Itálie: Neznámí pachatelé zdevastovali kostel a soše Panny Marie usekli hlavu

Itálie: Neznámí pachatelé zdevastovali kostel a soše Panny Marie usekli hlavu

O sochách Panny Marie, kterým někdo sťal hlavu, jste si zde mohli přečíst již několikrát. K podobným incidentům dochází poslední dobou stále častěji zejména ve Francii a Itálii, ale i jinde v Evropě.  O nedávných případech z Francie jste si mohli přečíst už zde nebo zde.

Nyní došlo k dalšími takovému činu v Itálii, kde pachatelé zdevastovali kostel a socha Madony skončila  s useknutou hlavou. Je snad náhoda, že je obec v oblasti, která je pověstná sluníčkovou komunitou, dlouhodobě ochotnou vítat muslimské invazisty? Komunitou, díky níž je právě tato část země – byť jde o sever – islamizována podobně, jako jih, kudy muslimští vetřelci nejčastěji přicházejí?

Socha dekapitované Madony. To je možná nejpozoruhodnější obraz brutálního vandalismu v malém kostele Ca‘ de Caroli (viz titulek). Ale ti, kteří vstoupili do přilehlé budovy – kde se děti a mladí lidé shromažďují pro katechismus a rekreační aktivity – pak v sakristii a ve farním kostele mluví o totální devastaci: ti, kteří zde byli, neušetřili téměř nic. Za oltářem visel jen krucifix.

Sťatá socha Panny Marie

Svatostánek byl totálně zdevastován, na zemi byly rozbité posvátné nádoby a liturgické předměty i  nábytek. Poničená byla socha Panny Marie s useknutou hlavou, stěny byly pomazány, nábytek zdevastován. Je to znesvěcení, ke kterému došlo pravděpodobně v noci z neděle 29. na pondělí 30. srpna, ve venkovském kostele Ca‘ de Caroli ve Scandianu (Reggio Emilia). Místo není vybaveno kamerovým systémem a je navštěvováno pouze několik dní v týdnu, takže na devastaci kostela se přišlo až  několik dní po řádění vandalů.

Vandalismus nejprve zasáhl farní prostory, kde vloupání začalo, pak byl poničen kostel a sakristie, kde také podle všeho bivakovali neznámí pachatelé.

Reakce církevních představitelů Reggio Emilia-Guastalla, kteří hovořili o slepém násilí, nebyla přiměřená, neboť biskup žádal exkomunikaci neznámých vandalů. Nemůžete však exkomunikovat ty, kteří  nejsou křesťané. Proč se církev opět snaží zastírat, že za činem – jako ve všech podobných případech po celém islamizovaném křesťanském světě – stojí muslimové?? A ti dělají jen to, k čemu je nabádá Korán…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Neznámí pachatelé zdevastovali kostel a soše Panny Marie usekli hlavu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout