Belgie: Útočník napadl policisty, přičemž křičel „Allahu akbar“, jeden z policistů zemřel

Belgie: Útočník napadl policisty, přičemž křičel „Allahu akbar“, jeden z policistů zemřel

Na případu, o němž jste již možná četli i na mainstreamu, je alarmující zejména fakt, že útočník již krátce před útokem oznámil, že hodlá zabít policisty, přesto byl po výslechu na příkaz soudu propuštěn.

Dva policisté se stali oběťmi útoku nožem ve čtvrtek po 19. hodině večer v belgickém Schaerbeeku (okres Brusel – sever). Útočník byl neutralizován jinou hlídkou. Podle několika zpráv z médií byl střelen do nohou a břicha. Dva zranění policisté a terorista byli převezeni do nemocnice. Jeden z policistů, střelený do krku, mezitím zemřel.

Podezřelého vyslechlo ve čtvrtek ráno  – jen několik hodin před útokem –  policejní oddělení. Šel na policejní stanici a byl sepsán protokol. Údajně řekl, že chtěl zabít policisty, ale po poradě s soudcem byl osvobozen.

Ještě týž den večer muž zaútočil. Nyní se čin vyšetřuje jako terorismus.

V případě dalších informací k případu bude článek aktualizován.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Belgie: Útočník napadl policisty, přičemž křičel „Allahu akbar“, jeden z policistů zemřel

  1. Škoda,že radšej nenapadol a nezabil niektorého eurobyrokrata, prípadne liberálneho europoslanca /ktorí tvoria v novodobom Reichstagu veľkú väčšinu/.

  2. Dozvedel som sa ,že onen obľúbenec známeho trolla z iDnes Václava Vaňka /v normálnom štáte by ho dávno zatkli za podporu terorizmu/ už pred týmto zločinom strávil 6 rokov v base. Zrejme ho zakaždým prepustili predčasne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout