V Holandsku musí zemědělci snížit počet hospodářských zvířat o 30%

V Holandsku musí zemědělci snížit počet hospodářských zvířat o 30%

A máme zde další díl Agendy 2030, či chcete-li Velkého resetu. Jeden ze zásadních bodů je i razantní snížení konzumace masa. Z toho důvodu již došlo v EU ke schválení prodeje některého druhu hmyzu a výrobků z něj v supermarketech. Maso hospodářských zvířat má také nahradit maso umělé. Zatímco v Asii již začali nejen s výrobou, ale i s prodejem umělého masa drůbežího, tak například Bill Gates se dal na výrobu umělého hovězího. Umělé maso se však již vyrábí i v EU nebo v Japonsku a to dokonce na 3D tiskárně.

Globalisté zdůvodňují přechod na umělé maso a hmyz zejména tím, že hospodářská zvířata produkují příliš mnoho CO2. Do budoucna tak již například v Holandsku neuvidíte typický obrázek všude se pasoucích krav. Hned třetina z nich (a později i zbytek) musí být zlikvidována…

V Nizozemsku mohou být nyní zemědělci nuceni prodávat svou půdu, aby snížili počet svých hospodářských zvířat. Vláda rozhodla, že počet hospodářských zvířat bude v příštích několika letech snížen o 30 procent, což ospravedlňuje snahou snížit CO2 v ovzduší a omezit znečištění vod amoniakem, Zemědělci se nyní obávají, co toto opatření udělá s produkcí potravin v zemi.

Nizozemsko je známé jako malá země, která živí celý svět svou úrodnou půdou a produkuje nejvíce masa v celé EU. Nizozemská vláda se však domnívá, že emise vytvořené produkcí masa spolu se znečištěním amoniakem již nelze tolerovat a plán je nyní snížit počet hospodářských zvířat v zemi o 30 procent v příštích sedmi letech.

Země má více než čtyřikrát více hospodářských zvířat než například Spojené království a Francie. To podle vládnoucích politiků způsobuje příliš mnoho emisí oxidu uhličitého a poškozuje také vodu v zemi. To je vysvětleno skutečností, že zvířata produkují hnůj, který zase uvolňuje amoniak, který obsahuje dusík, který může proudit do vodních toků.

V roce 2019 správní soud v zemi zjistil, že došlo k porušení práva EU tím, že neudělali dost, aby se země zbavila přebytečného dusíku.

Aby se snížil počet hospodářských zvířat v zemi, budou nyní od zemědělců vykupovány pozemky, hlásí Dutch News. Nizozemská vláda vyčlenila na toto opatření 30 miliard EUR.

Několik zemědělců však s návrhem váhá a obává se, že opatření způsobí trvalé škody na produkci potravin v zemi.

„Nechceme, aby se systém zhroutil,“ řekla podle deníku Irish Examiner farmářka Marije Kleverová.

Kleverová se také domnívá, že důležitou otázkou je, zda vláda donutí zemědělce, aby prodali svou půdu, nebo zda to bude provedeno pouze dobrovolně.

„Jsem vlastník půdy, takže kritickou otázkou je, zda vláda může odkupovat půdu proti vůli zemědělců. Nemůže to být vláda, která říká farmářům, že musí prodávat, potřebujete dohodu,“ řekla.

Vláda uvedla, že nevylučuje, že bude nutit zemědělce, aby prodávali svou půdu, pokud nenajde dostatek lidí, kteří tak dobrovolně učiní. To je ovšem něco, co nizozemská rolnická strana BoerBurgerBeweging odmítá akceptovat. Caroline van der Plasová, členka strany, uvedla, že by bylo lepší investovat do nových udržitelných alternativ.

„Například automobily byly velmi znečišťující, ale podařilo se jim je učinit méně znečišťujícími díky inovacím. To je to, co chceme dělat,“ řekla van der Plasová.

Poslanec Tjeerd de Groot ze sociálně liberální strany Democraten 66 věří, že vykupování půdy bude zahájeno jako dobrovolný program, ale pokud zemědělci odmítnou půdu prodávat, může se uplatnit nátlak.

„Nakonec může být nutné zastavit vyjednávání, jako poslední možnost, ale nejprve bude vše dobrovolné,“ říká.

Nizozemsko mělo už v minulosti problémy s klimatickými zákony ve vztahu k hospodářským zvířatům. V roce 2017 museli zemědělci zredukovat svá stáda, protože překročili limity EU pro dusík. V důsledku toho museli zemědělci prodávat svá hospodářská zvířata mimo zemi nebo, jak se většina rozhodla, poslat větší počet hospodářských zvířat na porážku.

K uvedenému jen dodávám, že jak je to s onou „dobrovolností“ jsme viděli již v případě údajně dobrovolné vakcinace. V tomto případě to bude stejné. Kdo se ihned nepodřídí a půdu neprodá, bude k tomu donucen hrozbami a vydíráním jako v případě vakcinace.

A na závěr ještě připomínám, že největším vlastníkem zemědělské půdy v USA je Bill Gates. Vůbec by mne tedy neudivilo, kdyby si tento psychopat dělal zálusk i na půdu holandskou….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.6]

2 thoughts on “V Holandsku musí zemědělci snížit počet hospodářských zvířat o 30%

  1. Pekelnou bránu Gatese do 2030 zbavit majetku, aby nic neměl a byl konečně šťastný.
    Švábík by s ním o tom měl konečně hodit řeč, čas se krátí.

  2. Ministerstvo financí uveřejňuje Strategii financování a řízení státního dluhu České republiky na rok 2022. Státní dluh vzrostl v roce 2021 na 2 466 mld. Kč, tj. 40,8 % HDP.
    klasická podvodná reklamština, která má vzbuzovat dojem, že je někdo schopen něco řídit. opak je však pravdou, to je jako smažka, která vám bude tvrdit, že má drogy pod kontrolou. čili taktika tzv ratingů je podvod, který vyšel najevo už v roce 2008, byl ale zameten pod koberec, a nyní se zglobalizoval. žití na dluh se nyní nevyplácí ani těm, kteří žijí bez dluhů. a to se vyplatí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout