Německo: V Hesensku plánují vyvlastňovat nemovitosti pro účely ubytování obohacovačů

Německo: V Hesensku plánují vyvlastňovat nemovitosti pro účely ubytování obohacovačů

Německo – podobně jako některé další západoevropské země – zažívá v posledním roce takřka rekordní invazi a pokud se ke všemu přičtou i všichni obohacovači, kteří dorazili od roku 2015, pak by se zřejmě číslo ustálilo někde na 2,5-3 milionech, přičemž jejich počty nadále rostou.

Již před časem jste si zde mohli přečíst o plánu bavorských politiků začít vyvlastňovat nemovitosti v momentě, kdy již nebude kam ubytovávat nově příchozí žadatele o azyl.  O tom, zda již došlo k prvním vyvlastňováním, zatím nejsou žádné zprávy, nicméně zdá se, že se již tímto nápadem inspirovali i jinde.

Nyní přichází další německá spolková země se stejným návrhem, který však nepočítá pouze s vyvlastněním, ale i s tím, že bez povolení vlastníka nemovitosti by mělo být možné danou nemovitost patřičně přestavět tak, aby vyhovovala požadavkům, na ubytování žadatelů o azyl.

Levicová strana v hesenském zemském sněmu chce donutit majitele prázdných budov, aby v nich ubytovali migranty.

Vzhledem k pokračujícímu přílivu požaduje Die Linke v zemském sněmu Hesenska, aby byli migranti v budoucnu ubytováni v prázdných budovách, a to i proti vůli majitelů.

„Obce mají stále větší potíže s nalezením vhodných nemovitostí,“ řekla Saadet Sönmezová, mluvčí Levicové strany pro uprchlickou politiku.

„Z tohoto důvodu,“ vysvětluje její stranický kolega a předseda poslaneckého klubu Jan Schaluske, „je nyní třeba podniknout účinné kroky proti neobsazeným místům a zneužívání“.

Aby bylo možné plán prosadit, musí být změněn hesenský zákon o veřejné bezpečnosti a pořádku. Budovy, které zůstanou prázdné po dobu nejméně tří měsíců, by pak mohly být použity k ubytování migrantů.

Ve své současné verzi zákon již umožňuje obcím ubytovat osoby ohrožené bezdomovectvím ve svých nemovitostech proti vůli vlastníků, ale jde pouze o ubytování tamních občanů, tedy původního obyvatelstva. V návrhu levicového zákona by majitelé nemovitostí již museli ubytovat i cizince.

„Samozřejmě si přejeme, aby majitelé dali své budovy k dispozici dobrovolně,“ řekl předseda poslaneckého klubu Schaluske. Zároveň zdůraznil, že však doufá, že hrozbou nátlaku výrazně zvýší ochotu uvolnit volné nemovitosti jako ubytování pro migranty.

Plány levice s nemovitostmi pro jiné lidi jdou ještě dál: kromě ubytování migrantů by měly být v dotyčných prostorách možné i strukturální změny.

Pro levici jsou zřejmě vhodnými objekty pro vyvlastnění azylu prázdné byty a domy, stejně jako větší nemovitosti, jako jsou sklady nebo nevyužité kancelářské prostory.

Nařízení se má údajně použít v akutních mimořádných situacích, jako je bezprostřední bezdomovectví. Je na uvážení obcí, aby rozhodly, zda taková mimořádná situace existuje.

K uvedenému jen dodávám, že vlastně úplně postačí, když zemře vlastník domu či bytu a pokud se do něj do 3 měsíců nenastěhuje někdo z dědiců (příbuzných), tak se z něj stane nemovitost vhodná pro ubytování prakticky kohokoli, kdo do obce přijde a bude bez domova.

I když je opatření navrženo jako nouzové, pak je třeba zdůraznit, že invaze v nezmenšené míře pokračuje a jednou tak zcela jistě dojde i na zmíněné vyvlastňování…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: V Hesensku plánují vyvlastňovat nemovitosti pro účely ubytování obohacovačů

  1. úplně ideální by bylo předání všech nemovitostí v Hesensku novým přistěhovalcům a původní obyvatelé by mohly pod stany, mosty, do lesů. Tím by opravdu vyjádřili svoje vysoké myšlení a solidaritu s novou dobou započatou Angelou Hitler Merkelovou.

  2. Pripomínam,že Die Linke je strana vzniknutá na troskách SED a NKP /východo- a západonemeckí komunisti/ – dnes sú to miesto konzervatívnej ľavice liberálni eurofilní fašisti , ktorí sa nezastavia pred ničím a nemajú zábrany ani výčitky svedomia. Aj sám Scholz je bývalý komoš. Vlastne to platí pre všetky relevantné politické strany v Nemecku /samozrejme aj pre CDU a CSU/ s výnimkou AfD už zhruba od prelomu milénií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout