Evropský parlament přijal drtivou většinou hlasů rezoluci proti rasismu, ve které odsuzuje a kriminalizuje odpůrce migrace

Evropský parlament přijal drtivou většinou hlasů rezoluci proti rasismu, ve které odsuzuje a kriminalizuje odpůrce migrace

A na konci se samozřejmě jako vždy dozvíte, jak kdo hlasoval. Mne osobně hlasování nikterak neudivilo, nicméně nyní se věnujme tomu, o čem se vlastně hlasovalo.

V kostce se jednalo o hlasování, které odsoudilo Evropany jako diskriminující rasisty, ale odsoudilo i zcela pravdivé názory, které hovoří o „velké výměně“. O té snad nemůže pochybovat nikdo soudný, nicméně zdá se, že europoslanci považují za normální a přínosný stav, kdy v nejmladší generaci již v zemích jako Francie nebo Švédsko začínají převládat dovezení muslimové, tedy lépe řečeno jejich potomci.

EU – a europoslanci, kteří hlasovali pro tento pamflet – jednoduše požaduje, aby občané drželi hubu a krok a v klidu se nechali vyměnit. Za rasismus je totiž považován i odpor proti EU vedené výměně obyvatel.

V detailnějším zdůvodnění pak europoslanci vyzývají ke tvrdší cenzuře názorů, které upozorňují na výměnu obyvatel a jakkoli se vymezují proti migraci lidí z nekompatibilních kultur. Tyto názory by dokonce měly být trestné!

Všichni příbuzní mrtvých z teroristických útoků, všechny brutálně hromadně znásilněné ženy, všichni přepadení a zranění, všechny bílé, na školách tvrdě šikanované děti (ve Švédsku, Francii, Německu jde o každodenní realitu) a všichni ti, kdo museli odejít ze svých domovů, neboť kolem nich vyrostla muslimská ghetta, jsou oběťmi podobné politiky.

Mimochodem, ve světle toho, že byl v sídle 4. říše v Bruselu ubodán ve stejný den, kdy byla rezoluce schválena, policista, vyzní pasáž o policejní brutalitě vůči migrantům přinejmenším šíleně.

Stejně šíleně vyzní pasáže o vraždách ze cti a ženských obřízkách, které jsou důsledkem dovozu islámu, což ovšem deklarace nezmiňuje, špatní jsou totiž jen původní Evropané. I v rezoluci zmíněný exodus Židů z Evropy souvisí jen a pouze s islamizací, která je organizována právě podvratnou EU.

Nic pokrytečtějšího, než tento pamflet, jsem již dlouho nečetla…

Nyní  konkrétně k rezoluci:

Parlament požaduje silný a mnohostranný přístup k boji proti všem formám rasismu a diskriminace, včetně strukturálního a institucionálního rasismu v EU.

V usnesení přijatém ve čtvrtek 442 hlasy pro, 114 proti a 42 se zdrželo hlasování, Parlament důrazně odsuzuje skutečnost, že menšiny a migranti, včetně LGBTQI lidí, čelí strukturálnímu rasismu, diskriminaci, nenávisti, přetrvávající nerovnosti, potížím v přístupu k soudnímu systému a policejnímu násilí. Varuje také před rasistickou rétorikou v některých médiích a je znepokojena tím, jak jsou konspirační teorie, jako je takzvaná teorie „velké náhrady“, zasazeny do krajně pravicového politického diskurzu . Text se zabývá konkrétními otázkami, jako jsou:

 • strukturální rasismus vůči dětem a cyklus chudoby, který je postihuje;
 • rovnost Romů a nedostatečné uznání anticikanismu jako specifické formy rasismu;
 • zmenšující se židovská populace v Evropě, odkud 38 % evropských Židů plánuje odejít kvůli obavám o svou bezpečnost ;
 • mrzačení ženských pohlavních orgánů, manželské zajetí a „vraždy ze cti“ ; a
 • mezigenerační chudoba a vyloučení žen afrického původu nebo jiného rasového původu.

Umělá inteligence by mohla pomoci snížit dopad lidských předsudků, ale europoslanci jsou i nadále znepokojeni riziky posílení stávající diskriminace při absenci vhodných záruk. Vyzývají k ukončení profilování a zároveň připomínají, že evropské právo zakazuje jakoukoli praxi, která vede k diskriminaci na základě citlivých osobních údajů. Všechny členské státy musí řádně provést rámcové rozhodnutí o rasismu a xenofobii, které zůstává v několika zemích neprovedeno ani 14 let po jeho přijetí. Rasistické zločiny z nenávisti a nenávistné projevy musí Rada kriminalizovat na úrovni EU – v souladu se sdělením Komise z prosince 2021 .

Rasismus není názor, je to porušování lidských práv. Rasismus zabíjí. Rasismus brání společnosti těžit ze všech zkušeností a dovedností našich občanů. Je nejvyšší čas vymýtit rasismus a diskriminaci a zajistit spravedlnost pro všechny. Není náhodou, že vzestup rasismu je v Evropě doprovázen vzestupem krajní pravice k moci, ať už v Itálii, Maďarsku nebo Švédsku. Odsuzujeme krajní pravici za obětování menšin a za snahu rozdělovat komunity.

Tolik k rezoluci. Mimochodem, část rezoluce o „anticikanismu“ je namířena speciálně i na ČR a několik málo dalších zemí, jak jste si mohli nedávno přečíst již zde.

A na závěr jak kdo hlasoval:

Pro tuto rezoluci hlasovali: Niedermayer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Charanzová (ANO), Kovařík (ANO), Hlaváček (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Peksa (Piráti), Kolaja (Piráti)

Proti hlasoval:  David (SPD)

Zdrželi se: Vrecionová (ODS), Zahradil (ODS), Tošenovský (ODS)

Z našich 21 europoslanců jich  7 u hlasování chybělo.

Pozn.: Usnesení je samozřejmě velmi dlouhé, konkrétní body výše jsou velmi detailně rozebrané, celé je k dispozici zde.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Evropský parlament přijal drtivou většinou hlasů rezoluci proti rasismu, ve které odsuzuje a kriminalizuje odpůrce migrace

 1. V EU parlamente teda sedí 442 satanistických zdrogovaných či slniečkárskych vlastizradných a protinárodných NACISTOV ! Kreatúry a démoni zhodili všetky masky a pretvárky, tak cítia byť neohrozenými a nedotknuteľnými !Preč z EU a z NATO, kým nás úplne nevyhladia a nezničia barbarskými MOslimackými kmeňmi ! A začať treba s vládami a ich poslancami v ČR a SR – vidlami, žiadne pokojné demonštrácie ! A potom domobrana, stráženie hraníc atď. Inak je nám, všetkým AMEN !

 2. „Vyzývají k ukončení profilování a zároveň připomínají, že evropské právo zakazuje jakoukoli praxi, která vede k diskriminaci na základě citlivých osobních údajů.“

  Dosavadni praxe zastirani sktecnosti ze invaze = kriminalita uz nestaci. Nyni nove nastupuje ZAKON zakazujici informovat nebo ukladat udaje umoznujici identifikovat pachatele podle rasy. jazyku ci puvodu. Zajimave bude pokud zakazi take DNA identifikaci. Je nanejvys zrejme ze cizorode haploskupiny = kriminalita. Tedy da se rici ze prihlaseni se k domaci haploskupine R1a / R1b bude povayovano jako rasismus ?

  Zido-banksterismus nezna hranice. Cilem je vlada kmene Izraelitu a vyhubeni nebo zotroceni ostatnich gojimu. Ta pravi Tora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout