Europarlamentní frakce, ve které je také hnutí ANO, bude hlasovat o vyloučení švédské europoslankyně za spolupráci s „krajní pravicí“

Europarlamentní frakce, ve které je také hnutí ANO, bude hlasovat o vyloučení švédské europoslankyně za spolupráci s „krajní pravicí“

Již několikrát jsem zde upozornila na to, že Švédští demokraté, kteří de facto vyhráli volby v rámci pravicového uskupení, nemohou být součástí vlády, neboť europarlamentní frakce Renew Europe podle pravidel jakoukoli spolupráci s euroskeptiky zásadně odmítá. Jen kvůli požadavkům této frakce tak nemohla ve Švédsku vzniknout plnohodnotná vláda, ale pouze vláda menšinová.

Ostatním frakcím europarlamentu by případná spolupráce s SD nevadila. Ovšem frakce Renew Europe, ve které je i naše ANO, je tou nejvíce eurohujerskou frakcí vůbec, která má také nejpřísnější pravidla pro sestavování koalic v národních parlamentech. Zástupkyně švédských Liberálů, která je v této frakci za Švédsko, by i přesto, že nakonec Švédští demokraté do vlády nebyli přijati, ale jsou jen jako podpora vlády, mohla být vyloučena.

Levicově liberální evropská skupina Renew Europe nebere na lehkou váhu skutečnost, že se švédští Liberálové rozhodli spolupracovat se Švédskými demokraty, kteří sice nejsou ve vládě, ale s vládou spolupracují. Proto může být poslankyně Evropského parlamentu Karin Karlsbroová (viz titulní obrázek) nyní ze skupiny vyhozena.

„Strana, která je členem mé skupiny, podepsala dohodu, která umožňuje vládě vládnout s podporou krajní pravice,“ řekl francouzský politik Stéphane Séjourné (viz titulní obrázek), který skupinu vede, během středečního tiskového brífinku.

Séjourné zastupuje francouzskou levicově liberální stranu En Marche! (Macronova strana) a předtím byl poradcem současného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, když byl ministrem financí.

Tvrdí, že má určité „pochopení“, že bloková politika ve Švédsku způsobila vytvoření „zvláštní“ vlády, ale že stále nemůže přijmout, že L vládne s podporou SD.

„Připouštím, že švédští liberálové zablokovali extrémní pravici vstup do vlády. Lituji však dohody a směru, kterým se ubírá. Vždy existují i jiné možnosti: od proevropské vlády až po nové volby. Vláda s krajní pravicí nemůže mít naše požehnání,“ prohlašuje Séjourné.

V praxi případ vyloučení znamená, že liberální europoslankyně Karin Karlsbroová bude vyhozena z Renew Europe, což vyžaduje, aby nejméně dvě třetiny ze 103 členů skupiny hlasovaly pro vyloučení.

Karlsbroová sama tvrdí, že „má důvěru skupiny“ – a to proto, že se velmi angažovala v otázkách týkajících se LGBTQ, rovnosti žen a mužů a právního státu.

„Jsem přesvědčena, že liberálové jsou v bezpečí v hodnotách týkajících se principů právního státu a lidských práv a cítím velkou podporu ve skupině, kde si mnoho lidí myslí, že jsem důvěryhodná“, říká Karin Karlsbroová.

Během dneška by mělo být jasné, zda bude proti Karlsbroové zahájeno vylučovací řízení. Mohou se také domluvit na dalších „trestech“ – například na tom, že se nesmí účastnit všech aktivit a setkání Renew Europe.

Tolik zpráva ze švédských médií. Touto zprávou chci opět upozornit na fakt, že ANO nesmí za žádných okolností vstoupit do vlády s SPD, neboť to by bylo ještě více nepřípustné, než koalice švédských Liberálů se Švédskými demokraty (SD).  Ale nejen to, nesmí využít SPD ani jako podpory menšinové vlády.

Švédští SD jsou v pro EU poněkud přijatelnější frakci (ECR) než SPD, která je ve frakci ID. Tedy zde máte další důkaz, který potvrzuje, že EU nikdy podobnou koalici nedovolí – a to zcela zřejmě ani jako oporu vlády. 

Vzhledem k tomu, že neustále někde čtu  „bludy“ o možné koalici ANO a SPD po dalších volbách, tak jednání Macronovy frakce se švédskou europoslankyní jasně ukazuje, co je a co není pro EU – resp. pro tuto Macronovu frakci, ve které je také ANO – přijatelné.

Nezapomeňte, že rozhodující slovo nemají voliči, ale Berlín a Brusel. Nebude-li mít po dalších volbách pětikolka většinu, tak vznikne vláda ANO a ODS.

Na to, aby se dostala SPD do vlády, by musela vzniknout nějaká nová strana, která by „vysála“ voliče ANO a podobnou koalici by vytvořila. K něčemu podobnému však s 99,5% jistotou během 3 let, které zbývají do voleb, nedojde….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Europarlamentní frakce, ve které je také hnutí ANO, bude hlasovat o vyloučení švédské europoslankyně za spolupráci s „krajní pravicí“

  1. Je vysoko pravdepodobné, že v budúcich „voľbách“ do snemu IV. ríše uspejú aj strany moslimov , možno aj pedofilov… tí budú v „demokratických“ frakciách EP automaticky vítaní a zrejme sa o pár rokov dostanú aj do vládnych koalícií napr. v Holandsku či Belgicku. .

  2. Stále tvrdím, že volby jsou jen a pouze o tom kolik kusů se dostaví k urně. O tom kdo bude kde vládnout už dávno rozhoduje U-SSA, EU. Začnu opět chodit k volbám až vedle volebních uren budou také urny EU tzv politiků a bude jasné že EU už je jen minulostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout