Od roku 1945 až do současnosti zabily USA 20 – 30 milionů lidí

Od roku 1945 až do současnosti zabily USA 20 – 30 milionů lidí

Nedávno jsem narazila na velmi zajímavý článek italského geografa a geopolitika Manlia Dinucciho. Nejde však o analýzu, jak by si někdo mohl myslet, ale o suchá data, vycházející z oficiálních údajů Pentagonu.  Kdo není úplně slepý, ten musí vidět, že jsou to dlouhodobě právě USA, za kým zůstávají hromady mrtvol. Jenže to jsou „mrtvoly demokratické“, neboť byly většinou „daní“ za nutnost svržení diktátora, který nešel USA na ruku. USA nemají přátele – mají nepřátele nebo lokaje, které využívají ve vlastní prospěch. Tak je tomu ovšem v případě všech světových mocností.

Dále již Manlio Dinucci:

Ve shrnutí svého posledního strategického dokumentu – Národní obranné strategie Spojených států amerických z roku 2018 (jehož celý text je tajný) – Pentagon tvrdí, že „Spojené státy a jejich spojenci  vytvořili po druhé světové válce svobodný a otevřený mezinárodní řád na ochranu svobody lidí před agresí a nátlakem“, ale že „tento řád je v současné době podkopáván Ruskem a Čínou, které porušují zásady a pravidla mezinárodních vztahů“. To je naprostý zvrat historické reality.

Profesor Michel Chossudovsky, ředitel Centra pro výzkum globalizace, nám připomíná, že tyto dvě země, dnes uvedené jako nepřátelé, jsou ty, které, když byly spojeny se Spojenými státy ve druhé světové válce, zaplatily za vítězství nad nacistickou fašistickou osou Berlín-Řím-Tokio  nejvyšší cenou na lidských životech – asi 26 milionů ze Sovětského svazu a 20 milionů z Číny, ve srovnání s více než 400 000 ze Spojených států.

S tímto úvodem Chossudovsky předkládá Global Research zdokumentovanou studii Jamese A. Lucase o počtu mrtvých zabitých nepřetržitou sérií válek, státních převratů a dalších podvratných operací Spojených států od konce války v roce 1945 do současnosti – číslo je odhadované na 20 až 30 milionů obětí [1] . Asi dvakrát tolik úmrtí než v první světové válce.

Kromě mrtvých jsou zde zranění, kteří jsou velmi často zmrzačeni na celý život – někteří odborníci předpokládají, že na každého válečného mrtvého připadá deset dalších vysídlených. To znamená, že počet lidí zraněných americkými válkami musí být řádově ve stovkách milionů.

K tomuto odhadu ve studii musíme přidat nekvantifikovaný počet úmrtí, pravděpodobně stovky milionů, způsobených od roku 1945 do současnosti nepřímými účinky válek – hladomor, epidemie, nucená migrace, otroctví a vykořisťování, škody na životním prostředí, stažení zdrojů pro životně důležité potřeby na pokrytí vojenských výdajů.

Studie dokumentuje války a státní převraty Spojených států ve 30 asijských, afrických, evropských a latinskoamerických zemích. To ukazuje, že americké síly jsou přímo zodpovědné za 10 až 15 milionů úmrtí způsobených velkými válkami – těmi proti Koreji a Vietnamu a dvěma válkami proti Iráku. Dalších 10 až 14 milionů mrtvých bylo způsobeno zástupnými válkami spojeneckých sil vycvičených a řízených USA v Afghánistánu, Angole, Kongu, Súdánu, Guatemale a dalších zemích.

Vietnamská válka, která se rozšířila do Kambodže a Laosu, způsobila řadu úmrtí odhadovaných na 7,8 milionu (plus velké množství zraněných a následné genetické  škody ovlivňující generace v důsledku dioxinu postřikovaného americkými letadly).

Zástupná válka v Afghánistánu v roce 1980 byla organizována CIA, která – ve spolupráci s Ussamou bin Ladinem a Pákistánem – vycvičila a vyzbrojila více než 100 000 mudžahedínů, aby bojovali proti sovětským jednotkám, které spadly do „afghánské pasti“ (jak to později popsal Zbigniew Brzezinski, vysvětlující, že výcvik mudžahedínů proběhl v červenci 1979, pět měsíců před sovětskou intervencí v Afghánistánu).

Nejkrvavější státní převrat zorganizovala v Indonésii v roce 1965 CIA – předala seznam prvních 5 000 komunistů odsouzených k smrti indonéským eskadrám smrti. Počet zavražděných lidí se odhaduje na 500 000 až 3 miliony.

To je „svobodný a otevřený mezinárodní řád“, který Spojené státy, nezávislé na Bílém domě, nadále prosazují, aby „chránily lidi před agresí a nátlakem“.


Tolik tedy Manlio Dinucci.

Fakta výše jen dokazují, že mocnostem jde především o jejich vlastní zájmy, aniž by braly ohledy na malé země a USA jsou nekompromisní v jednom: Země, jejíž vedení se lokajsky neklaní před světovým policajtem až k zemi, dřív či později pocítí hněv Deep state (globalisté), což je ve skutečnosti ten, kdo vede USA i svět, není to vláda (tam jsou jen dosazené loutky) a už vůbec ne řadoví občané…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.7]

5 thoughts on “Od roku 1945 až do současnosti zabily USA 20 – 30 milionů lidí

  1. No a? Ti přec mohou neb je to ve jméně DEMOkracie a proto to „západ “ neřeší. Tam přec neexistují válečné zločiny, to jen to „zlé“ Rusko a proto je povinností U-SSA a EU fašizmem řešit takové případy, jak by k tomu ta DEMOkracie přišla.

  2. Zoznam krajín, kde USA páchali ťažké zločiny od ich vzniku po súčasnosť /predovšetkým však po roku 1945/ sa dá pomerne ľahko vygoogliť. Čo nás o americkom – a svetovom – imperializme učili pred rokom 1989 a o čom písali vtedajšie noviny a časopisy /predovšetkým za Reagana/, nebola žiadna propaganda, ale krutá pravda…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout