Berlín hlásí další rekord: 22 sexuálních útoků denně

Berlín hlásí další rekord: 22 sexuálních útoků denně

Multikulturní Berlín se může „chlubit“ vskutku obohacujícími rekordy.

Nedávno se ve městě propíral rekordní počet útoků nožem – a to v počtu 8 denně, což se řešilo umístěním informačních tabulí, které mají invazní jedince odradit od nošení bodných zbraní.

Efekt tohoto opatření je samozřejmě nulový,  ale důležité je, že tamní rudozelená vláda vykázala nějakou činnost. Berlíňané tyto politiky volí opakovaně a jistě ani příště tomu nebude jinak.

Nyní se do popředí zájmu berlínské vlády dostává rekordní počet sexuálních útoků. I přesto, že se mnoho Berlíňanek snaží vyhýbat jistým multikulturním čtvrtím a omezit pohyb venku v noci, počet znásilnění roste – a dosáhl již rekordních počtů.

Za posledních šest let se počet sexuálních trestných činů v hlavním městě zdvojnásobil. Berlínský senátor za SPD (sociální demokracie) za vnitro to nyní musí přiznat.

V posledních letech se počet sexuálních trestných činů masivně zvýšil. Vyplývá to z odpovědí senátorky za vnitro Iris Sprangerové (SPD) na parlamentní otázky.

Od začátku roku do 21. září policie zaevidovala 5 712 takových přečinů. Informuje o tom deník Tagesspiegel. To je v průměru téměř 22 denně. V roce 2017 jich bylo téměř o polovinu méně, necelých dvanáct. Takže jejich počet se v podstatě zdvojnásobil.

A to je třeba si uvědomit, že mnoho žen ani napadení nenahlásí, protože nechtějí procházet celým vyšetřovacím martýriem, takže skutečný počet bude mnohem větší.

Trend byl v průběhu let jasně vzestupný: v roce 2021 to bylo již 7 019, což odpovídalo dennímu průměru 19. Jen v roce 2022 došlo k mírnému poklesu na 6 782 registrovaných sexuálních trestných činů.

Mezi těmito trestnými činy připadá poměrně velký podíl na znásilnění. V aktuálním roce jich bylo každý týden hlášeno kolem 20. V některých týdnech jich bylo dokonce výrazně více.

Berlínská Senátorka ve své odpovědi nerozlišovala mezi znásilněními spáchanými jedincem a  hromadnými znásilněními.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout