Každý režim dokázal dostat nadšené davy Pražanů hromadně do ulic

Každý režim dokázal dostat nadšené davy Pražanů hromadně do ulic

Původně jsem se k tématu nedělní prosystémové demonstrace ani nechtěla vyjadřovat. Nechci se snížit na úroveň různých mainstreamových štváčů, kteří nešetřili nadávkami a nálepkami směrem k těm, kdo si dovolí protestovat proti jejich chráněncům ve vládě. Proti těm, kdo nyní ekonomicky devastují naši zemi.

Jistě jste na podobné články, v nichž se nešetřilo drsnými invektivami vůči protivládním demonstrantům, také narazili.  Ovšem zde je třeba si uvědomit, že každý totalitní režim měl své propagandisty, nejinak je tomu samozřejmě i nyní.

Ostatně, ti, kdo protlačují na post prezidenta kariérního komouše, který byl velmi platnou oporou minulého režimu a chystal se dokonce i na hvězdnou kariéru komunistického špiona, jistě žádné morální ikony nebudou.

Ale nyní k samotné demonstraci plné pokrytců (to není nadávka, jen konstatování faktu) a angažované prorežimní umělecké úderky. Ostatně, umělci byli oporou každého režimu – čest výjimkám. Totalitní režimy  pomáhali propagovat a udržovat vždy velmi spolehlivě.

Nebudu se zabývat demonstrací jako takovou – tedy tím, kdo tam vystoupil a co tam bylo řečeno. To ostatně ani přesně nevím, neb ztrácet drahocenný čas sledováním výstupů angažovaných ochránců korporátního fašismu, skrývajícího se za rouškou liberální demokracie, skutečně nemusím.

Je mi jasné, že slibovali neutuchající věrnost Evropské unii a USA – a to na věčné časy a nikdy jinak. To vše známe z dob dávno minulých, také tehdy to mělo být „na věční časy“.

Ovšem ráda bych se zde věnovala tomu, co jsem zmínila výše: neutuchajícímu pokrytectví těchto davů, mávajících zejména ukrajinskými vlajkami, vlajkami EU a USA a jen sem tam se mihla naše vlajka. Ostatně, nač české vlajky, když největším snem těchto demonstrantů je likvidace naší suverenity a její předání do rukou nikým nevolených zkorumpovaných byrokratů v Bruselu?

Všude vlály ukrajinské vlajky, ale chyběly mi tam také třeba vlajky jemenské. Jak je možné, že tam nebyla ani jedna? Vždyť Jemen je již 8 let bombardován Saúdskou Arábií – a to vše s velkou podporou Západu – v čele USA. 250 tisíc mrtvých civilistů, které již tato válka přinesla, však zřejmě demonstrantům připadá jako vítaná daň „dovozu demokracie.“

Vážení eurosoudruzi, odkdy dováží Saúdská Arábie demokracii? Vždyť jen samo slovo „demokracie“ je naprosto neslučitelné se zřízením tohoto chalífátu. Ale ano, považujme to tedy z vašeho pohledu za dovoz demokracie. Pokud totiž pochází jakákoli agrese ze strany těch „poslušných“ (byť diktátorů), pak je vše v pořádku.

Také mi v davu chyběly například arménské vlajky, neboť na Arménii v posledních měsících útočí Ázerbájdžán. No jo, jenže jde opět o onoho Západem podporovaného agresora, navíc o takového, u kterého žebráme o plyn pro Evropu. Zde se tedy ani arménská vlajka nehodí.

A co tak velevážení pokrytci syrské vlajky, kdepak jsou? Turci i vaši miláčci z USA okupují část této suverénní země již nějakou dobu. USA se tam navíc neštítí soustavně krást ropu. 

A jsme-li u USA, tedy u země, jejíž vlajky tam vlály mezi jinými, pak by mne zajímalo, proč vám nevadí tento největší světový agresor? Kdepak je Obama či Bush v pytli na mrtvoly? USA mají za posledních asi 70 let na svědomí 20-30 milionů mrtvých – část přímo v důsledku jejich agresí, část v důsledku sankcí. Většinou jde o civilisty, mnohdy děti. To vám, pokrytcům, samozřejmě nevadí.

Byly to oběti „dovozu demokracie“ a to za to stojí, že. Přesně tak, jak to zkonstatovala vaše modla Albrightová, když prohlásila, že půl milionu mrtvých iráckých dětí za ty sankce stálo.

Všechny války jsou špatné, tedy jak ta na Ukrajině, tak všechny ty, které vedly či stále vedou USA, potažmo NATO v posledních 70 letech. Proč masy nevyšly do ulic, když USA pod nositelem Nobelovy ceny míru Obamou vedly v roce 2016 válku proti 7 zemím (Afghánistán, Pákistán, Sýrie, Irák, Libye, Jemen, Somálsko)? Proč jste seděli doma a mlčeli?

Nedemonstrovali  tedy proti válkám, jak tvrdili, a ani proti strachu, ale jen a pouze za tento systém, za udržení jednotné „Národní fronty,“ za cenzuru jakýchkoli opozičních názorů, za mazání nepohodlných názorů, za likvidaci naší země v rovině ekonomické i sociální, za fašistický pandemický zákon který tato vláda schválila, za vše, proti čemu mnozí z nás v roce 1989 naivně cinkali klíči.

Demonstrovali za naši nesoběstačnost, za naši lokajskost a odevzdání naší suverenity do rukou cizáků. Jasně ukázali, že nenávidí demokracii, svobodu slova a pluralitu politickou i názorovou, neboť podporují vládu, která vše uvedené prosazuje. Jenže přesně to, co tato vláda prosazuje, je to, proti čemu vyšlo mnoho lidí před 23 lety protestovat do ulic….

V Praze vždy vítali s radostí každý nový režim:

Umělci byli vždy oporou režimu (pozn.: na tom prvním videu jim šlo přece jen v případě neúčasti o krk, na tom druhém a dnes však již „jen“ o kariéru):

 

 

Titulní obrázek: 25.2.1948

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.5]

3 thoughts on “Každý režim dokázal dostat nadšené davy Pražanů hromadně do ulic

 1. Novinka !
  Nemecko dodava na Ukrajincum systemy dalkoveho zaminovani. Vcetne munice, zasoby min. Pomoci kazetove munice raketoveho systemu se doruci nad oblast miny, ty pak na padacich sestoupi na zem. Miny jsou “chytre”, tzn. aktivuji se jen v pritomnosti lidi nebo techniky ale nereaguji na chveni zeme, vybuchy ani strelbu.

  Zabery z odminovani, jeden saper byl behem filmovani zranen.

  https://www.youtube.com/watch?v=lEuBAsiRqBM

  Evropske vlady se snazi vyhubit evropany mnoha zpusoby. Indukovana energeeticka krize; importem cernochu, arabu a dlasi spiny, corona-fasimem, brtalnim zdanenim pracujicich a podnikateelu, rozdavanim penez vsem nepracjicicim (invazistum prednostne) , likvidaci zemedelstvi a pokud nic z toho nezpusobi genocidu belochu pak valka s Ruskem to zaridi.

  Nas nepritel neni v Rusku ale v Praze, Berline a v Bruselu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout