Výletní lodě Carnival emitují více toxických výparů než všechna evropská auta dohromady, zjistila studie

Výletní lodě Carnival emitují více toxických výparů než všechna evropská auta dohromady, zjistila studie

Všimli jste si, jak se v poslední době na mainstreamu objevují zaručení „odborníci“ na klimatickou katastrofu, aby nás po poměrně chladném jaru i začátku léta přesvědčovali o tom, že nám údajně kvůli (ve skutečnosti neexistujícímu) oteplování hrozí nezměrná katastrofa?

Zajímavé je, že si nepozvou někoho z tisíců oponentů těchto systémem zkorumpovaných rádoby „vědců.“

Samozřejmě jde především o to, aby byli lidé ochotni akceptovat ničivou bruselskou politiku zeleného údělu. Jejím cílem je zlikvidovat životní úroveň většiny Evropanů, vyvlastnit farmy i rodinné domy a většinu lidí pak postupně nastěhovat do megaměst s 15minutovými zónami pod 24hodinovým dohledem.

Jenže aby se mohlo v této ničivé politice pokračovat, lid musí jejich klimatickým lžím uvěřit. Proč také myslíte, že se nyní chtějí v cenzuře nejvíce soustředit právě na články o klimatu, které popírají jejich vylhané pohádky?

Nyní se ukazuje, jak nesmyslný je například schválený zákaz aut se spalovacím motorem na území EU. Jejich emise jsou totiž nižší, než emise několika desítek výletních lodí, jichž se žádné omezení zatím netýká…

Nová studie zadaná Evropskou federací pro dopravu a životní prostředí odhalila, že toxické emise oxidů síry z 63 výletních lodí patřících společnosti Carnival Corporation byly o 43% vyšší než emise všech vozidel se spalovacími motory v Evropě.

Tato ohromující statistika přichází v době, kdy se vedoucí představitelé EU rozhodli zakázat  spalovací motory pro automobily do roku 2035. Ale co „zelené“ výletní lodě?

Nejvíce znečišťujícím provozovatelem výletních lodí byla společnost MSC Cruises, jejíž plavidla vypouštěla více síry než všech 291 milionů automobilů v Evropě.

Když se podíváme na mateřské společnosti, jako v naší původní zprávě z roku 2019, Carnival Corporation je na vrcholu s 63 loděmi pod její kontrolou, které v roce 2022 vypouštěly o 43% více oxidů síry než všechny evropské automobily.

Dosažení uhlíkově neutrálního statusu provozovatelů výletních lodí může trvat desetiletí. Podle studie tvoří asi 40 % výletních lodí v objednávkových knihách světových loděnic dvoupalivové motory na LNG.

„Při provozu na LNG způsobí tyto lodě menší znečištění ovzduší, ale z klimatického hlediska jsou škodlivější než topné oleje kvůli skluzu metanu z jejich čtyřtaktních motorů,“ uvádí studie.

Studie pokračuje: „Výletní společnosti by měly přestat investovat do plavidel poháněných LNG a upřednostňovat technologie s nulovými emisemi, jako jsou vodíkové palivové články, baterie a větrná energie.“

Knihy objednávek výletních lodí v současné době neuvádí žádná plavidla s nulovými emisemi.

Studie ukazuje, že lodě Carnivalu znečišťují ovzduší více než evropská auta, ale co je ohromující, je to, že zákonodárci EU šli po autech jako první ve své křížové výpravě za „zeleným náboženstvím“.

Proč nešli po výletních lodích?

K uvedenému již jen připomínám, že bruselská sebranka nešla ani po majitelích luxusních jachet a soukromých tryskáčů, které byly vyjmuty i z povinných plateb uhlíkových daní…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 4.8]

4 thoughts on “Výletní lodě Carnival emitují více toxických výparů než všechna evropská auta dohromady, zjistila studie

  1. Cele divadlo okolo CO2 ma dva ciele, znizit pestovanie a vyrobu potravin a zavedenie totalnej kontrol skrz socialne kredity a digitalnu identitu s menou. Inak je to regulacny nastroj depopulacie a totality, dalsi podvod z dielne tupych a primitivnych samozvanych svetovych elit! Volam ich srackami, nie elitami. Ale vymyte a tupe vacsinove obyvatelstvo zapadu im to zerie aj s navijakom, tak preco nie… rovnako zeru vsetko z ich dielne, ako gender, lgbtq, multikulti,… tak preco nie aj green deal. Za covidu sme sa lahko presvedcili, kolko nemysliacich ofiec medzi nami zije, co pobezali bezhlavo po davocky!

    1. Pokud jde o síru, tak bububu platí, merkaptan a další thiodobroty se můžou v benzínu i naftě i mazutu vyskytovat (v vzestupné míře). Tedy loďky o vyšším výtlaku vypustí síry více než autíčka. Zato Temelín žádnou síru nevypouští, uhlí se totiž síry zbaví v kotlíku, se kterým jde na vandr. Opět super článek, kdo má dovolenou na týden, tak je pro něj zaoceánská plavba to nejlepší, navíc, když je přístav blízko letiště, úplně nej nej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout