Francie: Další socha Panny Marie bez hlavy

Francie: Další socha Panny Marie bez hlavy

Děje se tak na všech muslimy dobývaných územích, ostatně, stejně se choval i Talibán k buddhistickým památkám v Afghánistánu nebo ISIS ke křesťanským na území Sýrie či Iráku. Podobně jednají i islámští bojovníci v islamizovaných afrických zemích, kde vyvražďují nejen křesťany, ale ničí i sochy a kostely. Cílem je nastolit islám po celém světě a zavést právo šaría. Chce to tak skutečně každý pravověrný muslim a bylo by naivní si myslet, že jakýkoli muslim smýšlí jinak. Pak už by ostatně nebyl považován za muslima.

V úterý 17. srpna byla ve městě Plouay v oblasti Morbihanu  sťatá socha Panny Marie. Jak uvádí CNews, není to poprvé, co byla tato socha Panny Marie setnuta. V roce 2013 ji potkal stejný osud, ale na rozdíl od tohoto úterý byla hlava nalezena. „Mohou sochu zničit, my ji znovu vybudujeme,“ vysvětloval sklíčeně farář. K tomuto incidentu došlo dva dny po svátku Nanebevzetí Panny Marie, který se tradičně slaví 15. srpna. Ve farnosti se shromáždilo 300 lidí, aby se zúčastnili mše před sochou. Komunita oznámila, že podá četníkům stížnost.

Svátek Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna oslavuje smrt, vzkříšení, vstup do ráje a korunovaci Panny Marie. Stětí sochy Blahoslavené Panny Marie v tuto dobu je proto pro katolíky velmi symbolickým aktem vandalismu. V roce 2019 ministerstvo vnitra ve své zprávě o protináboženském jednání napočítalo 1 052 protikřesťanských činů. To je ve Francii zdaleka nejvíc, v porovnání s 687 antisemitskými útoky a 154 útoky na muslimy.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.7]

One thought on “Francie: Další socha Panny Marie bez hlavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout