Alarmující situace v Rakousku – invazisté vstupují do zahrad, místní se bojí

Alarmující situace v Rakousku – invazisté vstupují do zahrad, místní se bojí

Jak již víte, tak záhy po nedávných rakouských prezidentských volbách, kdy byl hned v prvním kole potvrzen ve své funkci fanatický vítač Alexander van der Bellen, si tuto jasnou volbu vyhodnotila rakouská vláda po svém. Považuje to za signál, že většina občanů si přeje podobně jako jejich prezident otevřené hranice a dávají tak přednost vítací politice.

To se projevilo jak výstavbou obřích stanů na hranicích, kde mají nově příchozí vítat, tak poněkud laxnějším přístupem k hlídání hranic. Nyní se na hranicích objevily dosud nevídané hordy invazistů a již tak velmi tristní situace se ještě značně zhoršila.

Pro lovce se lesy již staly bezcennými – pro azylovou mafii jsou zlatým dolem. To, co se v současné době děje na rakouských hranicích, je nepochopitelné. Obyvatelstvo je nejisté, politici na rozpacích. Jediná věc, která je jasná, je: „Takhle to nemůže pokračovat“ …

„Existuje cesta přes lesní oblast a můžete vidět strategii pašerácké mafie. Nejprve překročí hranici malé skupiny na jednom místě, a pak velké skupiny překročí hranici někde jinde,“ vysvětluje Roman Kainrath (SPÖ), starosta Lutzmannsburgu. „Nejsem někdo, kdo říká: ‚Neměli bychom pomáhat,‘ ale jak to bude pokračovat?“

V lese migranti často zanechávají oblečení a odpadky. „Myslivci jsou už zoufalí, oblast je bezcenná. Už uspořádali sběr odpadků, což byly tuny oblečení,“ hlásil Kainrath. Jedna obyvatelka mu také řekla, že ji překvapil migrant na zahradě, který jedl hrozny: „Měl hlad. Ale tyto jednotlivé případy jsou znepokojující.“ Další obyvatelka příhraniční obce se v hrůze ukryla při procházce v lese, když se k ní přiblížilo 15 až 20 mladých mužů.

Zadržené osoby jsou denně přepravovány autobusy. „Podmínky jsou den za dnem více nepředstavitelné,“ řekl starosta.

Johann Weber (ÖVP), starosta Eberau (okres Güssing), také vidí tristní situaci, v jaké se nachází obyvatelstvo pohraničí. Kromě incidentu, při kterém pašerák údajně střílel na vojáky, si není vědom žádného konkrétního incidentu ve své vesnici. „Migranti sem přichází, ale díky přítomnosti armády si toho obyvatelstvo tolik nevšimne. Často je vidíte, jak sedí a čekají na další přepravu,“ řekl Weber.

V Eberau se „zelené hraniční přechody“ jako jsou polní cesty staly neprůjezdnými pro vozidla. Mohou je využívat pouze cyklisté nebo pěší turisté. Armáda a policie zde údajně odvedly dobrou práci, jako starosta byl také neustále informován.

Silná přítomnost armády a policie obyvatelům poskytla bezpečnost. I on si v posledních týdnech všiml většího počtu příchozích. „Balkánská trasa byla uzavřena, ale v tuto chvíli je velmi aktivní. Bylo by lepší, kdyby vůbec nevyrazili. Je však obtížné dostat to pod kontrolu,“ vidí Weber také potřebu řešení na evropské úrovni.

Tolik informace, které však možná mnohé zlehčují, protože politici – zejména starosta ÖVP z Eberau, který patří k vládní straně – nemají zájem na tom, aby obyvatelstvo znalo pravdu. Pak by totiž zmínili i to, co již ví každý, kdo sleduje situaci na Balkáně. Invazní armáda asi 100 tisíc muslimů již přešla z Turecka do Řecka a Bulharska a právě míří na severozápad.

Jisté tedy je, že to, co nyní zažívají na rakouských hranicích, je pohoda a klídek proti tomu, co je čeká tak zhruba za 2- 3 týdny, než celá „karavana“ dojde na jejich hranice.

Navíc jiné zprávy již informovaly o náhlé změně vládní politiky v posledním týdnu, kdy již Rakousko přechází od střežení hranic k nepokrytému vítání. Vzkaz rakouských občanů v posledních prezidentských volbách byl totiž jasný: „Chceme vítat.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Alarmující situace v Rakousku – invazisté vstupují do zahrad, místní se bojí

  1. Refugees Welcome uprchlici vitejte 🕌🕋🌙☪👳‍♂️
    Allahu Akbar 👳‍♂️🔪= 🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑 jsou mirumilovni islám je naboženstvi miru musime jim pomoci hlavně do vlády nepouštět nácky a flastence uprchlici vitejte ⚰

  2. Akeho prezidenta si zvolili, take obohatenie maju, a to sa tyka aj vlady! Ockovanie sa im pacilo, tak nech si zvykaju na dalsie bombony slobodomurarov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout