V islandském městě Grindvik se „otevřela zem“ (video)

V islandském městě Grindvik se „otevřela zem“ (video)

Už nějakou dobu se čeká, že by mohlo dojít k výbuchu sopky na Islandu, která by zřejmě ochromila zejména dopravu nad Evropou, ale možná i počasí v příštích měsících.

Sopečná erupce by mohla být tentokrát na Islandu údajně větší než v roce 2010, kdy se po výbuchu sopky Eyjafjallajökull na nějakou dobu zastavila letecká doprava nad Evropou.

Zatím vše nasvědčuje tomu, že se skutečně k podobné katastrofě schyluje….

K sopečné erupci může na Islandu dojít kdykoli v městečku Grindavik. Evakuovaní dostali pět minut na to, aby vše sbalili, zatímco v zemi se otevřely trhliny a z nitra Země včera pronikl kouř.

4 000 obyvatel města bylo evakuováno a pravděpodobnost sopečných erupcí je vysoká.

V neděli došlo k více než 2 800 zemětřesením a v pondělí otřáslo Islandem 900 zemětřesení.

„Vzal jsem si většinu svých cenností. Ale měli jsme jen tři minuty, takže jsem vzal jen to, co jsem viděl,“ řekl islandské agentuře RÚV Sævar Þór Birgisson, který v oblasti žije.

Pod Grindavíkem, který se nachází na poloostrově Reykjanes na jihovýchodě Islandu, kde se nachází aktivní sopka Fagradalsfjall, se vytvořil 15 kilometrů dlouhý magmatický tunel. Všichni nyní čekají na první erupci.

K uvedenému jen dodávám, že právě sopky jsou jedním z hlavních producentů CO2 na naší planetě. Pokud vybuchne ta islandská, vyprodukuje víc CO2, než všichni Evropané za dlouhé roky.

To jen zdůrazňuje nesmyslnost celé uhlíkové politiky, která je navíc založena na boji proti pro rostliny zcela nezbytnému CO2…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “V islandském městě Grindvik se „otevřela zem“ (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout