Boje muslimských gangů v Göteborgu byly přerušeny, ovšem jen do doby, než pohřbí zastřeleného Araba

Boje muslimských gangů v Göteborgu byly přerušeny, ovšem jen do doby, než pohřbí zastřeleného Araba

Už v několika článcích jste si zde mohli přečíst o bojích arabských gangů, žijících v göteborgských ghettech. Jeden z gangů pak dokonce postavil na přístupové cestě do jejich čtvrti zátarasy, u nichž dohlíželi členové gangu na to, kdo do čtvrti přijíždí.

Při nepokojích došlo i k přestřelkám, přičemž jeden muž byl dokonce zastřelen. Až do pohřbu zastřeleného Araba by podle dohody klanů mělo panovat příměří.

Oba klany, které spolu bojují v Hjällbo v Göteborgu, údajně souhlasily s „příměřím“, dokud nebude pohřben zastřelený člen klanu.

Válka mezi oběma klany, Alím Chánem a Simmem – oběma členy arabského lidu Mhallami – si prozatím vzala pauzu.

Koncem minulého týdne se stovky členů klanů střetly na ulici v Hjällbo v Göteborgu a o dva dny později byl zastřelen 44letý muž.

Po nepokojích se konala mediační setkání mezi soupeřícími klany a údajně se oba klany dohodly na deeskalaci. Mezi klany údajně převládá dočasné „příměří“, dokud nebude zastřelený muž pohřben.

Podle policie je v současné době v oblasti klid, ale přítomnost policie tam zůstává posílena.

„Vždy existuje riziko odvety a my jsme tomu srozuměni,“ řekl agentuře Aftonbladet Thomas Fuxborg, tiskový mluvčí policie v regionu West.

K uvedenému jen dodávám, že válka klanů tam probíhá už roky, ovšem poslední asi rok s větší intenzitou. I na základě reakcí policie je jasné, že se s bitkami počítá i nadále, policie tak bude nejspíš jen přihlížet. Ovšem dokud si klany válčí na „jejich“ území a vraždí se jen mezi sebou, pak je zřejmě takto pasivní přístup to nejlepší, co mohou policisté dělat. Ovšem myslet si, že se časem tyto boje nerozšíří i na zatím „švédské“ území, je skutečně velmi naivní…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Boje muslimských gangů v Göteborgu byly přerušeny, ovšem jen do doby, než pohřbí zastřeleného Araba

  1. Ano, s růstem počtu mlslimů se budou rozšiřovat i okupovaná území včetně bojů. Na druhou stranu policistů bude asi stále stejně, tak stále více nebudou stíhat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.