V rámci ochrany klimatu schválila EU kobylky jako oficiální potravinu

V rámci ochrany klimatu schválila EU kobylky jako oficiální potravinu

Jak již možná víte, tak v rámci závazků zeleného údělu EU a s tím souvisejících plánů uhlíkové neutrality, se EU zavázala, že do roku 2030 dojde k velmi výrazným omezením  chovů hospodářských zvířat a jejich maso bude nahrazeno hmyzem či masem umělým.

Už před časem schválila EU ke konzumaci moučné červy coby oficiální potravinu, která by se měla začít běžně objevovat jak v restauracích, tak v supermarketech. A to v různých podobách, nejen jako základní potravina, ale i jako součást běžných potravin. Nyní se EU rozhodla, že povolí do běžného prodeje i další druh hmyzu – kobylky.

Druh evropské kobylky byl nyní schválen pro použití jako další druh potraviny povolené v EU. Jedná se o druhý druh hmyzu, který již byl schválen – a několik dalších je další na řadě pro posouzení.

V posledních letech klimatičtí aktivisté, média a úřady zdůraznili údajné přínosy pro „klima“, pokud lidé začnou jíst hmyz.

Začátkem tohoto roku byl  schválen pro lidskou spotřebu v EU moučný červ a nyní byly schváleny ke konzumaci a tedy i k prodeji také evropské kobylky.

Několik dalších druhů hmyzu je také posuzováno, k nim patří například cvrček domácí, cikáda, moucha obecná či včela medonosná.

Vědecký základ přezkoumal Evropský úřad pro bezpečnost potravin EFSA a od té doby jej schválila Evropská komise.

„Je důležité, aby společnosti, které chtějí prodávat hmyz, převzaly odpovědnost a dodržovaly pravidla, která existují, aby z jídla nikdo neonemocněl. Hmyz může vést k alergii, zejména pokud máte alergii na měkkýše,“ říká Astrid Walles Granbergová, poradkyně Švédské potravinářské agentury.

Schválení evropských kobylek v současné době z praktického hlediska moc neznamená. Může být již použita k lidské spotřebě, stejně jako ostatní hmyz schválený nebo čekající na schválení, zatímco žádosti jsou zpracovávány.

Pokud je hmyz schválen pro použití jako potravina, schválení se může vztahovat buď na všechny společnosti, nebo pouze na společnost, která žádost sama podala. Pro evropské  kobylky, jakož i pro moučné červy, se schválení vztahuje pouze na žadatele.

„Schválení však lze stále považovat za známku toho, jak  EFSA a Evropská komise hodnotí hmyz jako potravu,“ říká Astrid Walles-Granbergová.

Již brzy by měl být jako další schválen cvrček…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “V rámci ochrany klimatu schválila EU kobylky jako oficiální potravinu

  1. Budúci neobmedzení moslimskí vládcovia Eurábie ako zástancovia ortodoxného halalu sa určite nezmieria s takými šialenstvami z dielne globalistov , ako sú vegánstvo, kobylky, červíky, rôzne chemické náhrady… A samozrejme ani samotní islam vyznávajúci obyvatelia. Že dôjde aj z tohto dôvodu ku konfliktom , je už teraz jasné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout