Německo: Strojvedoucí byl zbit dvěma Afghánci (video)

Německo: Strojvedoucí byl zbit dvěma Afghánci (video)

K dalšímu z řady multikulturních obohacení došlo v Německu, které si nyní každý měsíc zcela dobrovolně letecky přiváží 1000 Afghánců navíc k těm, kteří do země přijedou po vlastní ose.

Zřejmě se německé vládě i jejím voličům zdá, že je multikulturního obohacení stále příliš málo…

50letý německý strojvedoucí byl ve středu večer napaden 15letým afghánským státním příslušníkem na vlakovém nádraží Lauter ve spolkové zemi Sasko ve východním Německu.

Podle zprávy místní policie se strojvedoucí pokusil zasáhnout do řešení sporu mezi dvěma cestujícími, když byl napaden a surově zbit dvěma osobami.

Záběry, natočené dalším cestujícím z vlaku, které kolovaly na sociálních sítích, ukázaly, že strojvedoucí byl bit a kopán do hlavy, když ležel na zemi vedle nástupiště stanice, než oba útočníci z místa činu utekli.

Oběť byla převezena záchranáři do místní nemocnice k ošetření a zbývající cestující ve vlaku byli převezeni na náhradní železniční dopravu.

Federální policie neobdržela aktuální informace o stavu strojvedoucího.

Očití svědci poskytli úřadům popis útočníků; jeden podezřelý byl identifikován jako 15letý afghánský státní příslušník. Druhý útočník nebyl identifikován.

Obě osoby zůstávají na svobodě poté, co se jim podařilo uniknout i přes rozsáhlé policejní pátrání v místní oblasti.

Bylo zahájeno policejní vyšetřování nebezpečného ublížení na zdraví a stále probíhá.

Nezletilí dosahují v Německu trestní odpovědnosti ve věku 14 let, což znamená, že útočník by mohl být stíhán za spáchání trestného činu, pokud by byl chycen.

Řidiči autobusů a vlakový personál jsou v Německu často oběťmi útoků, přičemž migranti jsou zapojeni do většiny takových útoků. Loni dva Nigerijci zbili německého průvodčího do bezvědomí v německém městě Essen. Ve stejném roce byl německý revizor pobodán syrským migrantem, který si odmítl koupit jízdenku.

Extrémně vysoký počet násilných trestných činů se také odehrál v německé veřejné dopravě. V lednu tohoto roku byl zatčen Syřan za to, že hodil německou školačku na koleje v Severním Porýní-Vestfálsku.

Německo utrpělo sérii podobných útoků a je důkazem rostoucího trendu vytlačování obětí na železniční koleje v Německu. Podle statistik federální policie bylo v roce  2021 předmětem takového útoku 49 lidí, což je prudký nárůst oproti 29 případům zaznamenaným v předchozím roce.

„Tento jev je v současné době zaznamenán na mnoha místech v Německu,“ uvádí policejní zpráva o nárůstu útoků, kterou citovala německá televize Deutsche Welle (DW).

V posledních letech 38 z 65 známých podezřelých zapojených do takových útoků nebyli němečtí státní příslušníci, což ukazuje na nepřiměřenou souvislost mezi těmito útoky a kriminalitou migrantů.

A otázkou je, kolik z těch, kdo někoho strčili na koleje, patří k dlouhé řadě „Novoněmců.“ Současná německá vláda totiž rozdává občanství jak na běžícím pásu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: Strojvedoucí byl zbit dvěma Afghánci (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout