Katastrofa pro Bidena: Republikáni vedou ve všech průzkumech

Katastrofa pro Bidena: Republikáni vedou ve všech průzkumech

Připomínám, že již za pár týdnů se mají konat  volby do amerického Kongresu. A ty jsou velmi důležité i pro Evropany, neboť výhra republikánů by měla vést k vyšetřování nejen celého covidového podvodu, ale i Fauciho, který – spolu se svými nohsledy – za celým podvodem stojí. Výhra demokratů by celé vyšetřování zmařila.

To zřejmě tuší i Biden, který se nyní zoufale snaží získat body pro demokraty a průzkumy ještě zvrátit.

Šok pro amerického prezidenta Joe Bidena a jeho demokraty! Pokud by se americké prezidentské volby v roce 2024 konaly dnes, jeho republikánský předchůdce Donald Trump by byl vítězem. Totéž se objevuje pro nadcházející volby do Kongresu, které se budou konat 8. listopadu tohoto roku. Hlavním důvodem pádu sympatií Bidenova režimu jsou vysoké ceny energií a rostoucí inflace. Podle průzkumu Harvard/Harris Institute z problémů obviňuje Bidena 62 procent respondentů. Mimochodem, pouze 2 procenta pravděpodobných voličů věří, že Ukrajina je pro USA nejdůležitějším problémem.

Také v pondělí průzkum New York Times / College Siena zjistil, že dynamika v střednědobých volbách (střednědobé volby, kongresové volby = Senát a Sněmovna reprezentantů) byla jasně ve prospěch republikánů. Podle průzkumu 49 procent pravděpodobných voličů uvedlo, že budou v polovině volebního období hlasovat pro republikána, který je bude zastupovat v Kongresu.  45 procent pak chce volit demokrata. To zlepšilo výsledek republikánů od září, kdy demokraté měli v posledním průzkumu jednobodový náskok.

Největší posun přišel od žen, které se identifikovaly jako nezávislé voličky. V září favorizovaly demokraty o 14 bodů. Nyní podpořily republikány o 18 bodů. Biden nyní věří, že může nalákat ženy zavedením federálního zákona o potratech. Začátkem tohoto týdne to oznámil jako nejvyšší prioritu pro příští rok. Pokud chcete svobodu volby, musíte do Senátu zvolit demokraty, řekl. Po celé měsíce probíhala vášnivá diskuse o zavedení práva na potrat ve všech státech. Rozhodnutí Nejvyššího soudu – známé jako „Roe versus Waden“ – to prozatím anulovalo. Biden hovořil o „extremismu“. Republikány ovládané státy bojují zuby nehty proti zákonu o potratech.

Skutečné obavy voličů Bidenova skupina důsledně ignoruje. Ani změna klimatu, ani incident v Kapitolu 6. ledna 2021, který Biden klasifikoval jako domácí terorismus, ani Covid nebo Ukrajina většinu lidí nezajímají. Spíše je to ekonomika a inflace, co Američany každodenně trápí. Bidenův režim však pro to nemá žádné funkční řešení. 44 procent Američanů napříč všemi věkovými skupinami říká, že tyto dvě oblasti je nejvíce znepokojují, oproti 36 procentům v červenci. Existuje také jen málo pochopení pro to, aby USA jednaly jako de facto válečná strana proti Rusku na Ukrajině. Podle pouhých dvou procent je to pro USA důležitý problém.

Takže jsou to především nezávislí voliči, kteří způsobují demokratům velké obavy. Podle průzkumů si republikáni v této skupině vybudovali náskok 10 procentních bodů, ve srovnání s tříprocentním náskokem demokratů v září. Především nedostatek ekonomické kompetence Bidenovy skupiny je často uváděn jako důvod.

A mohli by ztratit další skupinu voličů: hispánskou populaci, která již tvoří 18,5 procenta americké populace. Jejich role v ekonomice a jejich kupní síla je významná. Bidenova politika si nyní na této skupině vybírá takovou daň, že 37 procent je již velmi znepokojeno ekonomickou situací. Výrazně více než běloši (25 procent) a černoši (22 procent). Rodina, víra a svoboda stále hrají v této skupině důležitou roli, hodnoty, s nimiž nový „demokratický šik“ nemůže nic dělat. Svou roli zde hraje i debata o potratech, k jejichž zastáncům Hispánci příliš nepatří.

Donedávna ještě demokratka Tulsi Gabbardová přešla do Trumpova tábora kvůli netoleranci a extremistickému postoji Bidenovy strany. Již v posledních volbách mnoho Hispánců hlasovalo pro Trumpa. Důvodem bylo to, že ekonomika během jeho funkčního období vzkvétala a míra nezaměstnanosti mezi Hispánci a černochy  klesla na historické minimum. Hlasování Hispánců bude v některých státech rozhodující v nadcházejících střednědobých volbách a prezidentských volbách v roce 2024. To se týká především amerických států Texas a Kalifornie (každý má 40 procent Hispánců), Nové Mexiko (50 procent), Arizona (32 procent), Nevada (29 procent) a Florida (27 procent).

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Katastrofa pro Bidena: Republikáni vedou ve všech průzkumech

  1. bylo by to skvěle když Republikani vyhraji ještě navic by to chtělo pak Ukrajinskeho režimu tim by válka na Ukrajině zaručeně padla ten americky zbrojni komplex s jeho Deep State je nebezpečny i tak že by válka na Ukrajině mohla pokračovat i tak dal rozhodně by to chtělo hlavně pad Ukrajinskeho režimu

  2. tak snad už i ti retardovaní voliči v usákově pochopili, že ta dementní loutka v čele jim jde po krku a vzpamatují se ze stoleté letargie a pošlou demokraty na smetiště politických dějin kam po zásluze patří.

    1. bohužiaľ, tie neomarxistické svine sa budú držať ešte veľmi dlho. dosadením bideta si dôkladne nasrali na hlavy, asi nikoho lepšieho nemajú a to je len a len dobre….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout