Francie: Šéf promigrační neziskovky má plat 11 400eur čistého měsíčně, služební Audi Q7 a 10 dobře placených asistentů

Francie: Šéf promigrační neziskovky má plat 11 400eur čistého měsíčně, služební Audi Q7 a 10 dobře placených asistentů

Těmi, bez nichž by výměna obyvatel Evropy nebyla možná, jsou promigrační neziskovky. Už v minulosti jste si zde mohli přečíst o pohádkových výdělcích pašeráků z neziskovek. Ovšem špatně se nemají ani ti, kdo mají údajně za úkol invazisty ubytovat či se podílet na jejich – ve skutečnosti neexistující – integraci.

Ve Francii nyní upozornili na jednu takovou vysoce ziskovou neziskovku, jejíž šéf má velmi nadprůměrné výdělky. A ani řadoví zaměstnanci neziskovky si rozhodně nemohou stěžovat….

Šéf významného sociálního sdružení je od června předmětem kontroverzí kvůli nepřiměřenému platu doprovázenému věcnými výhodami, jako je luxusní služební auto a pomoc při bydlení.

Neziskovka Equalis nabízí nouzové ubytování, centra péče, činnosti ekonomické integrace a služby pro děti. Vede mnoho akcí ve prospěch žadatelů o azyl nebo lidí bez domova. Má téměř 1 000 zaměstnanců, s rozpočtem kolem 85 milionů eur v roce 2020, což je částka, kterou tvoří hlavně veřejné prostředky.

Jejím šéfem je od vzniku neziskovky Arthur Anane (viz titulek), kariérní sociální pracovník, vyznamenaný v roce 2016 Čestnou legií.

Deset zástupců ředitele má také značný prospěch z tohoto systému, jejich platy činí od 94 000 do 130 000 eur hrubého ročně a všichni mají i služební automobily.

„Equalis je francouzská asociace v odvětví sociální a solidární ekonomiky (ESS), která se zrodila v květnu 2020.  Equalis nabízí vítanou a komplexní podporu lidem v situacích vyloučení nebo nejistoty: přístup k právům, bydlení, profesní integraci, péči, nabízí psychologickou nebo materiální podporu, kulturu a volný čas,“ uvádí vysoce zisková neziskovka.

V roce 2021 má sdružení kolem 900 zaměstnanců a podporuje v 70 zařízeních o něco více než 11 000 lidí v 9 odděleních, hlavně v Ile-de-France, ale také v Oise a Loiret. Equalis představuje v roce 2021 konsolidovaný rozpočet 83 milionů eur.

Neziskovka je podle všeho velmi štědře placena jak ze státních prostředků, tak z fondů EU. Jak sami vidíte, tak ziskovka funguje teprve rok a šéf i jeho nejbližší si stihli velmi slušně nahrabat. Lze předpokládat, že podobně lukrativní je tato činnost i v jiných zemích EU…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Francie: Šéf promigrační neziskovky má plat 11 400eur čistého měsíčně, služební Audi Q7 a 10 dobře placených asistentů

  1. Mainstream aj alternatíva píšu,že vo Francúzsku zatvorili 6 „radikálnych“ mešít /v ktorej európskej mešite sa nehlása vahhábizmus?/ a zakázali niekoľko extrémistických spolkov /zrejme platených Saudskou Arábiou a možno aj Sorosom/. Napríklad Černošskú obrannú ligu. Iste si každý ľahko domyslí,že ide len o gesto, ktoré má znepokojených obyvateľov aspoň na čas upokojiť. A žiadne skutočne radikálne kroky na záchranu krajiny – napríklad zatvorenie všetkých mešít či prerušenie diplomatických stykov s Rijádom – nechystá ani Macron, ani Castex. Francúzsku už nikto nepomôže a neodkloní ho z cesty k vzniku najväčšej provincie Eurábie.

    1. Samozřejmě, oni jich 6 zavřou a mezitím 20 dalších mešit otevřou, včetně té největší ve Štrasburku. Radikální jsou samozřejmě všechny, takže toto jen jen takové gesto, které má být úlitbou voličům. Za pár měsíců jsou volby a pro Macrona to moc dobře nevypadá. Tak se jen snaží přetáhnout některé voliče…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout