Německo: Syřan spáchal 8 násilných trestných činů, za které nikdy nebyl zatčen, protože tvrdí, že je dítě

Německo: Syřan spáchal 8 násilných trestných činů, za které nikdy nebyl zatčen, protože tvrdí, že je dítě

Invazní vojáci, kteří přichází do Evropy, s sebou zásadně nemají žádné doklady. Po příchodu do „země zaslíbené“ pak mnozí z nich tvrdí, že jsou ještě děti.

V přijímacích střediscích je vždy akceptována jakákoli identita, kterou daný jedinec udá. Jediné, co se ověří, je, zda daný žadatel o azyl není zaregistrován v jiné zemi EU, což se pozná podle otisků prstů.

Žádné další prověřování většinou neexistuje. A pokud někdo tvrdí, že je dítě, automaticky je to považováno za fakt.

Pokud je pak skutečný věk odhalen, jde spíš o náhodu. Kostní testy se totiž provádí až na základě toho, že daný jedinec spáchá nějaký ten násilný trestný čin.

A někdy toho musí napáchat skutečně hodně, aby se systém odhodlal daného kriminálního vetřelce prověřit. Asi tak jako tomu bylo nyní v Německu, kde všichni věřili tomu, že 1,89m vysoký Syřan je 13leté dítě.

Až po spáchání dlouhé řádky trestných činů byl zatčen, mezitím mu totiž podle zadaných údajů bylo údajně již 14 let.

Policie ve Wuppertalu dopadla nebezpečného údajného teenagera. Prokuratura požádala o zatykač za několik násilných činů, včetně loupeže a znásilnění. Mladému Syřanovi je údajně teprve 14 let.

Již ve věku údajných 14 let se trestní spis Rašada A. čte s hrůzou. Nyní ho policie a státní zastupitelství ve Wuppertalu konečně umístily do vazby. Ve věku údajných 13 let se dopustil nejméně osmi násilných činů. Mladý Syřan se dopustil loupeže, napadení a dokonce znásilnění.

Rashad A. byl také údajně zapojen do nejméně jednoho útoku na prostitutku.

Vrchní státní zástupce Wolf-Tilman Baumert vysvětlil:

„Po celé měsíce docházelo ve Wuppertalu k hromadění násilných trestných činů.“ Jak rozhodlo státní zastupitelství, velká část by měla jít na vrub údajně 14letého Syřana.

Mezi obviněními jsou mimo jiné i tyto tři konkrétní případy:

  • 2. března Rashad A. najal dvě děti, aby přiměl nájemce čerpací stanice, aby otevřel svůj obchod. 14letý mladík ho pak s komplicem okradl. Rashad A. byl chycen, ale záhy byl propuštěn.
  • 4. dubna Syřan brutálně zbil muže. Oběť před násilníkem unikla tak, že skočila do Wupperu, z čehož pak utrpěla podchlazení.
  • 13. dubna Rashad A. údajně uhasil cigaretu o ruku oběti, kterou brutálně zbil.

Poté, co státní zastupitelství požádalo o zatykač, byl násilný Syřan o několik hodin později dopaden na velikonočním jarmarku na Carnaper Platz ve Wuppertalu.

Činy, které měl Rashad A. spáchat před svými 14. narozeninami jako údajně nezletilý, jsou rovněž zohledněny v zatýkacím rozkazu, neboť existuje riziko opakování.

Vyšetřovatel řekl deníku Bild: „Jeho ochota použít násilí byla tak vysoká, že jsme se museli obávat, že by to mohlo být pro oběti ještě nebezpečnější. Je dobře, že je nyní ve vazbě.“

Vyšetřovatelé nyní také zjišťují, zda je Rašádu A. skutečně jen 14 let. Jeho výška 1,89 metru vzbuzuje u vyšetřovatelů podezření. Znalecký posudek má nyní objasnit jeho věk. Kdyby byl starší, musel by se zodpovídat i z předchozích skutků.

V případě odsouzení hrozí nebezpečnému pachateli přísný trest pro mladistvé. Pokud proti němu jeho oběti také podniknou občanskoprávní kroky, bude nucen zaplatit vysoké odškodnění za bolest a utrpení.

Vrchní státní zástupce Baumert vysvětluje: „Do 14 let nejste trestně odpovědný, ale podle občanského práva je to jiné: můžete být stíháni od věku 7 let.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “Německo: Syřan spáchal 8 násilných trestných činů, za které nikdy nebyl zatčen, protože tvrdí, že je dítě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *