Válka v Jemenu – americko-saúdská agrese, kterou většina evropských zemí podporuje

Válka v Jemenu – americko-saúdská agrese, kterou většina evropských zemí podporuje

Jen málokdo sleduje, co se děje mimo Evropu. Jemen je daleko a dlouhotrvající agrese již způsobila smrt desetitisíců lidí, včetně tisíců dětí. To je ovšem agrese, kterou naše vláda – i jiné vlády EU –  podporuje. Jak pokrytecké!

Ostatně, hlavnímu agresorovi – saúdské Arábii – dodáváme zbraně. Proč tato agrese nikomu nevadí? Proč nikomu nevadí Tureckem a USA obsazené části Sýrie? Proč se již neuvalují sankce na USA, Turecko, Saúdskou Arábii? Proč nejsou sportovci ze zemí těchto agresorů vyřazeni ze všech sportovních soutěží, umělci vyhozeni z divadel a kočky vyřazeny z výstav? Vždyť tak se to přece má  v reakci na jakoukoli agresi dělat, jak se nám nyní dnes a denně názorně ukazuje!

Ale zpět k Jemenu. Podíváme se na tvrdá data, která se této Západem schvalované agrese týkají…

Shrnutí z října 2021. Škody budou nyní pravděpodobně mnohem rozsáhlejší.

Centrum Eye of Humanity Center (Ain al-Insiyah Center) pro lidská práva a rozvoj zveřejnilo ve čtvrtek statistiky, které ukazují zločiny americko-saúdské agrese za posledních 2 400 dní.

Centrum ve svých statistikách uvedlo, že celkový počet civilních obětí za posledních 2 400 dní činil 44 221.

Z toho 17 290 jsou muži, 4 270 děti a 2 850 ženy.

Pokud jde o infrastrukturu, statistiky odhalily, že agrese zničila 15 letišť, 16 přístavů, 312 vlakových nádraží a generátorů, 558 sítí a komunikačních stanic, 2 542 nádrží a vodojemů, 1 994 vládních zařízení a 5 749 silnic a mostů.

Počet ekonomických institucí zničených americko-saúdskou agresí zahrnuje 398 továren, 365 palivových cisteren, 11 549 obchodních podniků, 477 chovů kuřat a hospodářských zvířat, 8 483 dopravních prostředků a 476 rybářských lodí.

Počet servisních zařízení zničených agresí činil 946 obchodů s potravinami, 405 čerpacích stanic, 689 trhů, 884 potravinářských kamionů, 579 954 civilních domů, 180 univerzitních zařízení, 1 478 mešit, 371 turistických zařízení, 392 nemocnic a zdravotnických zařízení, 1 128 škol a vzdělávacích institucí, 8 326 zemědělských areálů, 136 archeologických zařízení a 250 sportovních zařízení.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “Válka v Jemenu – americko-saúdská agrese, kterou většina evropských zemí podporuje

  1. Čím sa Jemenci, do značnej miery sekulárny a mierumilovný národ /spomeňme si na bývalý socialistický Južný Jemen a jeho priateľstvo s východným blokom/ previnili? Jedine tým,že vo väčšine vyznávajú inú než sunnitskú verziu islamu. konkrétne šíitskú. Preto Saudská Arábia s tichým súhlasom USA, Izraela a EÚ /štedro vyzbrojovaná dodávkami z mnohých krajín sveta/ pácha v Jemene aj Sýrii tie najbrutálnejšie zločiny proti ľudskosti – a nikdy jej nehrozili ani symbolické sankcie od jej blízkych kamarátov uvedených vyššie. A to ešte nespomínam stredoveké tresty ,getá pre cudzincov, povinné zahaľovanie tvárí, výučbu imámov, financovanie islamizácie sveta na vyhhábistický spôsob, zhýralú kráľovskú rodinu, atď. atď.

  2. Dneska jsem slyšela, z dobrého zdroje , že Američané přestali válčící Saúdy podporovat.
    Že se naštvali, jako Saúdi, a proto zvažují podporu Ruska. Nakupovat jejich zbraně, a tak.

    1. Áno, už aj ja som čítal o tom,že Rijád a Abú Dhabí začínajú cúvať od spojenectva s USA a EÚ a nechcú dodávať plyn /zatiaľ nie je známe, či aj ropu/ do Európy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout