Bergoglio vybral 21 nových kardinálů z různých zemí, chce aby byl jeho nástupce také progresivista

Bergoglio vybral 21 nových kardinálů z různých zemí, chce aby byl jeho nástupce také progresivista

Bergogliovo zadání je od samého začátku, co na svůj post za podpory globálních zločinců nastoupil, celkem jasné: je jednou z hybných sil výměny evropských obyvatel, islamizace Evropy a zároveň má za cíl zlikvidovat přinejmenším katolickou odnož křesťanství.

Bergoglio se dlouhodobě projevuje jako zarytý podporovatel progresivistické politiky – od otevřené podpory LGBTQ agendy a transgenderismu přes výměnu evropských obyvatel a islamizaci kontinentu, propagaci genových injekcí až po klimatickou agendu.

Nenajdete zde nic, co by plně nepodporoval. A on sám má velmi čilé kontakty i s těmi, kdo tuto politiku řídí – tedy se Sorosem či Clintonovými.

Na druhou stranu nikdy neprojevil zájem o jeho vlastní utlačované „ovečky.“ Zcela bez zájmu se dívá na likvidaci křesťanů v některých afrických islamizovaných zemích či v Pákistánu.

A Bergoglio si přeje, aby ve stejném duchu vystupoval i jeho nástupce.

Globalistickému papeži Františkovi nezbývá na  Zemi mnoho času. Ale než zemře, chce se ujistit, že za sebou zanechá katolickou církev, která je v souladu s jeho „zvláštním“ pohledem na tisíciletou instituci.

Proto se obklopil  kolegiem kardinálů s podobně smýšlejícími duchovními, aby orgán, který bude pověřen výběrem příštího osazenstva trůnu svatého Petra, byl přetvořen k jeho teologickému obrazu.

František v prosinci oslaví 87. narozeniny. Pohybuje se na invalidním vozíku a o holi a podstoupil několik operací, ale stále má nabitý program.

Nyní Bergoglio dále upevnil svůj odkaz, když povýšil 21 prelátů na vysokou hodnost kardinála a zvýšil procento jím vybraných kardinálů-volitelů.

Agentura Reuters uvedla:

Na ceremonii na Svatopetrském náměstí, známé jako konzistoř, František „ustanovil“ 21 nových kardinálů, kteří jsou jeho nejbližšími poradci ve Vatikánu a po celém světě.

V současné době je 137 kardinálských volitelů, asi 73 procent z nich vybral František. To zvyšuje – ale nezaručuje – možnost, že příští papež bude sdílet jeho vizi progresivnější, inkluzivnější Církve.

Osmnáct z 21 je mladších 80 let, a proto jsou podle církevního práva oprávněni vstoupit do tajného konkláve a zvolit příštího papeže po Františkově smrti nebo rezignaci. Jsou známí jako kardinálští volitelé. Třem, kterým je 80 nebo více, se dostalo této pocty díky jejich dlouhé službě Církvi.“

Nově jmenovaní kardinálové pocházejí z USA, Francie, Itálie, Argentiny, Švýcarska, Jižní Afriky, Španělska, Kolumbie, Jižního Súdánu, Hongkongu, Polska, Malajsie, Tanzanie, Venezuely a Portugalska.

„Rozmanitost je nezbytná; je to nezbytné,“ řekl František ve své homilii při bohoslužbě, během níž každý nový kardinál obdržel prsten úřadu a červený klobouk známý jako „biretta.“

4. října František zahájí měsíc trvající velké setkání ve Vatikánu, známé jako synoda, která by měla nastínit budoucnost církve.

Během dvouleté přípravy synody byli katolíci z celého světa dotazováni na svou vizi budoucnosti církve.

Cílem konzultací bylo „změnit mocenskou dynamiku Církve a dát větší hlas katolíkům laikům.“

Tolik informace  k poslednímu počinu papeže, který chce zajistit, že Vatikán bude v jeho mnohdy velmi podvratné činnosti pokračovat.

Je pravděpodobné, že od podobné církve zcela oprávněně uprchne mnoho věřících (což se již děje), takže postupně se stane nejen zcela bezvýznamnou, ale zřejmě během pár desítek let téměř úplně zanikne.

To byl ostatně nejspíš cíl od samého začátku instalace Bergoglia na jeho post. Ostatně, pokud se podíváme na minulost této církve, pak zřejmě nebude čeho litovat.

Předpokládám, že věřící se obejdou i bez zločineckého Vatikánu, který se o jejich názory a problémy ve skutečnosti vůbec nezajímá…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Bergoglio vybral 21 nových kardinálů z různých zemí, chce aby byl jeho nástupce také progresivista

  1. Nečudoval by som sa, keby vo švajčiarskej garde smeli zásluhou pápeža slúžiť aj moslimovia – vo Švajčiarsku už dávno vysoko presahujú svojim počtom kresťanov – a keby pápež nariadil nadviazať diplomatické styky so Saudskou Arábiou…

  2. Toto je posledny pápež vo Vatikáne..iný už údajne nebude …Prečo? lebo čoskoro sa má rozpadnúť pápežský systém na trosky a tým aj Vatikán …Hovorí o tom najma proroctvo Malachiasa .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout