Zpráva finské vlády: Svět nemá dostatek lithia a kobaltu na výměnu všech baterií každých 10 let

Zpráva finské vlády: Svět nemá dostatek lithia a kobaltu na výměnu všech baterií každých 10 let

Zelená politika počítá s ukončením využití fosilních paliv. O to víc bude zapotřebí baterií, které navíc nemají mnohdy tak dlouhou trvanlivost, jak se říká. Jenže cílem této zelené klimatické politiky nikdy nebylo „chránit planetu.“ To je pouhá záminka. Skutečným cílem je razantní zchudnutí obyvatel těch zemí, které budou ničivou „klimatickou“ politiku prosazovat, v čele s podvratnou EU.

Nyní se již také ukazuje, že splnit tyto cíle nelze již jen proto, že by brzy nebylo z čeho vyrábět baterie. A to se ještě nehovoří o dalších s tím spojených problémech. Nejde totiž zdaleka jen o elektromobily, ale o vše ostatní, co potřebuje pro svůj provoz baterii.

Zjištění, že nebude dostatek surovin pro výrobu nových baterií, pak povede k výraznému zdražení nejen elektromobilů, ale všeho, co si bude baterie vyžadovat. Nedostatek baterií pak povede i k menšímu počtu výrobků, které si navíc nebude moci kdokoli dovolit. zejména pak ne v situaci, kdy již bude digitální měna napojená na sociální kredity. Pak bude možné si vše potřebné pouze pronajmout…

Vlivné elity buď popírají otřesné náklady a důsledky tzv. Net Zero (cíle čisté nuly CO2)  nebo jsou zaneprázdněny vysáváním téměř neomezeného množství peněz, které je v současnosti vyčleněno na propagaci pseudovědeckého výzkumu klimatu a pro investice do nepraktických zelených technologií. 1000stránkovému vyšetřování , které nedávno provedl profesor Simon Michaux jménem finské vládní agentury  o alternativních energiích, byla věnována jen malá pozornost. Michaux poznamenává, že prostě není dostatek času a zdrojů, abychom se  dostali na „čistou nulu“ do roku 2050, jak bylo určeno.

Michaux poznamenává, že pokud se zásoby niklu a lithia  použijí výhradně k výrobě baterií pro elektromobily, měly by teoreticky být zásoby dostačující.  Kobaltu ale není dostatek a další se teprve musí objevit. Je to mnohem horší. Všechny nové baterie mají životnost pouze 8-10 let, proto je nutné je pravidelně vyměňovat. „Toto pravděpodobně není praktické, což naznačuje, že je třeba přehodnotit celé řešení baterií pro elektromobily a vyvinout nové řešení, které nebude tak náročné na minerály,“ říká.

Všechny tyto problémy nastanou, když nenajdeme lithium o hmotnosti 286,6 milionů tun pro iontové baterie. Je však potřeba také pro „energetickou vyrovnávací paměť“ dalších 2,5 miliardy tun baterií, aby poskytly čtyřtýdenní rezervu pro přerušovanou větrnou a solární energii. Na to nebudou stačit všechny světové zásoby.

Michaux vydává jasné varování. V současnosti se očekává, že globální průmyslové společnosti nahradí komplexní průmyslový energetický ekosystém, jehož budování trvalo více než století. Byl postaven s podporou nejefektivnějšího zdroje energie, jaký kdy svět poznal (ropa), levně a v hojném množství, se snadno dostupným úvěrem a zdánlivě neomezenými nerostnými zdroji. Poznamenává, že odpoutání od fosilních paliv musí přijít v době, kdy je energie poměrně cenná,  finanční systém je zatížený dluhy a celkově je nedostatek nerostů.

Net Zero je projekt politického velení a kontroly, jehož plný teror pro obyvatelstvo teprve přijde. Michaux má jasno v tom, co to obnáší: „Co tedy může být požadováno, je výrazné snížení společenské poptávky po všech zdrojích jakéhokoli druhu. To implikuje velmi odlišnou společenskou smlouvu a radikálně odlišný systém vlády, než jaký existuje dnes.“

Sebevražednou radikální zelenou politiku však v současné době již prosazuje jen Západ. Čína a další asijské země sice také prosazují zelenou politiku, ale jen velmi pozvolna.

Prezident Si Ťin-pching ve svém projevu na sjezdu komunistické strany na začátku tohoto týdne vyzval k opatrnosti a řekl, že Čína bude postupovat opatrně ve svém úsilí snížit a případně odstranit uhlíkové emise. To vše by bylo v souladu se zásadou „před vyhozením starého získejte nové“. Mezitím čínská těžba uhlí údajně dosáhla rekordních úrovní.

Michaux poukazuje na to, že téměř 85 % světové energie pochází z fosilních paliv. Roční globální kapacita nefosilní elektrické energie by se podle jeho výpočtů měla zčtyřnásobit na 37 670,6 TWh. V nedávné zprávě pro Global Warming Policy Foundation (GWPF) profesor Michael Kelly odhaduje, že britská elektrická síť by musela být rozšířena 2,7krát. To by znamenalo, že kapacita by se musela rozšiřovat osmkrát rychleji než za posledních 30 let. Při výpočtu potřeby přebudování kabelů v domácnostech, silnicích, místních rozvodnách a elektrických vedeních pro přenos nové kapacity dosahují dodatečné náklady téměř 1 bilion liber.

V jiném nedávném dokumentu GWPF energetický vědec John Constable varoval, že evropská „Zelená dohoda“ téměř jistě otřese evropskou ekonomickou a sociálně-politickou moc a promění ji v bezvýznamný a neschopný přístav závislý na nadřazených mocnostech.

V historii existuje mnoho příkladů, kdy slabé nebo oslabené kmeny byly přemoženy silnějšími kmeny. V živočišné říši se tomu říká přirozená evoluce. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

One thought on “Zpráva finské vlády: Svět nemá dostatek lithia a kobaltu na výměnu všech baterií každých 10 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout