Turci bombardovali jezídské tržiště, 3 lidi zabili, další tři zranili

Turecko, které je s námi ve stejném útočném paktu NATO, si dlouhodobě dělá v okolních zemích co se mu zamane, aniž by na to vedení NATO jakkoli reagovalo. Tím tedy s kroky Turků souhlasí. Stejným případem je EU, odmítající ukončit s Tureckem přístupové pohovory. Přitom mnoha svými činy se Turecko neliší od ISIS, což je ostatně organizace, kterou Turci v době největšího rozkvětu podporovali.

Turecko je však také velmi důležitým sponzorem mešit v Evropě, ale i různých islámských spolků a islámských politických stran. To vše má za cíl urychlení islamizace Evropy a její zahrnutí do jedné velké Osmanské říše. Přesto se evropské země Turkům stále klaní a mnoho Evropanů pomáhá posilovat tureckou ekonomiku – a tedy i džihád –  tím, že do země jezdí na dovolenou.

Turci však mají imperiální choutky i směrem na východ; ostatně, Osmanská říše byla rozsáhlá a zahrnovala i některé sousední země či jejich části. Vypořádat se tak snaží zejména s jim nepohodlnými menšinami, ať už jde o Kurdy či Jezídy. Nedávno neváhali bombardovat křesťanskou vesnici v Sýrii nebo jezídské tržiště…

Turecko bylo obviněno z úmyslného zabránění návratu jezídského lidu do jejich vlasti v Shengalu v severním Iráku poté, co byli před pár týdny při leteckém útoku na rušném tržišti zabiti tři lidé.

Jednotky odporu Shengal (YBS), které jsou hlášeným cílem útoku, obvinily turecký stát, že pokračuje ve svém pokusu o genocidu jezídů a potlačování jejich práva na samosprávu.

Dva muži a jedna žena – členové YBS –  byli zabiti, když Tureckem vystřelená raketa zasáhla jejich vozidlo na tržišti v centru Shengalu. Nejméně tři civilisté byli zraněni při výbuchu, který se odehrál krátce po poledni, kdy byl trh přeplněný.

YBS uvedla, že jejich člen, pan Hesen, byl zavražděn „fašistickým tureckým státem“ za svou roli velitele v obraně Jezídů, v níž hrál vedoucí úlohu v přední linii odboje. „Stal se hlasem svého lidu a vkládal slova bolesti Jezídů do politické sféry. Inspiroval víru ve svůj lid v obranu Jezídů,“ uvádí se v tiskovém prohlášení YBS.

Ozbrojená odbojová skupina varovala, že smrt jejich velitele Hesena bude pomstěna, a slíbila, že bude pokračovat v odboji, dokud nebude fašistický turecký stát poražen. YBS byla založena v roce 2007 a vedla boj proti ISIS v regionu, když se vražedná  skupina přehnala přes celé pásy Sýrie a Iráku.

Tolik tedy k dalšímu útoku Turků, kteří soustavně útočí na největší odpůrce ISIS, tedy na ty, koho ISIS masakroval. To je samozřejmě další z mnoha důkazů faktu, že Turecko aktivně spolupracuje nejen s ISIS, ale i s dalšími islámskými bojůvkami. Ovšem ani to nebrání západním politikům tureckému sultánovi oddaně poklonkovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Turci bombardovali jezídské tržiště, 3 lidi zabili, další tři zranili

  1. S výnimkou Grécka a Cypru neexistuje v súčasnej EÚ ani jediná krajina, ktorá by sa k tureckému islamofašistickému diktátorovi, teroristovi a vrahovi nesprávala extrémne devótne /Brusel proti Erdoganovi nikdy neuvalil ani symbolické sankcie, na rozdiel od Sýrie či Ruska/ a nepodporovala vstup Turecka do bruselskej štvrtej ríše. Najďalej v spojenectve s Erdoganom zašli fašistickí zločinci a vodcovia miestnej iredenty Morawiecki a Orbán, ktorí dokonca odoberajú od neho všetky možné zbrane a ani sa príliš netaja túžbou prepísať povojnové hranice. Každý vlastenec z krajín, ktoré títo diktátori ohrozujú /aj Slovenska/ si musí paradoxne priať ,aby ich Soros a EÚ čím skôr zbavili neobmedzenej moci a vlády nad médiami. /Nepochybujem,že Janša, Kurz a Salvini zmýšľajú rovnako ako Orbán a Morawiecki./

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout