Generální ředitel Pfizeru Bourla odmítá vypovídat před Evropským parlamentem

Generální ředitel Pfizeru Bourla odmítá vypovídat před Evropským parlamentem

Jak již víte, tak nedávno vypovídali na půdě EP před speciálně sestavenou komisí zástupci vedení firem AstraZeneca a Moderna. O výpovědích jejich zástupců, kdy se spíš ztrapnili, než by sdělili cokoli rozumného, jste si mohli přečíst zde a zde.

Dalším, kdo měl odpovídat na zvídavé otázky europoslanců, kteří patřili po celou dobu k zásadním odpůrcům nesmyslných restrikcí, diskriminace, porušování ústavy a covid pasů, měl být nechvalně známý šéf Pfizeru a velký přítel von der Leyenové, Bourla.

Generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla měl 10. října vypovídat před výborem Evropského parlamentu o obchodech s vakcínami. Ten se tam ale neobjeví, místo toho pošle nezúčastněného manažera. To ukazuje, že elity se snaží skrývat, když mají odpovídat na nepohodlné otázky.

Co skrývá generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla? Jak uvádí politický časopis „ Politico “, Bourla měl svědčit před zvláštním výborem Evropského parlamentu pro Covid-19. Očekávalo se, že bude čelit tvrdému výslechu kvůli kontroverzní multimiliardové dohodě o očkování, která byla uzavřena mezi ním a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou – a to tajně. Bourla se ale neobjeví a nebude čelit kritickým otázkám.

Tento výbor Evropského parlamentu se podle Politico schází mimo jiné s těmi, kdo jsou odpovědní za nákup kontroverzní experimentální vakcíny proti Covidu, a také s vedoucími pracovníky z farmaceutického průmyslu. Mezi nimi je podle časopisu generální ředitel Moderny a vrcholoví manažeři společností AstraZeneca a Sanofi. 

Předsedkyně výboru, belgická europoslankyně Kathleen Van Bremptová pro politický magazín uvedla, že „hluboce lituje“ Bourlova rozhodnutí nepřijít a čelit svým povinnostem.  Podle zprávy Pfizer sám uvedl, že společnost posílá jinou manažerku, Janine Small, aby Bourlu nahradila. Je prezidentkou společnosti pro rozvojové trhy a jako taková nemá nic společného s dohodami a smlouvami s Evropskou unií ohledně genové  injekce  mRNA.

Evropský účetní dvůr již dříve kritizoval způsob, jakým Evropská komise v čele s Ursulou von der Leyenovou přistupovala k nákupu těchto vakcín. Zejména pokud jde o objednávku až 1,8 miliardy dávek mRNA vakcíny Pfizer/BioNTech z května 2021, kterou sama a tajně provedla předsedkyně Komise. Podle Účetního dvora jde o odchylku od běžné praxe. Protože obvykle existuje společný vyjednávací tým složený z úředníků Komise EU a členských států EU, kteří nejprve vedou vhodná průzkumná jednání.

Evropská komise vedená von der Leyensovou však soustavně odmítá předat výboru jakékoli záznamy o rozhovorech a jednáních se společností Pfizer. Neexistují žádné zápisy, žádná jména konzultovaných odborníků, nebyly poskytnuty žádné podrobnosti o dohodnutých podmínkách ani jiné důkazy – vůbec nic. A to není vše: šéfka Evropské komise dokonce smazala veškerou e-mailovou komunikaci a textové zprávy, které si s Bourlou poslali.

To, co zde vidíme, je z hlediska drzosti vlastně nepřekonatelné a dává jasně najevo, že Evropská komise je zcela mimo kontrolu. Odtržené elitní myšlení bez smyslu pro spravedlnost a s nulovou transparentností. A nejen to: odpovědné osoby ani nemohou být pohnány k odpovědnosti, i když je zde ve hře zdraví milionů lidí a několik miliard eur na daních…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Generální ředitel Pfizeru Bourla odmítá vypovídat před Evropským parlamentem

  1. Klasicka zidovina, kdyz hrozi ze ti na ten podvod prijdou, pak rekni naprosto nehoraznou lez. Cim nehoraznejsi, tim lepsi. Oponent se zacne zabyvat novou lzi a na podvod uz nezbude cas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout