Brazílie: Bolsonarovi příznivci reagují na zmanipulované volby, blokují silnice

Brazílie: Bolsonarovi příznivci reagují na zmanipulované volby, blokují silnice

Tak jako v USA většina republikánských voličů nevěří v regulérnost posledních prezidentských voleb, nevěří v ni ani brazilští voliči Bolsonara. Z USA navíc přichází zprávy, které jasně poukazují na manipulace.

Několik tisíc příznivců svrženého brazilského prezidenta Jaira Bolsonara (Partido Liberal) zablokovalo více než 200 silnic po celé zemi. Podle brazilského listu Folha de S. Paulo s odvoláním na policejní informace bylo mezi demonstranty mnoho řidičů kamionů. Následovaly kilometry dopravních zácp, které vážně brzdily dopravu Brazilců před svátkem dušiček 2. listopadu. Události dokumentují videa na internetu.

Pozadím je volební porážka předchozího úřadujícího prezidenta. Bolsonaro získal 49,1 procenta hlasů, vyhrál vyzyvatel Luiz Inácio Lula da Silva s 50,9 procenty. Někteří příznivci Bolsonara mají pochybnosti o legitimitě voleb v zemi.

Bolsonaro se od oznámení výsledků voleb nevyjádřil. Brazilští autodopravci, z nichž většina podporuje prezidentovu konzervativní politiku, jsou důležitou profesní skupinou v zemi. Mnoho přeprav se tam provádí kamiony. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.7]

One thought on “Brazílie: Bolsonarovi příznivci reagují na zmanipulované volby, blokují silnice

  1. bolsonaro je fajn ale prakticky nic neurobil. je ako republikani v usa – len oddialil nevyhnutelne ale neurobil nic aby obratil situaciu(ani to nejde lebo ludia, ako skupina, su hlupi).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout