Výbuch v Göteborgu – 24 zraněných, šlo o úmyslný čin

Výbuch v Göteborgu – 24 zraněných, šlo o úmyslný čin

Už dnes ráno došlo k výbuchu ve druhém největším švédském městě, které je však také velmi dobře známo mnoha přestřelkami, přičemž v některých čtvrtích již Švédy nenajdete. Zatím je na konečné závěry velmi brzy, nicméně zdroje potvrzují, že se nejedná o nehodu…

V bytovém domě v Göteborgu došlo k masivní explozi. Více než 20 lidí bylo převezeno do nemocnice, z nichž tři jsou údajně vážně zraněni.
„Je to chaotické, lidé jsou naštvaní. Je to obrovská záchranná operace, nikdy jsem neviděl tolik speciálních vozidel na jednom místě,“ říká fotograf Nya Dagbladet Freddy Mardell, který je na místě.

K explozi došlo v úterý kolem 5.00 ráno na Övre Husargatan v centru Göteborgu. V  postiženém domě jsou tři schodiště s pěti patry.

V budově došlo k explozi a požáru. Na třech schodištích se šíří kouř. Doposud bylo do nemocnice převezeno 24 lidí, z nichž někteří jsou vážně zraněni.

„Jsou to  tři ženy, jedna šedesátnice, jedna 70 a jedna osmdesátnice,“ říká Ingrid Fredrikssonová z tiskového oddělení nemocnice Sahlgrenska.

Zatím není známo, co vybuchlo nebo kde v budově k tomu došlo. Byla však údajně odmítnuta verze, že k explozi došlo v důsledku nehody a policie údajně zahájila předběžné vyšetřování úmyslného trestného činu.

Krátce po 7. hodině stále pokračovalo hašení a evakuace lidí z budovy. Není jasné, kolik lidí je třeba evakuovat.

„Na to nemůžu odpovědět. Ale evakuovaní budou všichni, co tam žijí. Může to být cokoliv mezi 100 a 200,“ řekl Lars Jostelius, operátor alarmu a řízení záchranné služby ve Storgöteborgu.

Saronský kostel ve stejné čtvrti se otevřel evakuovaným. Informace budou průběžně aktualizovány…

Připomínám, že Göteborg je v posledních letech nebývale multikulturně obohacován, dochází zde k bojům gangů, obsazování území a policisté již před časem dokonce požádali o pomoc armády. O těchto případech jste si mohli přečíst například zde, zde zde nebo zde

Aktualizace: Podle nových informací někdo umístil bombu do vchodu do činžovního domu, zraněn byl také jeden hasič.  K některým zraněním obyvatel domu došlo poté, co vyskočili z oken…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Výbuch v Göteborgu – 24 zraněných, šlo o úmyslný čin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout