Ve Francii se rozjíždí největší hmyzí farma na světě, měla by výrobky z hmyzu zásobit celou EU

Ve Francii se rozjíždí největší hmyzí farma na světě, měla by výrobky z hmyzu zásobit celou EU

Broučí burgry, nugety, párky, mouka, olej….

Cokoli, co vám jen přijde na mysl, takřka vše se bude dělat z hmyzu. A zatímco nyní se hmyz odchovává na hmyzích farmách a ke zpracování pak dochází v jiných provozech, francouzská hmyzí farma by měla brouky a červy také zpracovávat v produkty pro koncové zákazníky.

EU již schvaluje jeden druh hmyzu za druhým a povoluje jeho použití i v takových potravinách, kde jej běžně nebudete hledat. Tím se má spotřebitelům učinit požívání hmyzu přijatelnějším.

Všem, kdo tedy nebudou chtít nechtěně požívat EU schválenou havěť v jinak běžných poživatinách, nezbývá, než pečlivěji číst etikety na výrobcích.

Hmyz je prezentován jako udržitelná potravina, na což se mají chytit zejména ti, kdo jsou plně v souladu s klimatickou propagandou.

A aby lid vyhledával hmyzí produkty z radostí, je třeba je pořádně zpropagovat. Francouzská odchovna brouků se nyní chystá expandovat a brzy bude „udržitelné pokrmy“ z brouků také vyrábět a dodávat po celé EU.

A představte si, jak nízkou uhlíkovou stopu konzumací těchto pochutin zanecháte. Klaus Schwab z vás bude mít radost!

mletý prášek z moučných červů
hmyzí mouka

Hmyzí burgry by podle nového výzkumu mohly brzy pomoci nasytit svět. Mouční červi by mohli fungovat jako alternativa masa ke zmírnění hladu po celém světě. Tento proces využívá zlomek půdy a vody a ve srovnání s tradičním zemědělstvím vytváří menší uhlíkovou stopu.

Aby se to stalo skutečností, francouzská biotechnologická společnost Ynsect plánuje globální síť hmyzích farem, včetně školek a jatek. Pilotní závod již byl zřízen v Dole v regionu Bourgogne-Franche-Comte ve Francii.

Na rozdíl od živočišného průmyslu , kde je chov obvykle oddělený, je celá tato operace založená na výrobě pod jednou střechou.

„Máme plnou kontrolu nad výrobním řetězcem. To nám dává sílu, pokud jde o kvalitu, zabezpečení a bezpečnost,“ říká Benjamin Armenjon, generální ředitel Ynsect.

Robotická ramena a automatizované dopravní pásy přepravují stohy červených táců v každém směru. Jsou plné miliard larev brouka Tenebrio molitor. Sušená zvířátka obsahují více než 50 procent bílkovin a jsou také bohatá na vlákninu a tuky:

Podnosy od moučných červů

Lze je přeměnit na proteinové prášky, koktejly, hamburgery, cereální tyčinky a dokonce i oleje na vaření za zlomek ekologických nákladů tradičního zemědělství. Na každý kilogram bílkovin spotřebuje hmyz o 98 procent méně půdy a vypouští 40krát méně uhlíku než hovězí maso. Spotřebuje také 40krát méně vody než při výrobě vepřového masa.

Mouční červi jsou krmeni vedlejšími produkty ze zpracování pšenice. Ve směsi s cukrem prý brouci chutnají stejně jako skutečné maso. Mohli by se také stát alternativou párků nebo kuřecích nugetek.

Firma ve svém pařížském ústředí experimentuje s optimálními podmínkami pro hromadnou výrobu.

Výzkumníci Ynsect také analyzují nutriční obsah a potenciál použití jiného hmyzu. Větší továrna se otevře v Amiens koncem tohoto roku. Ročně vyrobí 200 000 tun potravin na bázi hmyzu, čímž se stane největší hmyzí farmou na světě.

Ambiciózní projekt sníží náklady, aby mohl uspět v konkurenci, která chrlí sójové a vegetariánské hamburgery.

Odhady předpokládají, že lidská populace dosáhne do roku 2050 téměř 10 miliard. Maso je v podstatě bílkovina, tuk a voda. Roste poptávka po produktech živočišného původu nenáročných na zdroje. Regiony s nedostatkem potravin však zoufale potřebují více možností.

Vědci se domnívají, že změna klimatu bude mít v budoucnu významné důsledky pro stravu a výživu. Konzumace hmyzu se stala trendem kvůli zvyšujícím se nákladům na živočišné bílkoviny a také souvisejícím ekologickým problémům.

Konzumace krav, prasat a ovcí vyžaduje velké množství jídla, vody a půdy. Na druhou stranu brouci jsou poživatelní, výživní a mnohem udržitelnější. V mnoha zemích vyvolává jejich konzumace odpor. Někteří výrobci prodávají vařené moučné červy jako křupavé, slané občerstvení, ale zatím se příliš neujali.

Ynsect vyrábí chemická hnojiva pro rostliny, krmivo pro domácí zvířata a farmářské krmivo pro prasata a kuřata. Mouční červi byli schváleni pro lidskou spotřebu v Evropské unii v roce 2021. Společnost očekává, že trh v následujících letech rychle poroste.

Společnost říká, že doufá, že do roku 2030 otevře 15 takových továren, včetně největší hmyzí farmy na světě ve francouzském Amiens. V prosinci Spojené království vyhlásilo soutěž o 19 milionů dolarů na nalezení nízkoemisních způsobů výroby potravin. Velkou součástí řešení může být hmyz.

„Hmyzí protein bude jen růst, pokud jde o jeho přijetí. S tím, jak počet lidí, kteří hmyz konzumují, poroste, trh s hmyzem bude růst a vyvíjet se,“ říká Olivia Champion ze společnosti Entec Nutrition, společnosti vyrábějící krmiva pro zvířata ve Velké Británii.

„Úspěch bude z velké části záviset na formě, ve které lidé konzumují potraviny na bázi hmyzu,“ dodává Championová.

Burger s hmyzím proteinem bude pro spotřebitele pravděpodobně chutnější než například smažení celí mouční červi. Ynsect věří, že s dostatečným vzděláním se kulturní postoje časem změní. 

Armenjon vidí hmyz jako součást alternativního masového ekosystému, přičemž někteří lidé budou jíst maso vypěstované v laboratoři a jiní se budou držet rostlinných alternativ. Doufá však, že někteří si vyberou potraviny na bázi hmyzu.

„Jsou vegani, flexitariáni, vegetariáni, milovníci masa – to je v pořádku, nechceme lidi měnit,“ říká Armenjon.

Tolik menší agitka, která má za cíl propagovat konzumaci hmyzu. Lze předpokládat, že propaganda bude spolu s tím, jak se schválí i další druhy hmyzu, mnohem úpornější.

EU již nyní likviduje chovy zvířat – a to jak vyvlastňováním farem, tak falešnou ptačí chřipkou – a do roku 2035 se mají tyto chovy zredukovat na minimum.

Mezitím nám budou vnucovat hmyz a umělé maso, což rozhodně není pro člověka přirozená strava. Jen je třeba si dát pozor na to, co kupujete.

Chcete-li mít jistotu, že nekupujete potravinu s obsahem hmyzu, vyhýbejte se raději čemukoli, na čem je uvedeno, že daná poživatina není vhodná pro ty, kdo mají alergii na korýše a roztoče…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Ve Francii se rozjíždí největší hmyzí farma na světě, měla by výrobky z hmyzu zásobit celou EU

  1. Odporné! A etikety čtu od jisté doby velmi pečlivě. A vládnu dost slušně angličtinou, francouzštinou, němčinou i ruštinou. Uvádím jazyky abecedně. Kromě ugrofinských jazyků to dokáži pobrat i v dalšich evropských jazycích, co na etiketách bývají uvedeny.Takže berlička přelepek v češtině pro mne není nutná. To by už museli natvrdo lhát přímo u výrobce, i když kdoví… Zkrátka nehodlám dát svoji kůži lacino. Pokud vím, tak hmyz nesloužil jako náhražka nedostatkových kvalitních potravin ani za války a ani se o jeho využití nezmiňuje žádná ze starých poctivých a na papíře tištěných kuchařek. Takže to s námi naši dobrodinci myslí fakt dobře. Pokrok prý nezastavíš, ale já tvrdím, že se to alespoň zkusit musí. Dokud to jde, pak hlasovat peněženkou!

  2. Už teď jsou otraviny plné škodlivých jedů . Snažím se vařit a jíst průmyslově nespracované potraviny ,zeleninu,ryži,pohánku,čočku všech barev ,jáhly ,drůbeží maso dokud je, jídla dochucuji doma mletým kořením a bylinami a bez glutamatu /E621/.Glutamát pchají do všeho co by bylo jinak bez chuti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout