Skutečně se Švédsko chystá odejít z EU?

Skutečně se Švédsko chystá odejít z EU?

Tímto článkem chci reagovat na fámy, které jsem v minulých dnech zaznamenala v některých českých médiích.

Než však půjdu k tématu, tak bych ráda upozornila na to, že o evropské politice mám velmi detailní přehled. Již před nějakou dobou jsem zjistila, že nemá cenu ztrácet čas s politikou českou, protože ta rozhodně není cestou z okovů EU.

A to nejen proto, že naši voliči přímo zbožňují Aspen institut a opakovaně volí jeho loutky, což samo o sobě brání jakémukoli odpoutání od Washingtonu, Berlínu a Bruselu, ale i proto, že naše politika je řízena právě z uvedených center.

Nicméně je mi jasné, že v jiných zemích se vztah domácího obyvatelstva k EU výrazně vyostřuje, mnohde v souvislosti s muslimskou invazí. I proto nabývají na oblibě politické strany, které  se alespoň prezentují jako euroskeptické, nicméně na preferencích nabývají i ty strany, které deklarují odchod z EU.

Pokud by pak za rok tyto strany získaly v Bruselu převahu, byla by to šance na rozklad celého molocha.

Tedy docela mne zajímá, jak se voliči v té které zemi staví k jejich politické scéně a jaká je šance na otevření očí dalším lidem, potažmo na to, že by za rok nebyl opět EP plný kolaborantů.

Nicméně vzhledem k tomu, že Brusel je jen prodlouženou rukou Washingtonu, velmi se zajímám i o politiku v USA, která nás ovlivňuje mnohem víc, než většina našinců byť jen tuší.

Z toho důvodu mám poměrně detailní přehled o politice většiny evropských zemí, ale i USA nebo jiných světových hegemonů. V kontextu toho mne udivilo, že se začínají šířit fámy, že Švédsko chce z EU.

Ne. O odchodu z EU ve vztahu k přijatému migračnímu paktu a kvótám hovořili pouze Švédští demokraté (SD), což je strana, která se profiluje zejména jako protimigrační, ale ani ona sama neměla odchod z EU v programu (nyní ne, ale v minulosti ano).

Nicméně SD je jen jedna jediná strana, která hovoří o odchodu z EU.  Sice na pravici vyhrála volby, ale není ani ve vládě, neboť to nedovolil Brusel – lépe řečeno silně eurohujerská liberální frakce Renew Europe (v ní je i naše ANO), kde je i jedna ze stran současné švédské vládní koalice.

V EU tedy přímo zakázali vstup SD do vlády, takže SD je pouhou oporou menšinové vládní koalice zbývajících stran na středopravici. A samotné vládní strany jsou silně probruselské.

Pokud tedy SD, která měla ve volbách kolem 20% hlasů, prohlásí, že s takovou migrační politikou by bylo lepší odejít z EU, je to zpráva, kterou jsem já sama seznala nezajímavou pro zveřejnění. Podobná prohlášení jsou totiž slyšet z úst mnoha evropských politiků – a ne vždy jsou míněna vážně.

Toto prohlášení totiž především neznamená, že v zemi bude vyhlášeno referendum, jako například v Nizozemsku, kde již bylo z opoziční strany iniciováno referendum, které by mělo proběhnout do půl roku.

Šlo tedy jen o prohlášení ze strany SD, která pouze drží menšinovou vládu. Navíc, pokud by vláda padla, jak nyní SD vyhrožuje, tak podle průzkumů by již opět vyhráli socani – a to jednoznačně.

Muslimové, kteří volili islámskou stranu, si totiž uvědomili, že socanům tím chyběly jejich hlasy a nyní by je raději dali straně bývalé premiérky Anderssonové. Tedy straně, která nejvíc dopomohla islamizaci Švédska.

Vystoupení z EU tedy zřejmě v případě Švédska nehrozí, SD ani nevyvíjí nějaké iniciativy, které by k tomuto procesu vedly. Švédští demokraté jsou také velcí zastánci členství v NATO, stejně jako celá současná vláda.

Připomínám, že SD dokonce na půdě EU iniciovala diskuzi o nutnosti rozkouskování Ruska. Jejich politiku bych tak viděla nejblíž k politice polské PiS.

Podobné fámy o nové euroskeptické vládě  jsem slyšela ve směru k Finsku, kde nedávno ve volbách zvítězila pravice.

Nový premiér, který nahradí končící socialistku Marinovou, je – stejně jako jeho předchůdkyně – nejen členem Schwabova WEF, ale i obrovským fanouškem NATO. Navíc nejde o nijak euroskeptickou stranu, svojí politikou mají nejblíž asi tak k naší ODS.

V koalici budou mít přesto podle všeho euroskeptickou stranu, která chce dokonce i odchod z EU, ale ani zde nakonec neočekávám v tomto smyslu žádné referendum, spíš jen zavedení tvrdších azylových a migračních zákonů.

A je tu samozřejmě i nějaká možnost, že by se nová finská vláda občas v této oblasti mohla EU trošku vzpírat. Zde však zatím nelze předjímat, všichni víme, jaká byla očekávání od nové italské vlády, která na celé čáře zklamala.

Takže teoreticky má nyní nejblíž k odchodu z EU Holandsko, ale nepředpokládám, že by referendum dopadlo ve prospěch odchodu.

I když nakonec může výsledek překvapit, přece jen jde o jedinou zemi v EU, která má v parlamentu hned dvě politické strany, které mají odchod z EU v programu.

Tolik malé vysvětlení situace nejen ve Švédsku. Nedalo mi jednoduše nereagovat na fámy, které se šíří některými médii a zbytečně tak dávají naději tam, kde prakticky žádná není.

To ovšem neznamená, že by se za rok nemohlo podařit zvrátit stav, který panuje v EU, kam většina evropských občanů vysílá kolaboranty, kteří soustavně hlasují proti zájmům svých vlastních voličů.

Přece jen je ještě rok čas na osvětu, která by mohla probudit alespoň část Evropanů…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Skutečně se Švédsko chystá odejít z EU?

  1. situace je nadměrně složita ale ani Viktor Orban neni pro odchod z EU ale na rozdil od nás aspon něco děla vyhnal Sorosovu univerzitu z Madarska ne jak ten náš služebnik Babiš ktery ji hned tady chtěl v Madarsku na školách se nepodporuje žádne Gendery LGBT a podobné kraviny Orban věři že EU se sama zhrouti no mužeme jen doufat a modlit se za to pak bude rychle potřeba dat všechno do pořadku ale to že jednoho dne EU přestane existovat je jasne uplně všem podporovat islamizaci a všechny ty nesmysli co Evropu maji zničit všechno to k tomu vede asi je jasne že Němci chtěji z EU mit svoji Federaci za to Madaři s Polaky nechtějí jsem zvědav kam se otoči Meloniova nebo naše přišti parlamentni vláda Federalizace EU by byl náš už skutečny a definitivni konec

  2. Nevím v čem všichni hledají složitost, hlavní důvod v překážkách jsou dotace, jenž vlivní lidé nechť z politiky nebo podnikání nechtějí ztratit. Ani se jim nedivím neb kdo nacpe peníze daňových poplatníků do kapes zlodějů a podvodníků všeho druhu, než Jůůůůůnie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout