Úřad evropského veřejného žalobce zahájil vyšetřování nákupu vakcín proti Covidu

Úřad evropského veřejného žalobce zahájil vyšetřování nákupu vakcín proti Covidu

Úřad evropského veřejného žalobce  potvrzuje, že za velmi výjimečných okolností zahájil vyšetřování nákupu vakcín proti Covidu v Evropské unii. V tuto chvíli nejsou známy žádné další podrobnosti.

„Díky masivní veřejné angažovanosti, která vznikla v důsledku našich bojů v Evropském parlamentu a již existujícím důkazům, zahájila Evropská prokuratura vyšetřování nákupu vakcín!“ tweetuje europoslanec Mislav Kolakusic a vyzývá k nezávislému vyšetřování bez jakéhokoli politického vlivu.

Europoslanec Cristian Terhes si myslí, že šéfka EU Ursula von der Leyenová by měla nyní, když je Evropská komise vyšetřována, rezignovat. „Nemůže poučovat členské státy o právním státu a zároveň ničit dokumenty a textové zprávy s generálním ředitelem společnosti Pfizer o kontraktech na vakcíny za miliardy dolarů!“ řekl Terhes.

Už nějakou dobu je kritizována mlčenlivost, kterou Komise zachovává ohledně multimiliardových smluv se společností Pfizer. Von der Leyenová osobně jednala se šéfem Pfizeru Bourlou, který nechtěl svědčit před koronavirovým výborem Evropského parlamentu.

Holandskému europoslanci Robu Roosovi se podařilo přimět ředitelku společnosti Pfizer, aby přiznala, že vakcína proti koronaviru nebyla nikdy testována na to, aby zabránila šíření viru. Video, které k tomu zveřejnil na Twitteru, vidělo nejméně 13 milionů lidí.

Mohli bychom si říci: „Konečně!“ Jenže zatím to chce veškerý optimismus poněkud zklidnit a uvědomit si, že bruselští papaláši se budou snažit ovlivnit žalobu tak, aby ze všeho vyšli s „čistým štítem.“ O nezávislosti justice v EU si snad nikdo nedělá přílišné iluze a zkušenosti stále častěji ukazují na to, že je zde již dávno „kasta nedotknutelných.“

Na druhou stranu můžeme alespoň doufat, že se případ skutečně začne řešit a možná se na veřejnost konečně dostanou i začerněné části smluv. To by zřejmě teprve odstartovalo pořádný skandál. A nebo také ne. Pokud se totiž skandálu neujme mainstream, tak jako by nebyl.

Je to podobné jako v případě odtajněných dokumentů Pfizeru – nejzajímavější pasáže, které by měli znát všichni, kdo si nechali genové injekce aplikovat, zveřejnila výhradně alternativní média, kde se k informacím dostávají pouze již dávno informovaní.

Každopádně budu případ sledovat a jakmile se objeví stran žaloby jakékoli nové skutečnosti, ihned vás budu informovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 30 Průměrně: 4.9]

One thought on “Úřad evropského veřejného žalobce zahájil vyšetřování nákupu vakcín proti Covidu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout