85% Afghánců souhlasí s kamenováním žen

Stejný průzkum agentury Pew Research, který zjistil, že 99% Afghánců podporuje zavedená práva šaría, zjistil také to, že 85% Afghánců podporuje kamenování jako trest pro nevěrnou manželku. Kamenování je trest, který se stále v zemi občas praktikuje, takže lze předpokládat, že se ani v rodícím se chalífátu zakazovat nebude..

Ovšem je třeba si uvědomit, že za nevěru může být považováno třeba jen to, když žena hovoří s cizím mužem nebo se na něho dívá. Stejně tak je často za nevěru považováno znásilnění, tedy potrestána je pak znásilněná žena  a ne samotný násilník.

Podle průzkumu tak jen 1% Afgánců nechce právo šaría a jen 15% v jeho rámci odmítá kamenování (zde jde asi zejména o ženy). Kolik z té záplavy, která míří do Evropy či zde už je, patří k oněm 85%? Je jisté, že k těm 99% patří většina.

Ostatně, to je znát i na poměrně vysokém počtu vražd ze cti, které provedli Afghánci v Evropě….

A nakonec, povšimněte si, že i čtvrtina obyvatel Kosova nebo Albánie, která se má velmi brzy stát členem EU,  podporuje kamenování žen…

nejvíce zastánců kamenování najdeme v Pákistánu a Afghánistánu
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “85% Afghánců souhlasí s kamenováním žen

  1. Je zaujímavé, že vo vyššie uvedenom prieskume nefiguruje Irán. Teda krajina s dlhoročnou tradíciou sekularizmu, ktorú nezničila ani islamská revolúcia a tí, čo majú dostatočné zdroje /aj na podplatenie náboženskej polície/ si môžu robiť v Iráne doslova čokoľvek. Od pasenia prostitútok cez dílovanie afganského heroínu a tajné rockové koncerty či discopárty po pitie alkoholu /kúpeného zväčša od arménskej menšiny/ a predaj a sledovanie pirátskych CD a DVD. Častp so takto „privyrábajú“ aj samotní náboženskí policajti či dokonca duchovní. Podpora kameňovania, bičovania, amputácie a pod. najmä medzi mladšími ľuďmi zrejme nie je veľmi vysoká a islamského práva asi tiež nie…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout