Kauza Katargate: Obvinění přiznávají spolupráci s Katarem a Marokem, hlavního podezřelého čeká mírný trest

Kauza Katargate: Obvinění přiznávají spolupráci s Katarem a Marokem, hlavního podezřelého čeká mírný trest

Italský europoslanec Antonio Panzeri byl hlavou bruselského gangu, který za úplatu lobboval za zájmy islámských chalífátů.

Nyní přislíbil, že bude nejen mluvit o podvratné činnosti již obžalovaných europoslanců, ale slíbil také udat další bruselské korupčníky. Lze předpokládat, že tato kauza má za cíl zastřít mnohem horší korupční kauzy, například tu, ve které jede šéfka eurokomise Lejnová, která uzavřela velmi nevýhodné smlouvy s Pfizerem.

Je také velmi pravděpodobné, že podobně zkorumpovaných europoslanců bude mnohem víc, nicméně většina korupčníků nejspíš nebude odhalena…

Bývalý italský europoslanec Pier Antonio Panzeri, klíčový podezřelý, který je v současné době vězněn, v úterý souhlasil se spoluprací s belgickým soudním systémem a poskytl informace o tom, co ví o tomto korupčním skandálu, do kterého byl zapleten i Katar.

Na konci této dohody se bývalý socialistický poslanec zavazuje informovat vyšetřovatele o modu operandi podvodu, finančních dohodách se třetími zeměmi, totožnosti lidí, o nichž přiznává, že je korumpoval, a o možném zapojení lidí dosud neznámých v tomto případě.

„Jeho prohlášení musí být podstatná, odhalující, upřímná a úplná,“ uvedla federální prokuratura.

Výměnou za tuto spolupráci bude bývalý poslanec, který se v roce 2019 stal šéfem bruselské promigrační neziskovky Fight Imppenalty, odsouzen k velmi omezenému trestu odnětí svobody.

Jeho právník Laurent Kennes agentuře AFP řekl, že tento trest vyjednaný s prokuraturou nepřesáhne roční lhůtu. „Bude uložen trest pěti let, ale podmíněně odložený na část přesahující jeden rok. To znamená, že si odpyká rok ve vazbě, z toho část pod elektronickým náramkem,“ řekl Kennes.

„Chce vše vyzradit, chce vidět světlo na konci tunelu,“ dodal právník a zdůraznil, že Panzeri „přiznal, že byl jedním z vůdců zločinecké organizace, která spolupracovala s Katarem a Marokem.“

Podle tiskových zpráv Maroko – podobně jako Katar – využilo italského úředníka jako vstupní bod k podpoře svých zájmů v Evropském parlamentu.

Zkorumpovaný šéf celého europarlamentního zločineckého gangu si tedy příliš dlouho ve vězení nepobude. Po roce se opět dostane na svobodu a bude si i nadále užívat případných bokem ulitých peněz.

Ale hlavní je, že socanská europarlamentní frakce, ze které obžalovaní korupčníci pochází, je stále v EU považována za jednu z těch „lepších“….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout