EU se chystá zakázat zájmové chovy zvířat – od papoušků až po terarijní zvířata

EU se chystá zakázat zájmové chovy zvířat – od papoušků až po terarijní zvířata

Informace o tom, že se EU chystá k podobnému kroku, již přinesl i mainstream.

Jde v podstatě o další fázi omezování chovů. Zatímco likvidace velkochovů hospodářských zvířat je již v plném běhu a stáje s dobytkem či drůbežárny mají nahradit velkochovy cvrčků a továrny na umělé maso, direktivám EU neujdou ani drobní chovatelé.

Větší hospodářská zvířata (prasata, krávy, ovce, kozy) v drobných chovech jsou sledována již nějakou dobu a nyní se chce sebranka vyžírek v Bruselu soustředit na ty, kdo chovají křečky, papoušky či terarijní zvířectvo – tedy na zájmové chovy exotických zvířat.

Podle EU se má ve všech 27 unijních státech zakázat chov divokých a exotických zvířat v zajetí. Dotknout se to má drtivé většiny rozšířených druhů, které chovají akvaristé či teraristé.

Ale na seznamu by měli být i papoušci nebo hlodavci.

Seznam by měl vzniknout do dvou let – a zřejmě bude zakazovat téměř vše mimo psů a koček, na které má dojít v další fázi.

Je také pravděpodobné, že se dále bude dělat přesný záznam o chovech drobných hospodářských zvířat (slepice, králíci), což je již nyní v některých zemích praktikováno.

EU chystaný zákaz chovů exotických zvířat by měl být založen na nařízeních, která jsou již běžná v několika „pokrokových“ evropských zemích, které jsou ostatně v agendě vždy poněkud napřed.

V těchto zemích již nelze mnohá – u nás ve zverimexech a na burzách běžná – zvířata kupovat. A u exotických zvířat se vše samozřejmě nezastaví.

Před několika lety povinně nařízené čipování psů bylo nejspíš způsobem, jak podchytit množství těchto zvířat na území EU.

Později zřejmě postupně EU přejde i k velkému omezení jejich chovů (pravděpodobně vyjma psů pracovních), stejně se  bude postupovat i u koček.

U obou těchto šelem bude záminka jasná: žerou maso a jsou tedy nevítanými producenty CO2.

Chovy exotických zvířat budou podle EU v budoucnu povoleny jen zoologickým zahradám.

Jisté je, že za uvedené dva roky, po které se bude legislativa připravovat, zřejmě povolí jen držení již aktuálně chovaných zvířat s tím, že bude zakázáno jejich množení mimo ZOO.

Jak budou probíhat kontroly chovatelů, zda zvířata nemnoží  a neprodávají načerno dál, se lze jen dohadovat.

Paradoxní je, že  některé zverimexy velmi nadšeně propagují klimatickou agendu, ohání se uhlíkovou stopou a udržitelností, přitom právě tato agenda bude tím, co je definitivně zničí.

Tato nová bruselská nařízení samozřejmě spadají pod klimatickou agendu, založenou na vylhané pohádce o škodlivém CO2…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 31 Průměrně: 5]

7 thoughts on “EU se chystá zakázat zájmové chovy zvířat – od papoušků až po terarijní zvířata

  1. Verím, že o pár rokov zostanú zo 4. ríše, hlavne však z jej sídla, iba trosky podobné tým, na ktoré sa zmenilo Nemecko po II. svetovej vojne… Vyzývať k zabíjaniu nevolených všemocných fašistických zrúd ako Šefčovič, Jourová, Timmermans, Leynová , Breton, Johanssonová a ďalší nie je zločin! Všetci členovia Európskej komisie a drvivá väčšina europoslancov si nič iné ako násilnú smrť nezaslúži!

  2. Co na to říct, takhle se lidem nes…. do života ani komunisti a snad ani ten knírkatý pán. Ona ta EU na ty zákazy a nařizování zkrátka pěkně dojede.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout