Šéf Open Arms má tři luxusní vily, pašování Afričanů je velmi výnosný byznys

Šéf Open Arms má tři luxusní vily, pašování Afričanů je velmi výnosný byznys

Před časem jsem už o tomto velmi bohatém pašerákovi psala v souvislosti se soudem se Salvinim, kde byl právě on jedním ze žalobců. Nyní se ovšem trošku blíže podíváme na to, jak je systémem podporované pašeráctví  neuvěřitelně výnosný kšeft. Je tedy skutečně šílené, když se organizace, které se pašováním zabývají, nazývají neziskovkami. Přitom jejich ziskovost je obrovská, což je důvod, proč si mnohé pašerácké „ziskovky“ mohou dovolit nejen lodě a početný personál, ale také letadla či drony.

Zakladatel a majitel vysoce ziskové neziskovky Open Arms, která v posledních letech vyložila u italských břehů téměř 50 tisíc vetřelců, si na tomto kšeftu vydělal skutečně pohádkové peníze.

Tento legální a systémem podporovaný pašerák vlastní tři vily ve Španělsku.

Konkrétně vlastní kapitán Open arms dvojdomek v Barceloně poblíž Mataró, palác v Gironě a další designovou vilu poblíž přístavního města Dénia (Alicante).

První z nemovitostí je dvojdomek v Tianě s  plochou 256 metrů čtverečních. Óscar Camps získal tento majetek v srpnu 2018 se svou ženou. Dům je zdaněn hypotékou v hodnotě 408 000 eur od Deutsche Bank. Óscar Camps platí hypotéku přibližně 1 700 EUR měsíčně.

Otevřená ramena
dvojdomek v Tianě

Druhá z nemovitostí vlastněných zakladatelem a kapitánem Open Arms se také nachází v Katalánsku: je to palác nacházející se v Santa Coloma de Farners (Girona). Dům se nachází na pozemku o výměře 937 metrů čtverečních a skládá se ze tří pater. Podle katastru nemovitostí má v přízemí obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. První patro se skládá ze čtyř ložnic, dvou koupelen a pracovny. Ve druhém patře je další studiový pokoj.

Otevřená ramena
luxusní vila v Santa Coloma de Farners

Óscar Camps je také majitelem další vily nacházející se ve Valencijské oblasti. Konkrétně v obci Els Poblets (Alicante), která se nachází mezi městy Gandía a Denia. Tato nemovitost byla získána s manželkou v lednu 2010 a je zatížena hypotékou ve výši 229 058,60 EUR poskytnutou Valencijskou spořitelnou. Za tuto exkluzivní nemovitost Óscar Camps platí přibližně 968 eur měsíčně.

Vila vyniká pečlivým a exkluzivním architektonickým designem. Má plochu 205 metrů čtverečních rozloženou na dvou podlažích. První z nich zahrnuje toaletu, ložnici, obývací pokoj a kuchyň. Ve druhém patře jsou další dvě ložnice, šatna, koupelna a terasa o 20 metrech čtverečních. Má také soukromou zahradu a bazén pro soukromé použití.

Otevřená ramena
moderní vila v Els Poblets

Jak sami vidíte, tak šéf pašeráků si může dovolit platit hypotéky na luxusní nemovitosti a je zřejmé, že nejen on, ale i banky, které mu peníze půjčily, počítají s tím, že bude schopen své dluhy dlouhodobě splácet. To samozřejmě potvrzuje i fakt, že invaze má v nezmenšené míře pokračovat nejméně do roku 2030, ale zřejmě i v následujícím desetiletí. Pak by pravděpodobně převzali vysoce ziskový byznys jeho potomci.

Tristní je, že těmto pašerákům jdou nemalé dotace i z fondů EU, tedy každý občan EU – včetně vás – na luxusní život pašerákům přispívá.

Každopádně se tomuto pašerákovi (ale i mnohým jiným) budeme věnovat i v dalších článcích. Je totiž alarmující, že nemálo lidí těmto vysoce ziskovým „neziskovkám“ posílá peníze i na jejich vlastní konta, aniž by tušili, nač jdou. Příkladem může být i vysoce ziskový pašerácký byznys Lékařů bez hranic…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.6]

One thought on “Šéf Open Arms má tři luxusní vily, pašování Afričanů je velmi výnosný byznys

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout