ dovezeni do USA či Evropy. Jde ve všech případech o velké bezpečnostní riziko. Afghánci se nejsou schopni integrovat do evropské společnosti a to se časem projeví frustrací.

V současné době podle všech indicií jejich dovoz do Evropy pokračuje. USA před časem dovoz Afghánců pozastavily poté, kdy se mezi „tlumočníky a spolupracovníky“ objevili i někteří jedinci nakažení spalničkami.

Právě tento případ tak jasně ukazuje, jak velké bezpečnostní riziko Afghánci jsou, což ovšem potvrzují i statistiky kriminality v zemích, které jsou již delší dobu Afghánci nadměrně obohacovány. A jak potvrzují i v USA, v evakuačních letech nebyla většina Afghánců nijak prověřována.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Muslim, kterého zastřelili policisté poté, co je ohrožoval s nožem za pokřiku „Allahu akbar“, byl afghánský tlumočník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout