Německá pekárna jde s dobou: stává se veganskou, bezhotovostní a plně proočkovanou

Německá pekárna jde s dobou: stává se veganskou, bezhotovostní a plně proočkovanou

V celé Evropě se nyní začínají objevovat první podobně aktivistické firmy, které si tak dávají za cíl nejen podpořit současnou agendu, ale také vychovávat své zákazníky.

Tak se alespoň prezentuje jistý řetězec německých pekáren, který nedávno ohlásil, že jako další krok v plnění agendy najíždí na bezhotovostní platby.

Nejde o první takovou firmu v Německu, takže zřejmě je jen otázkou času, než se podobný tupý aktivismus objeví i u některé z českých pokrokářských společností. Pokud ano, pak je zapotřebí jediné: absolutní bojkot.

To je totiž jediná cesta, jakou lze dát najevo, že odmítáte nejen nastupující agendu, ale především rušení hotovosti, nad nímž mnoho neznalých jásá.

Německá pekárna, která s tak vehementním nadšením podporuje všechny globalistické plány, zatím přece jen v jednom zaostává: v jejích výrobcích podle všeho chybí hmyz.

Ale v EU byl zaveden relativně nedávno, takže co není teď, může být za měsíc. Jenže to už by se tato pekárna nemohla tak nadšeně chlubit svojí podporou veganství.

Pro neznalé jen připomínám, že veganské výrobky nesmí obsahovat produkty živočišného původu  – tedy nejen maso, ale také mléko, vejce, tvaroh nebo sýry.

Pekárna řetězce „Göing“ v hannoverské čtvrti List nyní testuje globalistickou agendu na svých zákaznících. Ve veganské pekárně již zákazníci nemohou platit v hotovosti: akceptují se pouze karty, mobilní telefony nebo chytré hodinky.

Státní rádio „NDR“ okamžitě blouzní o „novém věku“. Zaměstnanec odkazuje na aspekty hygieny, bezpečnosti, času a jednoduchosti. Samozřejmě okamžitě našli zákazníka, který to považuje za „skvělé“ a poukazuje na to, že například v Dánsku se platby v hotovosti již téměř nepoužívají. Druhý respondent by rád měl obě možnosti, ale věří, že směřujeme k bezhotovostní společnosti.

Mimo tento mikrokosmos lidé ve středostavovské čtvrti neshledávají vývoj tak opojným. Například jeden pán připomíná starší lidi, kteří často neumí platit bezhotovostně. Jedna paní dodává: „Chcete mít něco v ruce – karta je karta, peníze jsou peníze. To je rozdíl.“

Ale je to, jak NDR objasňuje, prozatím „pilotní projekt.“ Vše přesně podle představ globalistů kolem členky představenstva WEF a šéfky ECB Christine Lagardeové, která si nyní pohrává s „digitálním eurem.“

Šéf „Göingu“ to zjevně myslí s plněním šílené agendy po všech sněrech vážně. Od doby, co převzal firmu po otci, se zaměřuje na její transformaci.  V novinovém rozhovoru sdíleném na firemním blogu mluvil o plochých hierarchiích a firemní józe.

Nejpozději s Covidem však zábava skončila. Jeho zaměstnanci vždy důrazně upozorňovali zákazníky na povinnost nosit roušky a záhy odsoudil své zaměstnance k povinnému očkování. Teprve po silném protivětru vycouval.

Takže nyní byla otevřena bezhotovostní pobočka: Pokud nemůžete zaplatit kartou, musíte mít zákaznickou kartu digitálně dobitou v nejbližší standardní pobočce.

Ovšem pekárna se neodhodlala pouze k plnění globalistické agendy, ale vždy patřičně reaguje na aktuální dění, jak bylo patrné v loňském roce. Po prvním pečení modrožlutých ukrajinských koblih řetězec jen o několik měsíců později zvažoval uzavření několika poboček  kvůli zvýšeným cenám plynu v důsledku sebevražedných sankcí.

Další pekárna v Hannoveru, která se také zúčastnila kampaně na ukrajinské koblihy, náhle čelila v září bankrotu kvůli oznámeným nákladům na energii ve výši 1,1 milionu eur. Dodavatel také Göingovi vyhrožoval, že uzavře plynový kohoutek.

Z toho se však nepoučili. Podle domovské stránky se společnost zaměřuje výhradně na „udržitelnost“ a vzdělává své zákazníky: „Neseme odpovědnost. To je důvod, proč je 80% našich produktů již veganských. To je dobré pro zvířata velkochovů, pro životní prostředí i pro vás, protože rostlinná strava je zdravější.“

Zavedení výhradně bezhotovostního prodeje se zaměřením na veganskou stravu s velkou pravděpodobností zákazníky odradí, což se již dříve stalo jiným obchodům – a to i velkým řetězcům.

V Nizozemsku se diskontní řetězec ALDI pokusil o bezhotovostní pobočku, která absolutně propadla. Göing také za své rozhodnutí přestat přijímat hotovost na pobočce čelí opozici na sociálních sítích. Stačí se podívat na některé reakce zákazníků:

Tolik reakce zřejmě již bývalých zákazníků. Jak již někdo z nich poznamenal, tak k podobným pokusům zavést výhradně bezhotovostní prodejnu již v Německu došlo – a bez úspěchu.

Ovšem například ve Švédsku jsou již bezhotovostní obchody poměrně časté a to jen díky tomu, že se lidé podřídili a akceptovali to.

Jak by asi dopadly podobné obchody u nás? Prošlo by to obchodníkům podobně jako ve Švédsku nebo by je také zákazníci opustili jako se to stalo v Německu a Nizozemsku??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “Německá pekárna jde s dobou: stává se veganskou, bezhotovostní a plně proočkovanou

  1. Komu niet rady, tomu niet pomoci, ale v konečnom dôsledku… svet sa predsa očisťuje… a ide o očisťovanie biblických rozmerov, takže sa nečudujme a najmä nepodliehajme takýmto stupiditám a idiotom. 🙂

  2. V Eurábii veru miesto pre vegánov nebude – všetci obyvatelia, aj nemoslimskí otroci, budú povinne žrať halal jedlo vrátane povolených druhov mäsa – a nebude existovať ani žiadna vegánska reštika či obchod. Tak ako neexistuje v Saudskej Arábii. K vegánom samozrejme patrí aj drvivá väčšina takzvaných klimatických aktivistov, teda zločincov blokujúcich dopravu, vylievajúcich mlieko v obchodoch, podpaľujúcich reštaurácie, rozbíjajúcich autá a podobne. Tí o pár rokov budú celkom určite fyzicky zlikvidovaní, už sa neviem dočkať.

  3. V Albertu mají samoobslužní pokladny jen na platby kartou a lidi se raději postaví do dlouhé řady na klasickou pokladnu a platbu .Lidi prostě nedonutí, nenecháme se !

  4. Hlasuji peněženkou a nákupy platím zásadně hotově a u pokladny s živým člověkem. Pokud jde o životní styl mám ráda pestrou a chutnou stravu, založenou na středoevropské dobré tradici, žádné válečné náhražky. A brouky u nás dle pohádek konzumovali pouze čerti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout