Klimaalarmisté mají náhradnici za Gretu, je jí mladá Afričanka

Klimaalarmisté mají náhradnici za Gretu, je jí mladá Afričanka

Také aktivismus musí jít s dobou. Švédka Greta se již poněkud okoukala a nejednou i ztrapnila. I proto se dalo čekat, že se již brzy objeví vhodná náhradnice. A je-li jí navíc, jak je dnes v módě, černoška, pak je to ikona přímo ideální…

Gretuveřejně popisovanou jako „šílenou a nebezpečnou“, může nahradit nová vycházející hvězda, 24letá Afričanka Vanessa Nakateová , které se první den „Youth4Climate“ – klimatického summitu OSN v Miláně – dostalo potlesku ve stoje.

Obě mladé ženy byly nespornou hvězdou třídenní akce v Miláně, na níž se sešly stovky mladých lidí, aby diskutovaly o strategiích boje proti takzvanému „globálnímu oteplování“. Italský ministr ekologické transformace Roberto Cingolani, který akci zahájil, je definoval jako „ikonické postavy“ v boji proti změně klimatu.

Greta je otrávená: už žádné tlachání.  Nový vůdce je ale připraven
Nahradí Gretu Vanessa?

Nakate zjevně doufala ve finanční podporu své kariéry a vynadala dárcům:

„Ve skutečnosti byly finanční prostředky přislíbeny do roku 2020 a my stále čekáme. Už žádné prázdné konference. Je čas ukázat nám peníze. Je čas, je čas, je čas. A nezapomeňte poslouchat nejvíce postižené lidi a oblasti.“ Poté, co emocionálně apelovala na potřebu peněz, zkolabovala v slzách.

Africká aktivistka požadující peníze ve jménu Afriky, nepřekvapivě podpořila i údajně „antirasistická“ hnutí, včetně BLM.

„Jsem klimatická aktivistka, ale rasismus jsem ochutnala svým vlastním způsobem. Stále bojuji za opatření v oblasti klimatu. Ale nemohu mlčet v době, kdy jsou životy černochů v nebezpečí. Vždycky byly v nebezpečí. Připojuji se ke všem ostatním, abych vám řekla, že BlackLivesMatter.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Klimaalarmisté mají náhradnici za Gretu, je jí mladá Afričanka

  1. Ani tak nejde o klima s kterým člověk nic nenadělá, ale jde o peníze, a nejlépe ty darované, páč vydělat je, je moc pracné. Ty holky jsou samozřejmě jen ikony pro zeleno rudé neomarxistické hnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout