Ruské ministerstvo zahraničí potvrzuje, že digitální rubl nahradí hotovost

Ruské ministerstvo zahraničí potvrzuje, že digitální rubl nahradí hotovost

CBDC – tedy digitální měnu centrální banky – nyní vyvíjí nebo již používá 95% zemí světa. To je tedy drtivá většina, což jen potvrzuje, že globalistická agenda je v mnoha směrech společná pro všechny póly tzv. „multipolárního“ světa.

Země BRICS jsou ve vývoji CBDC i ID velmi daleko, což jen naznačuje, že toto uskupení – podobně jako EU – chystá přechod na plně digitální společnost.

O Číně je všeobecně známo, že již velmi dlouho testuje či uvádí do širší praxe jak CBDC, tak ID, ale i systém sociálních kreditů.

Indie, která s pomocí Billa Gatese zavedla ID nazvané Aadhaar, což je digitální identita používaná drtivou většinou občanů, je zároveň v rámci světa jedním z lídrů vydávání digitálních identit.

Ohledně vydávání CBDC je již velmi daleko Brazílie, kde se také testuje systém sociálních kreditů, ale i Rusko, o němž je známo, že již CBDC přijalo.

Nyní Rusko opět potvrzuje, že CBDC je přechodem do bezhotovostní společnosti.

Nicméně alespoň upřímně přiznávají to, co v jiných zemích svým občanům tají či kolem daného tématu mlží nebo dokonce lžou, když tvrdí, že hotovost nikdo rušit nehodlá.

Ano, možná zatím. Ale co po roce 2030??

To, že CBDC bude náhradou za hotovost, potvrdil Alexej Mojsejev, náměstek ruského ministra financí.

To poprvé zmínil již v rozhovoru ze září 2021, kdy oznámil, že „digitální rubl je náhradou za hotovostní rubl,“ mnozí však šířili zvěsti, že Mojsejevova  upřímnost byla vytržena z kontextu.

Zde je to, co pan Mojsejev řekl agentuře RIA Novosti o dva roky později, tedy 30. října 2023:

Digitální rubl je v podstatě skutečnou měnou 22. století nebo jakéhokoli jiného století, která nakonec musí nahradit hotovost.

Slíbil také, že digitální rubl bude „pohodlnější“ než hotovostní a bezhotovostní transakce. Bezpečnost a pohodlí jsou hlavními principy 21. století, takže je snadné si představit, že 22. století bude „extrémně bezpečné a nehorázně pohodlné.“

Jak včera řekla předsedkyně Ruské centrální banky, Elvira Nabiullina, Rusové budou mít vždy možnost rozhodovat o tom, jak budou dostávat své platy a důchody – to je její současná „pozice,“ což je velmi podobné tomu, co tvrdí například EU, když hovoří o digitálním euru.

Nicméně podle všeho se o „značení a sledování“ digitální měny již nyní uvažuje:

„Otázka značení a sledování digitálních rublů bude zvážena v pozdějších fázích jeho implementace,“ řekl místopředseda Centrální banky Ruské federace Alexej Zabotkin.

To je ona nám již dobře známá programovatelnost, což je jedna ze základních vlastností CBDC, stejně jako uvedení data expirace.

Mnozí Rusové chápou, jak „pohodlné a dobrovolné“ bude 21. a 22. století.

Stačí se podívat na to, co říkají na internetových fórech.

Téměř nikdo nevěří tomu, že CBDC bude dobrovolné. Odpůrci zavedení digitální měny k tomu například uvádí:

Zpočátku ne, pak…

Nedodala: dobrovolně donuceni…

Schéma bude otestováno a poté…

Je to tak k vzteku…

V diskuzi najdete mnoho dalších negativních reakcí, včetně jedné, která upozorňuje na fakt, že 99% lidí vůbec netuší, co to je digitální měna.

To je stejné i u nás (či kdekoli jinde v Evropě), také zde bude zřejmě většina nadšena z ID i CBDC. Nelze tak očekávat masový odpor jednoduše proto, že jen málokdo tuší, co zavedení CBDC v kombinaci s ID znamená.

Tedy i v Rusku ti, kdo se více zajímají o to, co zavádění CBDC znamená, ví, kam bude společnost po zavedení ID a CBDC směřovat.

A je úplně jedno o jakou zemi multipolárního světa se jedná: vše bude směřovat do bezhotovostní společnosti.

Jediná otázka nyní je, jak dlouho zavádění této digitální diktatury potrvá a zda se to někde podaří zastavit. Třeba jako v oněch asi 5% zemí světa, které se k testování CBDC zatím nepřidaly…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

13 thoughts on “Ruské ministerstvo zahraničí potvrzuje, že digitální rubl nahradí hotovost

  1. ja tomu fakt nerozumim, tak Putin informuje o tom, co maji globalisti v planu a je proti zapadu, ale sam v tom jede taky? muze mi to prosim nekdo vysvetlit?

 1. Ja mám taký pocit, že to zvyšovanie úrokovej miery nejako súvisí s prechodom na CBDC. Ľudia a banky dobrovoľne neprejdú ale keď na nich vytvoríte tlak a znechutíte im starý systém tak si o nový budú samy žiadať.

 2. Jenže CBDC západních bank neni naprosto vůbec totožné s digitálním systémem QFS, které zavádí BRICS!!!
  Je to diametralni rozdíl!!!

 3. Keby bol Hitler vyhral vojnu, tak žiaden Berel Lazar /vodca ruských Židov a de facto vládca celého Ruska, ktorý je Putinovým neobmedzeným pánom a ktorého musí Putin poslúchať na slovo ako pes/ neexistuje! Ani žiadna strana ochraňujúca Židov a Izrael, napr. Fidesz, Likud, Právo a spravodlivosť v Poľsku, republikáni v USA!

 4. Chce to vykopnutie Putina z Kremľa a jeho nahradenie novým Stalinom! Ktorý nebude ochotný slúžiť Švábovi ani Židom a projekt opísaný v článku bez váhania zruší!

 5. to vite ze to vsechno souvisi, urokova mira, inflace. planuji umele vytvorit tak vysokou infoaci, ze napr. chleba bude stat 100 000 a tim padem reknou, ze hotovost uz nema vyznam a prejde se „nenasilne a dobrovolne“ na CBDC

 6. Vse, co je zalozeno na nespolehlive elektronice stoji ja velike kulove. Staci kdyz se porusi proud a nic nefunguje. A eventualne se to neda rychle zase do chodu. A az bude zase slunecni boure jako v roce 1959, bude stat vsechno. Tehdejsim parnim lokomotivam to ale nevadilo, elektroniku nepotrebovaly.

  1. Dle talmudu jsou jedinymi pravoplatnymi vlastniky planety zide. A tak je povinosti zidu vyhubit vsechny ostatni narody, tim naplniit proroctvi.

   V okamziku kdy vsichni jedou na CBDC bude snadne vsechny naockovat (bez ockovani proste nezaplatis ani za rohlik ) a pak vypnout servery. Nebozi nezide bezmocne pochcipaji na vakciny s kreditkami v rukou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout