Další šílený nápad klimaalarmistů sponzorovaný Gatesem – tentokrát jde o výrobu umělých potravin z CO2

Další šílený nápad klimaalarmistů sponzorovaný Gatesem – tentokrát jde o výrobu umělých potravin z CO2

Je až neuvěřitelné, kolik lidí stále věří lžím o „zlém CO2“ proti němuž je třeba bojovat. V podstatě poměrně vzácný plyn, který je nezbytnou součástí života na Zemi, protože je nedílnou součástí fotosyntézy, která vytváří rostlinný život, je postaven na pranýř jakožto iniciátor budoucí apokalypsy.

Jen díky tomu, že na tyto lži stále většina lidí naskakuje, může pokračovat i celá nesmyslná klimatická agenda, doprovázená ničivým Green dealem.

A stejně tak mohou pokračovat i šílenosti jako výroba umělého masa a aktuálně i výroba umělých potravin ze zachyceného vzdušného CO2.

Takzvaní  „vědci“ si myslí, že přišli na konečný způsob, jak se zbavit otravného CO2: přeměnit ho na jídlo!

To znamená, že se používají laboratorní techniky k vytváření potravin ze samotného CO2, i když příroda dělá sama o sobě naprosto skvělou práci při výrobě potravin z CO2.

Nicméně podobné šílenosti obhajuje  článek z Nature, který má být vědeckou publikací:

Ze vzduchu na talíř: technologické startupy vyrábějící jídlo z atmosférického CO2

Potravinářské technologické společnosti využívají bakterie, které zachycují CO2 ze vzduchu, a vytvářejí z nich jedlé a výživné potraviny a nápoje.

Potravinářské startupy se sídlem ve Spojených státech a Evropě používají oxid uhličitý k výrobě potravin. Kalifornská společnost Air Protein získala 107 milionů dolarů na výrobu steaků a mušlí z CO2.

V červnu Nadace Billa a Melindy Gatesových a Nadace Novo Nordisk investovaly 29,2 milionu dolarů do projektu Novozymes a Topsoe, který využívá CO2 k výrobě proteinů pro lidskou výživu bez zapojení zemědělské půdy.

Do oblasti potravin s CO2 vstupují i další. Podle zakladatelky společnosti Air Protein Lisy Dysonové musí dojít ke zvýšení produkce bílkovin tak, aby bylo do roku 2050 nasyceno 9,8 miliardy lidí. To by však mělo zahrnovat ekologicky odpovědný přístup: „Jak můžeme vyrábět více potravin způsobem, který je klimaticky pozitivní?“

Když normálně myslící člověk přemýšlí o CO2 ve vztahu k tvorbě potravin, má tím na mysli jeho zásadní úlohu pro růst rostlin, které jíme my nebo rostlin, které jedí zvířata, aby produkovala mléko, vejce a maso.

Nicméně v laboratořích po celé Americe a Evropě dělají něco, co má v sobě určitou auru Frankensteinova monstra:

Odborník NASA na biotechnologie Bruce Link z Kennedyho vesmírného střediska říká, že ačkoli je fotosyntéza rostlinami vázajícími uhlík hlavní cestou k produkci potravin, existují alternativy.

„Fotosyntéza může být prováděna buď formou života, nebo katalyticky,“ říká Link. „Pokud se nacházíte v prostředí, kde je hojnost síry nebo vodíku, můžete přeměnit CO2 na řetězce uhlíku, což jsou v podstatě oleje.“

Už nepotřebujeme něco tak primitivního, jako jsou krávy, které žerou rostliny a pak produkují mléko. Nyní máme před sebou mnohem zajímavější proces:

Jejich cílem je geneticky modifikovat mikroby živící se CO2 a vodíkem, aby vylučovaly β-laktoglobulin, hlavní protein v syrovátce z kravského mléka.

Přestože mléko obsahuje mnoho dalších složek, konsorcium začne s β-laktoglobulinem, protože tvoří přibližně 65 % celkového syrovátkového proteinu.

Jde tedy v podstatě o výrobu laboratorního mléka, které nám bude záhy prezentováno jako vhodná náhražka mléka skutečného. Podobným způsobem se má vyrábět i maso – a to vše má být budoucím základem výživy.

Tedy veškeré živočišné bílkoviny by byly do budoucna synteticky vyrobené. Stáda pasoucích se krav tak nahradí továrny, které budou přeměňovat CO2 na umělé potraviny.

V minulosti  byly vždy trendem přírodní potraviny, dnes nám chtějí namluvit, že náhražky jsou mnohem lepší.

Říkají nám, že laboratorně vyráběné bílkoviny CO2 jsou zdravější než potravní řetězec, který matka příroda produkovala doslova miliardy let…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Další šílený nápad klimaalarmistů sponzorovaný Gatesem – tentokrát jde o výrobu umělých potravin z CO2

  1. Tak to dopadne, ked skolsky system vyraba cele generacie idiotov a ti potom vymyslaju debiliny na ktore su hrdi. Duchovna prazdnota, materialne vnimanie sveta su im vyznavne. Takze toto je vysledok choreho a zvrateneho myslenia a skolskeho systemu v USA. A ich prve obete, samozvani vedci, kt si nahovaraju, ze su bozikmi!
    Stiahnite si tzv. Knihu pravdy, tam najdete odpovede na vsetko co sa deje a este len pride, aj cez vyhladavanie, ak sa vam ten obsirny material nechce cely citat !
    Zial alternativa o nom mlci, len aj jej vladnu najma materialisti, ateisti ci jogini… a krestanstvo sa im zda byt prezitkom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout